Апартамент или къща?

  • 9 466
  • 139
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 713
Къща!  Peace
Въпреки, че е по-трудно да се поддържа, мисля че си заслужава Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 498
Не бих живяла в къща на село....за къща в града по-съм съгласна.....сега си строим къща на 10 мин. от града ни, но ще сме там само за релакс през уикендите и то наи-вече летните уикенди, но за постоянно не.....

# 47
  • София
  • Мнения: 2 952
И аз съм от скромния отбор на предпочитащите апартамент.
Смятам, че за да живее в къща човек "трябва да си е навил на масрафа". Усилията и разходите, за да живееш цивилизовано в къща са много. В пъти повече от тези за апартамент в добър квартал. В софийските условия трябва и да се превърнеш в шофьор на децата си или да ги запишеш в частни заведения, които може и да не харесваш, но ще са склонни да отклонят микробуса до вас.
Изобщо не отричам кефа да живееш до борова гора, но смятам, че това е вариант предимно за хора с деца, завършили училище и то в случай, че разполагат с времето си - тоест поне единия вече не работи на пълни обороти.

# 48
  • Мнения: 4 965
Момичета, с някои от пишещите в темата сме го водили тоя спор преди доста време. Живота в къща с всички удобства е несрваним с апартамента по нито един показател. Миналото лято ми се наложи да поживея три месеца в апартамент. Сега се моля на Бог да не им се налага повече. Пожелавам на всички защитнички на тезата за апартаментите да имат късмета да поживеят в удобна къща и след това ще говорим пак.

Хайде, една от тези, с които си спорил по темата и то неведнъж. Показвала ли съм ти моите къщи?
Имат абсолютно всички удобства - от постоянната топла вода и местното парно до кабелната и нета...
Миии, пак не ми е удобно...
Вече правим 3-та, ама и в нея ще ходя, колкото в другите...

# 49
  • Мнения: 1 427
Момичета, с някои от пишещите в темата сме го водили тоя спор преди доста време. Живота в къща с всички удобства е несрваним с апартамента по нито един показател. Миналото лято ми се наложи да поживея три месеца в апартамент. Сега се моля на Бог да не им се налага повече. Пожелавам на всички защитнички на тезата за апартаментите да имат късмета да поживеят в удобна къща и след това ще говорим пак.

Хайде, една от тези, с които си спорил по темата и то неведнъж. Показвала ли съм ти моите къщи?
Имат абсолютно всички удобства - от постоянната топла вода и местното парно до кабелната и нета...
Миии, пак не ми е удобно...
Вече правим 3-та, ама и в нея ще ходя, колкото в другите...
Само от любопитство  Grinning- за какво ги правите всичките тия къщи,след като не живеете в тях?

# 50
  • Мнения: 1 441
къща, но да е в града.
Подкрепям с две ръце - къща в града с двор и висока ограда....  Mr. Green
Живея в Редута в София - пълно е с такива къщи, купени от хората преди време и сега направени в модерни домове - цветни стени и огради, гаражи и навеси за колите, дворчета с райграс и хамак или люлка и денонощен магазин отсреща.  Heart Eyes Красота и удобство. Друг е въпросът в момента колко струва такова начинание  ooooh!, но сега просто си говорим и споделяме предпочитания .....

Живеенето извън града има някакво леко очарование, но да градя сложни схеми и комбинации как и кой да закара децата на градина или училище (когато ги проимаме най-после  Praynig), как да слезам до града на пазар, на гости или пък как на мен да ми идват гости....... А после тези деца като станат малки пубертети на по 12-13 и все още не можеш да ги оставиш да се щурат из града сами по автобусите (особено в София)  - ще започнат ходенета на кино, на гости на приятелчета, приятелчетата няма да ги пускат да идват на гости у вас, щото живеете на майната си, ще почнат едни драми в къщи, едни ревове, как другите ги отхвърлят и т.н. и т.н.  .....................  Stop не, мерси!

Твърдо за къща в града!  Peace

П.С. А и в София няма място, до което да се стига за 15 минути даже от квартал в града, камо ли от съседно село, когато трябва да минеш по Борис, Цариградско или Ботевградско рано сутрин....  Whistling

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 11:56 от BAN

# 51
  • Мнения: 4 965
...
Само от любопитство  Grinning- за какво ги правите всичките тия къщи,след като не живеете в тях?

1. Инвестиция. Недвижимата собственост - къщи, апартаменти и т.н. е далеч по-добър начин да си вложиш парите, вместо да ги държиш в банка и след време да се обезценят. Поне по нашите разбирания...
2. Ходим през уикендите, отпуските и т.н. По-скоро ходят мъжът ми и децата, ама и аз понякога. Мъжът ми и децата почти не пропускат уикенд. Пък и колкото и да не се чувствам "у дома", на мен също ми е добре да изкарам 1-2 седмици през лятото или празниците там. Пък и половинката ми все се надява, че някога ще заживеем там - възможно е на стари години, живот и здраве...

