Помогнете-лишеи по лицето

  • 8 054
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
От 2-3 дни кожата на лицето и шията ми е много изпръхнала исе лющи и ужасно много ме сърби,гори,щипе незнам как по точно да го опиша,но направо ме хваща лудост.

Моля ви дайте съвет какво да правя.Ако някой е имал или има същия проблем да каже какво му е помогнало.

А иначе кожата ми е чувствителна и използвам кремове само за такава.

# 1
  • Мнения: 654
Отиди на кожен лекар и се консултирай с него.Той ще ти даде най-добрият съвет.Не че съм против домашните рецепти и лечения,но ако за първи път ти излиза подобно нещо е много препоръчително да посетиш подобен специалист. Grinning

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Присъиденявам се към горното мнение. Деиствително е наи-добре да отидеш на дерматолог. Тои ще ти даде специален крем. (zная от опит Wink )

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: tonyny
От 2-3 дни кожата на лицето и шията ми е много изпръхнала исе лющи и ужасно много ме сърби,гори,щипе незнам как по точно да го опиша,но направо ме хваща лудост.

Моля ви дайте съвет какво да правя.Ако някой е имал или има същия проблем да каже какво му е помогнало.

А иначе кожата ми е чувствителна и използвам кремове само за такава.


Така е, трябва да те види специалист, но можеш да пробваш на Д-р Тайс един вълшебен крем за дерматити и лющеща се кожа, аз го бацам малкия с него от бебе, че е алергично дете и все се залющва и обрива. Казва се Нахткерцен балсам, струва около 10 лв. ВЪЛШЕБЕН Е! Единственият му недостатък, според мен, е, че мирише малко...хм - странно!  Wink

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Зъхи
Цитат на: tonyny
От 2-3 дни кожата на лицето и шията ми е много изпръхнала исе лющи и ужасно много ме сърби,гори,щипе незнам как по точно да го опиша,но направо ме хваща лудост.

Моля ви дайте съвет какво да правя.Ако някой е имал или има същия проблем да каже какво му е помогнало.

А иначе кожата ми е чувствителна и използвам кремове само за такава.


Така е, трябва да те види специалист, но можеш да пробваш на Д-р Тайс един вълшебен крем за дерматити и лющеща се кожа, аз го бацам малкия с него от бебе, че е алергично дете и все се залющва и обрива. Казва се Нахткерцен балсам, струва около 10 лв. ВЪЛШЕБЕН Е! Единственият му недостатък, според мен, е, че мирише малко...хм - странно!  Wink


Това мазило е вълшебно наистина! Още нещо - ако имаш в къщи геритамин- спукваш дражето и се мажеш - това са вит А и Е - със сигурност безкрайно полезни за кожата Wink

# 5
  • Мнения: 344
Оказа се че не са лишеи, а СЛЪНЧЕВА АЛЕРГИЯ.
Какво е това чудо за пъри път ми се случва. Сутринта една позната аптекарка ми препоръча същия този крем на д-р Тайс
и сега съм се намазала.
Намазах и бузите на бебка че и на нея са й избили някакви
ситни пъпчици,от топлото било (така каза педиатъра ни)

Как ще се спасяваме цяло лято незнам

# 6
  • Мнения: 182
Аз за какъвто и да е кожен проблен се мажа с lorinden N крем. Аптекарката ми го препоръча, сигурен човек е. Но за малките не е препоръчително защото е силно. Моят бебок когато се опъпчи го мажа с цинкова маз, ефикасно е.

# 7
  • Мнения: 871
Аз също имам такъв проблем , мажа с ABROCORT- крем, не угвента.

# 8
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Eli_vo
Аз за какъвто и да е кожен проблен се мажа с lorinden N крем. quote] Ако става дума за бебе, избягай лоринден, флуцинар и пр. Сигурно във форума има мами - лекарки, кито могат да обяснят защо кортикостероидите не се препоръчват за лечение при бебета, аз го знам само като факт. На един месец дъщеря ми направи също т. нар. "слънчева алергия" и лекарският съвет беше - пазене от слънцето и мазане с Linola Fett. Но щом става дума за възрастен човек, сигурно няма проблеми с лоринден. Така или иначе, най-добре е да те види дерматолог.

# 9
Моята кожа е много суха и се появяват лишеи обикновено след къпане и през зимата. Ползвам Лоринден А. Казаха ми че, Лоринден N е много силен и не се препоръчва за лице. Преди години ми бе изписан при обрив по краката на алергична основа.

Общи условия

Активация на акаунт