Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка!

  • 11 972
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 24
Честита месечинка на Боби Simple Smile

Аз се разболях ....имам температура ,всичко ме болии  и ми е адски лошо .......нищо друго.Стискайте палци да опазя малчо(каката беше болна ве4е и сега е добре) ..това е от мен лягаммм

# 286
  • Мнения: 616
Здрастииии Simple Smile

Аз първо да се поправя, че явно последния път неточно съм се изписала пак  ooooh! Относно избора на пюрета имах предвид само, че щом са купешки - всичките са кажи-речи в един кюп; затова по-добре домашни; пък като не може домашни, колкото и да ги избираме... все са консервирани.  Peace Иначе естествено че в семейството се формират фкусовете и предпочитанията! Надявам се да успея да го приуча малкия какво да предпочита, докато не е станало късно... (племеницата ми (10г) яде основно филии с майонеза и кетчуп и салам, понеже няма кой да й готви... трудно яде супа даже)

vesi21
изключително благодаря за нагледния материал  Hug Много е хубаво филмчето, ясно се вижда какво трябва да се прави, още утре започваме плацикането  Mr. Green пък следващото лято може да ги водим заедно на аквапарк!!! Тук в аквапарка има дори обособен "бебешки" басейн, дълбок е 40см!

gali80, откога се каня да те питам - ти къде си учила в разград? Rositsaio а ти?

Хайде лека ви нощ  Heart Eyes

# 287
  • Мнения: 233
Аз се разболях ....имам температура ,всичко ме болии  и ми е адски лошо .......нищо друго.Стискайте палци да опазя малчо(каката беше болна ве4е и сега е добре) ..

Пантерке, пий парацетамол, вит. С и си пари краката в гореща вода с морска сол поне 1 път на ден. Аз от 4 дни се боря с вирус ли е, не знам какво, но още не съм се предала и дано се преборя без да се разболея!  Praynig След като си потопиш краката в горещата вода, трябва да си обуеш много топли чорапи или терлици. Хапвай и малко чесънче Wink

Относно басейните. Един приятел от Варна имаше професионална фирма за почистване на басейни. Бизнесът не потръгна, защото собствениците на хотели и басейни са отказали да приемат качественото почистване. Та, с какво почистват, май е по-добре и да не знаем...  ooooh!
Но, предполагам, че в басейните, където се къпят бебчета, държат качеството на водата на добро ниво!

За шоколада не се сърдя, защото аз самата съм луда по него, а и смятам, че малко качествен шоколад не е вреден. Много е важен какъв пример се дава в семейството.
Laughing Моят мъж има зависимост от шоколадите.  Laughing Такъв пример ще даде на Мишел, че не ми се мисли  ooooh! Е, той така или иначе скришно си ги яде де, (за да не го видя, не че ще му ги изям), та можеи дребната да не разбере що е шоки докато стане по-големичка.

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 00:44 от Sleeping Beauty

# 288
  • Мнения: 5 713
А, Инче, то аз не съм писала няколко дни вкл. и вчера. Така че не ти си бляла. Мерси за поздрава.  Simple Smile  Hug

# 289
  • София
  • Мнения: 779
Инче, честита месечинка на Бобича. Много да те радва.

Вери ЧРД на патерици, много щастие и малките много да те радват. Пък догодина още едно, нали имате мерак Laughing. Много ти се възхищавам за природосъобразния живот. И аз много се мъча да въведа ред в хаотичното ни хранене в семейството, ама сме големи сладокусници и не знам как ще стане.

Orchid не знам за тези възглавнички, но ще разпитам. Плуването ще е много полезно за Боян. Инструкторката ми разказа, че е започнала да се занимава с това покрай дъщеря си, която имала неврологични проблеми. Рехабилитаторката била възхитена от резултатите и започнали да работят заедно  с деца с проблеми и първите 4-5 години само с такива бебчета се е занимавала.
А и аз идвам във Варна за 1 месец и може да потърсим подходящ басейн

 Меги предполагам, че и за Катето ще е много полезно. Тя всъщност как е с ръчичките?  Забравих да кажа, че е голяма сладурана.

Оffioly задължително догодина ще правим турнир по плуване Laughing

Във всички басейни водата се хлорира с белина, има и моферни системи с озониране, ама в БГ силно се съмнявам, че се практикува, защото е доста по-скъпо. То даже и питейната се хлора, така че няма страшно.

