Бившия ми се е сгодил!

  • 5 312
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
МОФче  Heart Eyes - ти сама го каза...поредната глупост на Финьо  #2gunfire, както и брат му я е свършил същата. Те мъжете от неговата рода един дол дренки се оказват  ooooh!  и вместо онзи сгрешилият да упъти наш заблуден Финьо, нищо такова не прави  Close  Да им се незнае...  Confused

Мисли позитивно, най-вече сега, когато Бг-то ти чука на вратата. После пак нещо ще измислим  Thinking. Цунки и горещи прегръдки  Hug Hug Hug от нас за вас  Grinning

# 31
  • Мнения: 4 458
Е, хубава работа. Голям бързак се оказа тоя. Ама че зор ама че чудо  Close
Няма дори смелостта лично да ти каже  #Cussing out
Не само шампанското да му приседне - малко му е.  Twisted Evil
Ама че кътил..... #2gunfire
Той разбра ли, че ти знаеш за събитието?
Както казват и другите не се ядосвай а помисли за теб и децата. Сега ти предстои много навременна почивка. Отпусни се и се опитй да се заредиш с положителна енергия и сили.....  bouquet

# 32
  • Мнения: 3 634
Не мисля, че знае че аз знам. Ама да смее само да ми дойде на 20 и да развее ръка с пръстен... ще си замине бързо бързо обратно за там от дето е дошъл.

# 33
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Не мисля, че знае че аз знам. Ама да смее само да ми дойде на 20 и да развее ръка с пръстен... ще си замине бързо бързо обратно за там от дето е дошъл.
ма без пръста нали Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 юли 2005, 09:21 от catnadeen

# 34
  • Мнения: 3 634
Непременно без!
Майка ми в разгара на местенето и беше опаковала острите ножове дето уж на него трябваше да ги оставя. Та сега си ги имам тука, наточени и в бойна готовност. Да ми дойде тоя само... не само пръста, ми и нещо друго ще му клъцна.

# 35
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Мамче Фин,

От 2 дни я гледам тая тема и точно като се наканя да пиша ми прекъсва нета (след тия бури и наводнения напоследък започвам да си мисля, че май наистина идва 'утрешният ден'  Thinking ).
Общо взето, мнението ми е като на всички останали - чавка му е изпила акъла на тоя човек  smile3537 голямо бързане, голямо чудо  #Cussing out.  Именно бързането ми е странно, много е необичайна тая работа, обикновено 'прясно' разведен човек не се хвърля веднага пак в същото, от което уж е избягал. Което ме навежда на мисълта, че някой го притиска.. сещаш се кой и без да ти споменавам. А и друга мисла ми мина през главата, тя май беше и първата - как е въпросната госпо'ица със статута си на пребиваване в страната, да не би за това да й е зорът? Не съм се сетила без повод, първия път като бях на гости на моята приятелка, която живее в Швейцария, станах неволен свидетел на яка разправия между нея и мъжа й - докато тя си беше в БГ за около месец и нещо, около него се беше завъртяла така една албанка (естествено се оказа без Permit за пребиваване, търсило момичето някой да си уреди положението), но като видя дебелия край набързо си отплава по течението #2gunfire

# 36
  • Мнения: 3 634
Не вярвам да е заради пребиваването й във Финландия да е зора... Тя си е финска гражданка, баща й е този от чужбина. В същност, тя е като децата ми... стига само единя от родителите да е гражданин на страната в която са се родили и те автоматически стават граждани на тази страна.

Мислила съм доста за тази особа... Тя се оказва и тя дете на разведени родители. Аз ако бях на нейно място бих се замислила доста в какво се впускам. Какво съм причинила на две невинни деца, едното от които дори не се беше родило. Мисля си дори, тя може ли да мисли, да разсъждава... Надявам се и с нея да стане същото което стана с мен... На нея й го пожелавам това от все сърце...

# 37
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОФ-и не си права!
То бащата не се сеща за децата а ти искаш жена която дори не ги познава да се загрижи за блажгополучието им! Това, че мъжа ти е лайно, не прави автоматично жената курва! МИ може да й е казал хиляди неща за да извини постъпката си!
Недей да обвиняваш нея - тук единствено и само е виновен бившия ти мъж - просто щото е постъпил като плъховете - спасил си кожата! Жената може да си е даже много свестна!

