Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 55

  • 30 255
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 965
Пак ли рожденничка?????  Shocked
Честит Рожден Ден, Естел! Бъди здрава и усмихната.   bouquet
Честит Рожден Ден и на дъщеричката на Барчела!!! Много красива торта!!!
Ласкова - страхотна торта! Невероятна идея и още по-неверотяно изпълнение....
thedragonbg - Незнам кой ти  е казал че тази сметана не става за разбиване. Няколко пъти вече съм казвала за нея. Около мен има няколко магазина но най-често няма сладкарска. Точно заради тази сметана, няколко пъти вече казвам че се слага пудра захар. На една опаковка от 400 мл около 1 1/2 кафена чашка ПУДРА захар. Затова и онзи ден "крещях" по Бъни. Може да се подласлажда и си се разбива по провилата. Добре раздрусана и добре охладена. Ако някой добавя кристална за по-добър ефект - това няма нищо общо. Точно в тази не съм слагала кристал, но много пъти съм ползвала, като мисе наложи някоя ненадейна хрумка и няма време за тичане до голям магазин.  Няма разлика във вкуса. ХАЛТА - готварска - два пъти съм пробвала. Единия път стана, другия се скапа, но я сгъстих със сгъстител за сметана. Но ХОПЛАТА - никакъв проблем..... Винаги си става гъста и пухкава.
Скъпите, италиански ли са френски ли са  newsm78 - не съм пробвала за разбиване, но на вкус са леко солени. Така че сигурно не стават. Виждала съм една с подправки....
Пепи - след мъничко ще ти обърна внимание. И аз съм "ЗА" първия пост. Може би и Нат няма да има против.

# 31
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ляскова, кошницата ти е уникална Peace

# 32
  • Мнения: X
Първо поздравите...

dimitrina73, Честит имен ден ,на патерица...Желая ти много късмет и много,много вдъхновение за нови експерименти!

Честит рожден ден на Естелл!С пожелания за много здраве,любов и много торти!


Честит рожден ден и на дъщерята на Барчела!Да имаш много,много поводи да я радваш с твои торти!

А вие умора нямате...Толкова торти съм си харесала,че до 2200 г. за всеки повод си имам набелязана... Hug

# 33
  • Мнения: 452
Естел, честит рожден ден миличка,много здраве и любов ти желая.
Благодаря на всички ви момичета за пожеланията,много ме трогнахте,чак се просълзих.
С тази кукла колко зор видях,понеже я направих преди няколко седмици първо започна да и се чупи косата,после без да искам и счупих едната ръка,воланите на полата и се счупиха,но аз не се отказах.Сутринта в събота станах рано да си замеся мастиката и тя като стана една жилава /за първи път ми се случва / добре че имах останала сметана,разбих набързо,оцветих в зелено и украсих тортата.И понеже е със сметана не сложих никакви украси да не се разтопят,преди поднасянето наръсих малко стърготини и наредих цветята и куклата.И да ви кажа до снощи имах от тортата и нито една украса не се беше разтопила.
Ласкова кошничката е върха,много ми хареса.Дано и на рожденничката да и е харесала.
Краси благодаря и на теб,тя наистина се радва макар,че не ги правя кой знае какви,от сега си е наумила каква да е за другия и рож.ден но друг е въпроса дали аз ще се справя.

# 34
  • Мнения: 373
Естелл честит рожден ден!!!

Момичета благодаря ви за комплиментите!!! Много стимулиращо ми действат!!!  bouquet
Какви обяснения по тортата да дам не знам..... то от снимката си става ясно, че за кошницата и пеперудите съм ползвала пачуорк кътъри, драперията е с точилката на Уилтън ( сърдечно благодаря на Корни, за което   bouquet). Вътре тортата е Калифорния Голд Ръш....вече седма такава правя по поръчка, който я куса мноооого я харесва и после си я поръчва за някой повод, което за мен е мнооого добре, защото тортата е без крем и няма начин да ми се разтече покритието, както обикновено ми става, когато омам крем в тортите. Под чаршафа съм мазала със сладко от кайсии. Ами това е май...

# 35
  • Мнения: 498
Момичета, скоро не съм ви навестявала по уважителни причини  Laughing
Искам да ви почерпя за раждането на синчето ни. За негово здраве.



Настъпи и момента да се прави тортичка за 40 дена, за това ви моля за помощ и съвет. Кажете и дайте идейки каква тортичка да спретна като украска и т.н. Благодаря ви предварително.