Bili има смисъл - бебчо ще се забавлява, а и ще свикне да не се плаши от водата. Инструкторката ми разказва, че най-малкия и син е бил на 1г и половина, когато са отишли на басейн, така че пак има смисъл Laughing

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 23:35 от vesi21

# 290
  • Русе
  • Мнения: 602
Да се включа в края на темата, че от разходки нямаше време и за четене, но ви насмогнах  Simple Smile

Честито на всички празнували и празнуващи  Heart Eyes  bouquet Hug

Вери, жива, здрава, щастлива и много обичана   bouquet
да питам защо така си надписала снимката на твоето съкровище "Ясенчо Бясенчо"  Wink

суперски бебоци си имаме  Heart Eyes сега разглеждах албумчето и качих снимка на Митето за новата темичка  Wink

vesi21, голямо БЛАГОДАРЯ за клипчетата  Hug показах ги на милото, но нещо май се стресна, та ще видя как ще водя малкия  Rolling Eyes

вчера идва моята баба на гости и ми донесе малко домашни картофи за пюренца  Party имам и домашни моркови от сестра ми във фризера, ще си опита Митачето от всичко лека, полека  Simple Smile а и пюренца има в хладилника, като си харесам някое и го купувам, нищо, че още не е опитвал нещо по-сериозно  Simple Smile Преди 2-3 седмици големия Димитър искаше да дава картофена салата на малкия  #Crazy, е аз му дадох на върха на пръста ми от сварено картофче, колкото 2 зрънца от леща и то милото се заоблизва  Laughing, а миналата събота баща му взе, та му доближи 1 грозденце, облизва се, гледа, облизва се... вчера пак му тикна 1 грозде в устата  Crazy ами то така хубаво го смуче, днес пак му даде  Crazy оправия няма, за малко днес Митето се размина с картофеното пюре, т.к. се поуспахме и нямаше кога да му сваря 1 картоф, а баща му даже искаше да му го давам след като го нахраних в 14ч., ама казах не можеее! Утре обаче май няма да му се размине и ще си опита 1-2 лъжички пюренце. Не му се чака до 03.11., когато си става детето на 4 мес., т.к. няма да участва в това толкова важно събитие на синчето си, нали е на работа и утре ще готвя за малкия Митак   chef

стига съм досаждала  Wink
лека нощ

П.П. сигурно ставам досадна, но мамите, които искат да водят децата си на плуване, а не са от София нека проверят в ДМСГД дали има басейни  Peace Пишеш в Гугъл ДМСГД и като първи и втори резултат ти излиза документче - списък с адресите, телефоните... можете да им позвъните и да попитате или да отидете на място  Peace
http://web.hit.bg/dmsgd-ss/activity.html това е в Силистра
Гали, нали съпругът ти е от Силистра, може пак да им погостувате  Peace

# 291
  • Мнения: 5 713
Благодаря, момичета!  Hug

Пък догодина още едно, нали имате мерак Laughing. Много ти се възхищавам за природосъобразния живот.
Веси, а до година!  Laughing Рано ми е с това секцио. Нека минат поне 2 години. Сега както са така децата с почти 4 години разлика е добре.
Пък за другото старая се, има още какво да се желае. Не съм перфектна. Simple Smile

Рали, Бясенчо ми. Ела да чуеш как пищи. Simple Smile

# 292
Ехо, здравейте и от мен!

Аз около седмица не бях влизала във форума и няколко дни четох, за да наваксам! Може би малко късно, но все пак да споделя и по темите, които вече са малко остаряли:
за цените на пюретата: оказва се маи, че и в Англия са по-евтини отколкото в БГ - тези на Хип, а и другите подобни на местни марки за от 4м., струват 51-52р. - т.е. около 1,20 лв. Същото е и с АМ - например Аптамил Комфорт е 9 паунда за 900 гр, т.е. около 21 лв, а аз си спомням, че си взимах в БГ 400 гр. за 17 лв.

Сега нали избирам и столче за хранене, реших да надникна и в българските магазини - еми и те са по-скъпи в родината, отколкото тук. неприятна работа. Явно вносителите у нас си слагат безумни надценки и се възползват от склонността на родителите да дават и мило и драго за децата си. Много се дразня. Аз и количката нарочно си взех от Англия, макар че я чаках доста време, но ми излезе хем с 200 лв по-евтина, хем е с 4 години гаранция, а в БГ даваха 6 месеца.  

Иначе аз започнах да давам по малко оризова каша на обяд - вече 5 дни и след 2 дни ще пробвам и зеленчуково пюренце. Малката определено си го пожела - както преди си спеше от 21ч до 6 ч, изведнъж започна да се буди към 2-3. А една нощ направо като новородено - в 24ч, 3ч, 5ч и т.н. Токава започнах с кашата и засега се върнахме на стария режим. Учудващо, давам и само една дозичка с 15 мл. мляко, но добре и подейства, започна и да ака по-редовно.  

Ще спирам вече, че стана дълго, спокоина нощ на всички !  

# 293
  • Мнения: 75
Здравейте мамита!
Аз се позагубих малко, пак лекувах хреми и този път цялата женска дружинка се поразболяхме,първо аз а после и децата.Въпреки това ви следя редовно!
И да не забравя: честито на всички малчовци и мами имали повод за празнуване тези дни!Да сте здрави и щастливи!
И дa се отчетем от вчерашната консултация - 7960, 66см. Сложиха ни и третия пентаксим.
Имаме вече и две зъбчета. Хапваме зеленчуци и от ден започнахме с плодове.Доки каза да ги давам между храненията а не да замествам хранене,че да не губим млечно хранене, нали ядем 5 пъти на ден, от които обеда е зеленчуково, а и кашите ще ги прескочим, че доста напомпват, а ние сме си едрички. А за косата и моята пада ужасно,нямам спомен предишния път чак такъв косопад да съм имала, а сега е ужас.
Май дадох пълен отчет
Лекa вечер на всички!!!