# 52
  • Мнения: 734

През уикенда си ходихме на къщата - всичко беше покрито с листа!
Изметох ги, и след 1-2 ч. пак имаше листа по стълбите и терасата...ужас!През лятото нападали круши,изгнили - смрад....докато ги изчистя....
Ами като завали....кал навсякъде....пак ужас!Ами зимата да ринеш сняг всяка сутрин за да си стигнеш вратата на двора....пак ужас!!!!
Хубаво е да имаш къща,но за уикенда - да разтовариш,за празници и за купони,за отпуската!
Как да няма шум на село? - има ,ама от друго естество - петли,крави,кози.Съседите си пуснат силно радиото още в 5 ч. сутринта....Къщите са почти винаги на улицата - който мине се чува;пияни вечер от кръчмата....каруци....кучета...
Твърдо съм за апартамент.

Ами зимата пред блока кой ви рине снега? Или разчитате някой съвестен съсед да го стори, а вие само да минете по пътечката.  Naughty Миналата зима съпругът ми и един съсед ринаха пред входа.... Петли, крави и кози съвсем не е задължително да има. А за съседите и радиото в 5 ч. може да се говори много с родителите ми - те са в апартамент, но до тях възрастните хора недочуват. За нещастие на нашите спалнята е точно до на съседите помещението с радиото.
Кучетата в София се обзалагам, че не са по-малко от тези в което и да е село! А пияниците вечер от заведения, кръчми и купони в големия град пак са повече по мое мнение. Да не говорим, че можеш да си вдигнеш все пак един дувар пред къщата.

Аз съм за къща, въпреки трудностите, които може да се появят. Ако мястото е привлекателно, близо до града и с добра инфраструктура - твърдо за къщата. Може наистина да има известни трудности с транспортирането на децата. Затова и се обмисля, а не се взима импулсивно решение. Ако мога да се лиша от съседите в апартаментите, от тяхното безхаберие за благото на входа - супер! Със сигурност поддръжката на къща е по-трудна, но пък според мен си заслужава инвестицията на време.

# 53
  • Мнения: 220
В последните дни със съпруга ми сериозно обмисляме варианта да продадем апартамента в града и да купим къща 130-140м2 на село. newsm78
В момента живеем в сравнително голям апартамент,ново строителство,в краен квартал,който обаче е с чудесни комуникации,супермаркети,детски градини и т.н. И двамата обаче ни влече към къща с дворче.Сметнахме,че стойността на апартамента горе долу покрива цената на къщата+обзавеждане+още една кола.Говорим за хубава,нова къща. Sunglasses
 Селото което сме избрали е на 15мин с кола от центъра на града,на главен път с чудесен целогодишен достъп,на 6 км от морето и е доста добре уредено-има училище,магазини и т.н. Също е предимство,че там имаме доста познати и социалните ни контакти няма да пострадат.Майка ми ще живее с нас,така че липсата на ясла и детска градина е без значение.
От друга страна,аз съм живяла цял живот в апартамент в града,на село съм била само няколко пъти на гости и се притеснявам от сблъсъка със селския живот.
 ooooh! толкова е трудно човек да реши какво точно иска.....


хора без проблеми - чудят се как да си ги създадат....

п.п. мъжа ти знае ли, че майка ти ще живее с вас  newsm78 Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 427

хора без проблеми - чудят се как да си ги създадат....

п.п. мъжа ти знае ли, че майка ти ще живее с вас  newsm78 Mr. Green
Че тя и сега си живее с  нас  Mr. Green Понеже е вдовица,не ми се искаше да я оставям да живее сама. А и за децата ще помага. Но апартамента ни е с 3 спални,всеки си има негово лично пространство и не си пречим особено.

# 55
  • Мнения: 741
Израстнала съм в къща в краен квартал,сега живея в апартамент близо до цетъра и определено се чувствам по-добре

# 56
  • Мнения: 266
Tвърдо за къща, ако може и да е в града. След дълго търсене на подходящ апартамент се спряхме на варианта да си купим една съборетина с двор, да я съборим и да си построим каквото на нас ни харесва. Така поне ще знам какво е качеството на жилището ми.

# 57
  • Мнения: 220
Tвърдо за къща, ако може и да е в града. След дълго търсене на подходящ апартамент се спряхме на варианта да си купим една съборетина с двор, да я съборим и да си построим каквото на нас ни харесва. Така поне ще знам какво е качеството на жилището ми.

тъй като гледам ентусиазма ви - изобщо не подозирате в какъв филм сте се вкарали... да сте живи и здрави - да я построите тая къща...

# 58
  • Мнения: 266
Tвърдо за къща, ако може и да е в града. След дълго търсене на подходящ апартамент се спряхме на варианта да си купим една съборетина с двор, да я съборим и да си построим каквото на нас ни харесва. Така поне ще знам какво е качеството на жилището ми.

тъй като гледам ентусиазма ви - изобщо не подозирате в какъв филм сте се вкарали... да сте живи и здрави - да я построите тая къща...
Защо си мислиш така?

# 59
  • Мнения: 537
katiousha, Разкажи, моля те повече за Лозен?
Как е с транспортните връзки и слизането до центъра?

Общи условия

Активация на акаунт