# 36
  • Мнения: 1 491
laskova, дарлинг, а за онази умопомрачителна торта с роклята на Пепеляшка, няма ли най-накрая мен да ме светнеш поне, за пиленцето в полет?  Mr. Green  Сънувам я, да знаеш. Не съм я показвала на мойта щерка, че ще има веднага "И аз искам такава", след това ще последва въпроса "А защо ти не ги правиш такива красиви?" и поради тази причина само аз си я гледам и й се възхищавам ...

ina.gg честито бебенце   bouquet  Да ти е жив и здрав малкият мъж и много радости да ти носи   bouquet А за тортичката и украсата, нещо бебешко естествено - дрънкалки, биберони и т.н. Пусни въображението си на пълни обороти  Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 1 819
Здравейте, от няколко седмици не работя и следя темите ви с голям интерес. Да кажа, че правите приказни торти е доста слабо. Аз съм меко казано възхитена и запленена от произведенията ви.

И реших, че искам и аз да се науча. Първо направих торта Трюфел, която според семейството ми стана. Според мен пообърках крема.Simple Smile Нищо, други път ще стане.

Сега ми се иска да се запиша сред вас като абсолютно начинаеща с една Бадемово-вишнева торта, рецептата за която взех от сайта на БонАпети.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=301521

(пускам линк, защото не знам как да кача снимка).

Поздрави,
Ети

# 38
  • Мнения: 373
violetblue отговарям веднага.....Значи с тази торта-пепеляшка исках да се включа в предизвикателството, но бях поопровергана с аргументите, че не е по темата и така..... ама аз пак си я направих де щото за мен си беше предизвикателство.Simple Smile Птиченцето е в полет щото има клечка за зъби в устата...ехехе и сега моята малка тайна....тялото и главата ( а и тези на мишките) са направени от алуминиево фолио, на което първо предадох желаната форма, а после облякох в моделираща маса. Така тялото не тежи,а и не ми заминава 500 гр мод маса за фигурки. Самата рокля също е от облечено фолио.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 658
Estell, честит рожден ден! Да си жива, здрава и много щастлива!
thedragonbg, според мен сметаната е вкисната, за де е с такава консистенция. Аз много често купувам такава и никога не ми е била гъста. Веднъж купих на Мегле и беше каквато я описа ти и имаше по-кисел вкус и замина в кофата. Разбивам я с 1-2 с.л кристална захар много добре. Аз за торти ползвам най-често Президент, защото е най-вкусна, а тя е също готварска.
laskova, тортата ти е чудесна
ina.gg, честито бебенце! Да ви е живо и здраво!
barsela, честит рожден ден на дъщеричката ти! Да има прекрасно детство!

# 40
  • Мнения: X
ina.gg , да е жив и здрав малкия юнак!

laskova ,може ли рецептата на тази  Калифорния Голд Ръш,ако не те затруднявам?

etomira ,като за начинаеща си се справила отлично.Давай смело напред!

# 41
  • Мнения: 1 491
laskova, ако знаеш колко се чудих защо не си я запазила за предизвикателството... Това е всичко друго, но не и традиционна торта на Пепеляшка... (нея никъде не я видях, освен ако не си я скрила Laughing ) Значи, казваш с алуминиево фолио придаваш формата и обличаш него ... Ще бъде изпробвано, честна пионерска  Mr. Green  И аз се включвам към Краси за рецептата на Калифорнията  Praynig

etomira добре дошла   bouquet  Чудесно начало, продължавай все така  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 618
Ина Честито синче, да расте здрав и умен мъж! В библиотеката може да разгледаш линковете на всички момичета.Бебешки торти има със сигурност в линковете на Пепи, Танита, Гушанка,Петя.........

# 43
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Честит имен ден и от мен, Димитрина! Желая ти всичко най-хубаво и все така да твориш  красиви торти.
Вчера не можах да се включа, защото и аз имах именник - мъжа ми.  Simple Smile Направих му торта Шварцвалд, като малко импровизирах, но в общи линии спазих рецептата. Стана страшно вкусна торта, вишните и предаваха много приятен вкус и аромат, а аз прибавих и един слой шоколадов ганаш за любителите на шоколада.




Съжалявам, че нямам време да ви хваля всички поименно, но съм на работа и влизам само набързичко.  Grinning

# 44
  • Мнения: 373
Краси, Violetblue - заповядайтеCHOCOLATE CALIFORNIA GOLD RUSH CAKE
п.с. не се притеснявайте, че клечката не ислиза суха, така трябва да е. Аз пека 55 мин както е по рецептата (на вентилатор) + още около 15-20 минути на около140-150 градуса просто поизсушавам, но всичко зависи от фурната. Ако изчакате клечката да излезе суха като цяло означава, че сте изгорили тортата... Mr. Green. Става мнооого вкусна!!!

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 13:37 от laskova

Общи условия

Активация на акаунт