"Френски" прозорци - за или против?

  • 15 902
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 587
Нарочно пускам различни теми  за различните неща,понеже няма как да го направя в една тема така че самото заглавие да говори за какво иде реч.
Този въпрос ми е за прозорците - дали да ги направиме всичките "френски" тип(от пода до тавана) или ще е прекалено.За кухнята и хола вече сме решили че ще са така(от кухнята и хола има излаз на голяма тераса),но за детската и спалнята не знам дали ще е красиво(пак има излаз на тераса,но по малка).Мисля си че ако направиме на целият втори етаж такива прозорци може да заприлича малко на офис-сграда.
Ще съм благодарна за всички мнения за или против,като: "Не,понеже трудно ще се мият" не го признавам за отговор-с това съм наясно.

# 1
  • Мнения: 637
Аз мисля, че са много красиви Peace Сама  виж:



На първата картинка дори няма тераса и виж пак колко красиво стои дори и само с парапети Peace Освен това вътре може да си сложите щори тип японска стена и ще стане бонбон bowuu

# 2
  • Мнения: 481
ето я моята логика:
В общите помещения да. Имаш директна, близка връзка с двора. Просторно и свободно. Хубаво е, че и от кухнята излизате на тераса. Обикновено семейството прекарва най-много време тук. (Всъщност не разбрах дали става въпрос за къща де)
За спалните не. Не че няма да е красиво, но там имаш нужда от уединение и спокойствие. Ако имаш тераси по една балконска врата и прозорец е достатъчно. Колко се прекарва в една спалня?! Аз лично само за спане, преобличане и почистването и  Laughing
Би станало като офис, ако направиш изцяло остъклени стените  Laughing Иначе не, дори и на спалните да направиш френски прозорци.
Миенето ще го коментираме като му дойде времето  Mr. Green
По-скоро трябва да се помисли за отоплението на такива помещения... мен лично този довод не можа да ме откаже. Да видим, един ден може и да си скубя косите...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 005
Не мога да си представя някой да не харесва френски прозорци!  Peace Разбира се, ако от тях се вижда директно контейнерът за боклук или отсрещният блок, абсолютно си губят смисъла, но предполагам,че не стоят така нещата. Минусите, които аз виждам са 2:
  1. отоплението- Не съм компетентна, но мисля,че е доста по-трудно да се отоплява такова помещение. Може и да се лъжа, нека някой ,който има такива да каже.
  2. детската- Шубе ме е, честно. Децата са си деца, хвърлят, ритат топки, гонят се, борби разни... Ще им треперя през цялото време да не се нарежат, не си е работа, а и надали на тях им пука каква гледка имат. По-добре да играят и беснеят и стаята им да е максимално безопасна.
  Това виждам аз като минуси, плюсовете няма какво да ги коментираме. Sunglasses

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 18:03 от aunt Ogg

# 4
  • Мнения: 677
Обожавам френски прозорци,светлина,въздух и простор. Crazy
Не се замисляй,ако имаш възможност като пари,проект и място! bowuu

# 5
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Страхотни са френските прозорци. Няма такава красота http://www.photoeverywhere.co.uk/west/paris/paris_flats2982.JPG
Живяла съм  в къща с френски прозорци, които се плъзгат настрани, ..вярно е че бяхме на партер,  и излизахме директно на нещо като английски двор,но е прекрасно. http://homehuntersfrance.com/106%20french%20windows.jpg
И лично аз не свързвам френските прозорци с офис сградите http://www.aboutgermanproducts.com/biebermodern.jpg
За детската стая ако те притеснява ,може да се сложи решетка отвън с цел обезопасяване или нещо такова
http://www.languedocapartments.com/images/10.jpg
За отоплението- ако ти е качествена дограмата ,няма място за притеснение .
Ами това е май  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 388
Много са красиви. Направо са ми мечта, въпреки всички минуси, които някой би ми изброил евентуално.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много са красиви. Направо са ми мечта, въпреки всички минуси, които някой би ми изброил евентуално.
И аз много ги харесвам! Ако проимаме къща някой ден, прозорците ще са такива!  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Обожавам ги  4470 Единственото което ме спря, когато ремонтирахме  да не свалим прозорците до долу, беше съпруга ми. Той винаги обмисля нещата в перспектива: "някой ден, когато имаме деца, нали не искаш някое от тях да изскочи през прозореца? Нали знаеш, че децата нямат спирачки?.."
Е, това ме спря тогава, а сега детето е на път и съм абсолютно съгласна с него. Дори да си бях угодила, мисълта само, че ще тряббва да облещим решетки, които само ще ми загрозяват гледката ме отказва също!

# 9
  • Мнения: 8 999
Няма по-красиво нещо от френските прозорци! А, ако пред прозорците има тераса с перила /но трябва да е нещо ефирно, което да не закрива гледката от прозореца/, мисля, че няма опасност, дори и да отглеждаш цял отбор деца. В стаите на моите деца има обикновени прозорци, но пък вратите към балконите са изцяло стъклени до пода, т.е. наподобяват франски прозорци, макар и на малка площ. Е, не са се самоубили досега децата /пък и пред тези витрини има тераса с парапет, все пак/.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 911
моето мнение по въпроса го е написала aunt Ogg


"Френски" прозорци  - за или против? - за, стига да има какво да показват тези прозорци, защото поне на мен сам по себе си френския прозорец няма какво толкова да ми хареса, но ако от там се вижда това например




 Crazy ще спя на прозореца
но тъй като действителността около моите прозорци е подобна на тази

съм против  Sick
но каквото и да се вижда, колкото и да е разкошна панорамата, в детска стая не бих сложила и то не само заради риска от падане, а най-вече от строшаване

# 11
  • Мнения: 3 770
Аз съм За френските прозорци , но не и да се прекалява с тях.Бях на крачка д го направя , но се отрезвих на време! Все пак не живея в аквариум.Сградата от първия линк на  deata е красива , но френските прозорци са малки , цялата фасада е симетрична и целият екстериор и издържан стилово.
Конкретно на въпроса дали да се направят и детската и спалнята с такива прозорци , ще кажа ,че може да се направят.Спалнята ми за гости и нашата ще са с такива към веранда , но това не са всички прозорци на този етаж.Останалите са обикновени.На втория етаж също са смесени - има и френски , има и обикновени , както и на първия.Сигурно ви звучи странно , но не са разположен на една стена , а цялата предна фасада е с нормални прозорци.Както и да е.Също на втория етаж имам едно помещение с гледка и там ще е полукръгла дограмата , няма тераса и няма и да има ,  нито парапет , нито дограмата ще бъде прекъсната.Просто съм се заинатила за тези прозорци и не знам как ще се преборя за акт 16 , но прегради няма да има и си искам чиста панорама !

В заключение - щом ти  е кеф си сложи каквито искаш прозорци без да се съобразяваш много ли са , малко ли са - ти ще живееш там , а не някой друг !
   Peace

# 12
  • Мнения: X
За френските прозорци  Peace Чудехме се дали да не смъкнем и тези до долу, но в последствие се отказахме и ги оставихме в този си вид http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8534213

# 13
  • На морето!
  • Мнения: 5 728
Ние сме с френски прозорци, но само в хола. Не прекалявай с тях, въпреки че с добър стъклопакет няма да има разлика при отоплението, но все пак нека останат и по-скрити стаи, спалните, например.

# 14
  • Мнения: 1 465
Твърдо съм за типа френски прозорци, защото пропускат най-много светлина.

Общи условия

Активация на акаунт