ЕВРЕЙСКОТО ИЛИ 32 СОУ...

  • 12 377
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
ЗДРАВЕЙТЕ! СЪБИРАМ МНЕНИЯ ЗА ТЕЗИ УЧИЛИЩА.АКО НЯКОЙ ИМА НЯКАКВА ИНФОРМАЦИЯ ЩЕ СЪМ МН.БЛАГОДАРНА newsm12

# 1
Откъм материална база - 134 СОУ / като му каже някой "еврейското" и лошо ми става /.
За нивото не коментирам,само съм влизала по стаите и в двете,не съм учила в нито едно.
По принцип приемът е боя труден в 134 СОУ,за 32ро не зная.

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
учила съм преди бая много години в 32 - докато бе руско с изучаване на руски от първи клас
б супер като ниво и изисквания - е тогава ми се ревеше...но сега оценявам колко ми е дало
но това е било почти преди 20г...така че мнение не мога да дам за секашното...
извинявам се за спама - просто м налегна носталгия...

# 3
  • Мнения: 71
- catnadeen- и аз съм учила там и наистина имаше големи изисквания,но сега незнам как е за това съм пуснала темата.дали няма да се окажем бивши съученички. smile3503 ще чакам да пишеш

# 4
  • Мнения: 644
Ха-хааа,и аз съм у4ила там!
Едно време се влизаше хем по район,хем с тест и дори и връзки...
Но беше много добро ...
Директора беше на место...
Имаше много добри преподаватели по математика...
На мои познати там у4ат сега децата-доволни са!

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ще напиша тава което на мен ми харесва в 134 у-ще, за 32 нямам представа как е там.
харесва ми:
- че от 1 до 4 клас имат задължителна занималня (учат от 8ч. до 16ч.)
- имат осигурен транспорт ( не  е евтин, но е вариант, ако се живее далеч от у-щето)
- материалната база е прилична.
- държи се много на дисциплината
- преподавателите (поне тези до 4кл) са много добри
това е което се сещам за сега, ако се сетя още нещо ще дописвам.

# 6
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ако можете да влезнете в еврейското,то това е училището...
това си е мое мнение,нали..не задължавам никой с него.
Ние не успяхме и резервния вариант ми беше 18-то,
нямам оплаквания за сега.
И за 32-ро съм чувала само добри отзиви,но аз така и не стигнах до там,че ми е малко далечко..
Успех .. Hug

# 7
  • Мнения: 561
Мисля, че 134-то е по-добрия избор. Поне до 4-ти клас, аз нямам лични впечатления, но имам приятели с деца там и са много доволни от началното обучение.
Завършила съм 32-ро, всъщност учила съм там от 1-ви до 11-ти клас. Не знам какво толкова се прехвалва, да, до 4-ти клас беше чудесно, 5-7 кл. все още се учеше, нещо, което не може да се каже за 8-11 кл. Говоря по мое време, завършила съм го 89-та година, при Александров като директор и после Тодорова.
catnadeen, maminka0418, козявка, кога сте го завършили?

# 8
  • Мнения: 71
аз см набор 79 и съм учила от 1 до 8 клас при александров и максимова .нея сигорно я знаеш а аз не се сещам за тодорова

# 9
  • Мнения: 698
Еврейското училище е класирано на второ място в София /най-вероятно и в страната/ за най-добро училище  - в."Дневник" преди по-малко от месец /има се предвид нивото на знания на децата след 7 клас при кандидатстване в езикови гимназии/. На първо е руското - на опашката на коня /съжалявам за тъпото обяснение, така го обясняват Laughing/. Всички останали - горнобански и други са след това. Прецени. Simple Smile
Изпитът в 134 е приятен за детето, не е стресиращ. Устен. Родителят влиза заедно с детето. Сам може да прецени как се е справило.
Според мен, опитайте, но имайте и резервен вариант. Изпит е, не се знае.

# 10
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Ще напиша тава което на мен ми харесва в 134 у-ще, за 32 нямам представа как е там.
харесва ми:
- че от 1 до 4 клас имат задължителна занималня (учат от 8ч. до 16ч.)
- имат осигурен транспорт ( не  е евтин, но е вариант, ако се живее далеч от у-щето)
- материалната база е прилична.
- държи се много на дисциплината
- преподавателите (поне тези до 4кл) са много добри
това е което се сещам за сега, ако се сетя още нещо ще дописвам.

Подкрепям написаното  Peace

# 11
  • Мнения: 87
41 ОУ "СВ.Патриарх Евтимий"-чудесно училище.Без голями обещания,но с реални резултати.Проучи!
ул "Цар Самуил"24
Успех!

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ketri,защо не успяхте да се запишете в 134то училище и в какво се състои изпитния тeст за първолаци?

# 13
  • Мнения: 3 479
134то си струва в началния курс, 1-4 клас. След това е пълна скръб. Новата директорка е наясно с това и има желание да промени нещата. Пожелавам й да успее, защото в началният курс работят много добри педагози, а след това безхаберието на повечето учители направо помита всичко постигнато с децата. Като най-фрапиращ случай мога да спомена учителката по английски език - г-жа Киркова. И после родителите сме виновни, че децата не уважават авторитета на учителите Crossing Arms

# 14
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ketri,защо не успяхте да се запишете в 134то училище и в какво се състои изпитния тeст за първолаци?
Почти не си спомням в какво се състоеше изпита,
но бяха все неща, които са учили в предучилищната група.
Е, имаше един-два въпроса ,които ме издразниха ,ама карай.
В крайна сметка не бяхме в списъка,
а самия списък беше пълен е евреиски имена,поне повече от половината.
Аз, лично бях доволна от представянето на сина си, Flutter
и като видях,че го няма в списъка,реших да разбера защо.
Открих една от психоложките от изпитите и тя ме увери ,
че детето ми не е по малко умно от останалите, Wink
но евреите са с предимство,и т.н.
Тогава предложих пари  Sunglasses,ама евреите нямали нужда от пари,имали си.. Laughing
В краина сметка трябвало или да сме евреи или на министъра еди какво си.
Ми здраве да е..
Важното е на детето да му се учи и учителката му да е добра,пък другото..... Hug



Общи условия

Активация на акаунт