# 38
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
... да му заседне шампанското в кривото гърло дано.
Чета ти темите често и знам историята ти.Ужасна е постъпката му,писала съм го вече.Но ми прави впечатление,че много често го кълнеш-НЕДЕЙ!!!!!Ругай,псувай,но не кълни!НЕ съм суеверна,но много често забелязвам,а и е казано,че като прокълнеш някой в един моент на теб,или на децата ти се връща!

# 39
  • Мнения: 3 634
МОФ-и не си права!
То бащата не се сеща за децата а ти искаш жена която дори не ги познава да се загрижи за блажгополучието им! Това, че мъжа ти е лайно, не прави автоматично жената курва! МИ може да й е казал хиляди неща за да извини постъпката си!
Недей да обвиняваш нея - тук единствено и само е виновен бившия ти мъж - просто щото е постъпил като плъховете - спасил си кожата! Жената може да си е даже много свестна!

Госпожицата много добре знае коя съм. Седяли сме на една маса и сме разговаряли. Предобре знаеше за семейното ни положение, за това и просто не вярвам, че вината е само в бившия. Кой би тръгнал да се обвързва със семеен мъж, очакващ второто си дете? Някой безморален и безскруполен, предполагам.

Не искам тази "може би свястна жена" да има нищо общо с децата ми... това което й пожелавам е да опита от собственото си лекарство... Да направи деца, и мъжът й да хукне след друга... Ей туй й го желая.
Може да ви се стори прекалено, може да ви се стори гадно, че така ги проклинам и двамата, но и предполагам някой от вас не знаят какво е да ви нарани и обиди някой от когото просто не можете да го очаквате. Да ви зареже сам самичка, бременна и с още едно дете... Де не го е грижа имате ли пари за храна, имате ли място за нощувка, дрехи на гърба... А когато бебето му се роди, да не се обади и заинтересува как е то...
Кълненето е най-малкото което тези две утайки заслужават.
Не съм от суеверните... след всичко това дори и не мисля, че вярвам в Бог. Наранена съм до такава степен, че не мога да му мисля на него нищо освен лошо. Може би с течение на годините ще мога и да се зарадвам на някое негово постижение, но за момента погасявам огъня на омразата чрез изливане на душата си тук.

Ако на някой му прече, да не чете.

# 40
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз съм на сущото мнение като catnadeen .Може да е свястна жената.Може след време да разбере какъв е и да го изгони.Но всеки има право да опита щастието си.Един мъж не иска ли да стои при семейството си и танк не може да го спре.Не изливай злобата си тук,всяка тема ти е такава.Другите майки от форума не го правят както ти,не търсят съжаление! Не ти правя забележка,нито се заяждам.Така като пуснеш подобна тема и четеш всеки отговор се дразниш още повече.Просто излизай повече и се разнообразявай.Само това може да ти помогне по-бързо да го преболедуваш.

# 41
  • Мнения: 3 634
На много пъти започнах да пиша отговор, но стигнах до извода, че каквото и да напиша ще е все едно, няма да ме разберете правилно. За това и оставям без коментар...

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Абе толкова ли са богати тия финландци,че така се женят и развеждат как им дойде.Няма ли нещо свято за тях?

# 43
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОФи щом те е познавала - жалко за нея. НЕ ги мисли! ТАка терзаеш себе си! ТЯ вече плаща, щото се е хванала с твоя путьо - само по себе си това е наказание  Wink
Много се травмираш с мисли за тях. НАли си жива и здрава, слава богу детето въпреки перипетиите не само се роди, ми е живо и здраво, а и много красиво! Имаш две здрави и красиви деца. Ти въпреки двете раждания си много срасива и изключителнто умна и забавнта жена... Живееш в страна, където поне на улицата няма да останеш и да умирате от глад! Може да е труден живота на сама жена с две деца, НО е възможен! Тук не би оцеляла и един месец! Има на какво да се радваш!
Много е тежка самотата, но твоето си е жив късмет да се отървеш от оная мърша! Имаш щастие освен друго да си в страна с разкрепостени нрави където самотна майка не е равносилно на курва или кучка!
Така че горе главата! Дори можеш и на море да дойдеш в Бг! Пък тук ... ми знае ли човек де ще срещнеш своя късмет!