# 294
  • Мнения: 5 713
А да забравих, днес мерих моя юнак. Нали си ходя горе долу през 2 седмици да следя положението. Тежи вече 7450. Проверих и колко е изсукал- 110гр.

# 295
  • Мнения: 1 404
Добро утро Simple Smile
Вери,честит рожден ден на патерици!
Инче,,на теб също честито!Да сте живи и здрави,много щастливи и усмихнати мами  bouquet
Веси,много ти благодаря за обясненията,непременно ще пробвам.Аз имам една книга за плуване на бебета и все я отварях,но така като го видях на клипче,придобих наистина представа как се правят упражненията Simple Smile
Рали,какво има в тия домове,басейни ли?Аз намерих в едно село близо до Търново,но явно съм пропуснала нещо от старите теми,защото не разбрах за какво става въпрос Embarassed
Ние още не сме давали на Виан друга храна,с Ния нямахме търпение да започнем, а сега все ми се иска още малко да си е само кърмаче,така хубаво ми дъха на мляко Heart EyesИ изобщо това бебе по различен начин го гледам,наслаждавам се на всеки момент,защото знам,че е неповторим,не бързам за никъде,все си мисля ей сега ще порасне.....като нищо после ще поискам трето LaughingИначе сме се запасили с тикви,картофи,моркови градински....тоя път май имам мерак да готвя,ще видим...
Оффи,не са еднакви купешките пюрета,никак даже!На Хип и някои други са от органични плодове и зеленчуци,някои български марки пък имат много сол...абе трябва да се чете,нищо,че е много досадно Sick
Айде стига съм писала,то и капучиното ми свърши.Приятна неделя на всички Hug

# 296
  • Miami
  • Мнения: 411
Добро утро  Grinning
Честита месечинка  на Бобчо на Инчока   bouquet
Вери, честит рожден ден на патерици   bouquet Да си жива и здрава и много щастлива   bouquet
Подкрепям с две ръце(ако има и трета и с нея) мнението ти за формирането на навиците на детето  PeaceМного се радвам, че вече все повече хора обръщат внимание на това с какво се хранят.  В моето семейство  винаги се яде здравословно(бащами ми е спортист и е маниак на тази тема), а в семейството на мъжа ми точно обратното. Аз също се стремя да готвя здравословно(въпреки че прекалявам със сладкото сега) и се надявам да опазя Жорко от боклуците чипси, бяла захар, закуски, кока-кола  и т.н. Чак ме е страх като вземе да яде всичко и като отиде при баба си(свекито), кой знае с какви боклуци ще го тъпчат без да ми казват  Close  Ще имам гвавоболия аз по този въпрос... Аз например като ходя да видя децата на моите приятелки  не им нося шоколоди и бонбни, а банани или други плодове.

За басейните и плуването - аз плувам от много малка(не от бебе) и обожавам този спорт. Харесва ми идеята да водя Жорето на басейн, но именно това почистване на водата много ме притеснява. Поради тази причина смятам да изчакам, мама ще го научи да плува  Heart Eyes

Приятна разходка  Hug

# 297
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Вери, честит рожден ден на патерици   bouquet! Живи и здрави  Hug!

Честито на всички малчовци, които са имали повод да празнуват   bouquet!

jenik , направо съм се влюбила в каката ти  Blush! Тези очи са направо като магнити  Heart Eyes! Да ти е жива и здрава  Praynig!

Ние направихме 2 дни почивка и днес ще опитаме тиква  Peace. Може и тиква с картоф. Снощи му накупих пюрета от Метро и сега имам запас  Wink! Да ви кажа, че там са опаковани по 3 и струват 5.33 лв. Малко по-евтини излизат, ама не чак толкова че да си струва да се ходи само за тях!

За хранителните навици в къщи какво да ви кажа  Crazy! Мъжа ми до 7 години е гледан от баба си и сега ми е по-лесно да изброя какво яде, а не какво не яде  #Cussing out! Готвя 5-6 неща само, защото другото е табу  Crazy! Ужас е, но мисля, живот и здраве, да науча малчо да яде всичко, а не само избрани неща! Дано само да не е като баща си капризен!

Лек ден, мамчета  Hug!

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 08:59 от dari75

# 298
  • Мнения: 657
Аз вчера не съм писала, затова малко със закъснение да пожелая весела месечинка на Бобича - да е живо здраво и усмихнато детенце на мама и на татко! Heart Eyes
Вери, честит рожден ден и от мен!   bouquet

Хайде, идвайте в новата тема  Wink

ЦОП

Общи условия

Активация на акаунт