# 44
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Мамче Фин, без да имам собствени деца съм наясно какво ти е в момента, защото покрай скъпия минах почти през същото. Каквото и да си говорим тук, само човек, на който му е дошло до главата нещо подобно знае точно какво е усещането - на пропадане, загуба на почва под краката и безпомощност. Не съдете толкова строго, момичета, животът понякога е гаден и взема неочаквани обрати. Не може да очаквате само позитивизъм от човек, преживял и носещ последствията от тежък удар.

За системата с гражданството във Финландия не знаех, че е така уредена; сетих се за това, защото в Швейцария е много тегава схемата с пребиваването, децата, родени там, не стават автоматично граждани на държавата, а швейцарски паспорт толкова трудно се взема, че е много благодатна почва за такива 'изпълнения'; реших, че и във Финско може да е така и това да е евентуална причина..

Колкото до другото - и без да й го пожелаваш, ще я стигне. Историята не я разказвам за пръв път, може и да я знаят някои от пишещите тук. С тоя, дето го гледаш долу на снимката, се събираме и разделяме вече 16 години. Бяхме свободни и двамата като се намерихме, после една девойка с връзки където трябва го подлъга, че ще прави бясна кариера като консул в N-ската държава, условието - да се оженят, за да може той да замине, в замяна - той й осигурява жизнения стандарт, на който е свикнала, а сама не може да си изработи. Пълно е с такива бракове сред връстниците и колегите ми от онова време, някои още си ги 'поддържат'. Та ожениха се те (девойката се бетонира и с бебе на път, да не вземе да размисли нещо), той ме уверяваше как това е само една 'сделка' и нищо нямало да се промени между нас, аз си изплаках очите и останах в ролята на резервната приятелка. 'Сделката' обаче се провали - т.е. само едната й част, дойдоха промените в държавата и въпросното консулско място отпадна. И той се оказа като в капан - в брак с жена, която не обича, в едва прохождащ бизнес в съдружие с всичките й останали безработни роднини и мен като буфер за разтоварване от напрежението. И тоя абсурден 'баланс' изби в един момент - пак крайно неподходящо - в безсмислена връзка с едно подобие на жена, която взе от него каквото си беше наумила и разруши всичко, което можа. За разлика от мен тя не се и замисли, че децата му са в крехка възраст и развод в тоя момент е неуместен, въпреки обстоятелствата. 'Като си толкова хитра, трЕбвАло е да си пазиш мъжа' - е казала на бившата му жена, а при мене направо изпрати баща си и брат си - сигурно да ми наливат акъл в главата с юмручно право, но за беля (или късмет) двамата субекти бяха попаднали на майка ми, която дори болна тогава добре ги беше подредила и без да се налага да прибягва до сила. Въпросната на него самия му беше подарила една керамична табелка с надпис: 'Обичай ме и всичко забрави'. Да, и тя е дете на разведени родители, и тя самата е разведена.. дали се е замисляла, дали е разсъждавала върху това? Едва ли. Свястна? След всичките й изцепки тогава? След обсъжданията на варианти с новоизлюпените му съдружници, нейни първи приятели, как да убият - първо бившата му жена, за да си вземе той безболезнено децата и после мен, за да не й мътя водата? Може и да има свестни жени в такива случаи, Били, catnadeen, но се броят на пръсти и тази не беше от тях. Логично идва въпросът къде е моят човек в цялата тая помия? Той ли.. ми там си беше, като зомбиран.. усети се чак тогава, когато децата му започнаха да се страхуват от него, когато аз се отдръпнах, когато бизнесът му западна, а като отрезвяващ душ му дойде моментът, в който въпросните двама му опряха на самия него пистолет в главата, обраха го и го пребиха, а всичките му приятели го изоставиха; някои от неговите роднини, които подкрепяха последната му история - също.. Докато се стигне до някаква положителна развръзка обаче нещата се проточиха с години. Да, сега двамата сме заедно, извадили сме си поуките (дали?) от всичко, което се случи и се опитваме да живеем с това. Всички си платихме за грешките, няма победители в тия неща. Както и няма по-смъртоносен капан от собственоръчно поставения.

Общи условия

Активация на акаунт