За ЯНУАРКИТЕ е щастие голямо, за първи път да чуят: "Мамо"!

  • 10 019
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 37
Здравейте от мен в хубавата ни нова темичка.
Дама, от къде се взето това чудо? Бързо оздравяване!
dega, аз имам такива джаджички за заключване на чекмеджета, но моите предпазват от отваряне и вадене на неща от вътре, но малките пръсчета пак могат да се защипят. Мони отваря засега само едни чекмеджета, които нямат устройства, но и няма нищо съществено вътре. Моги и помага за да си защипе пръстите и вече и аз незнам какво да правя. Залепях с тиксо, но бива изчегъркано. #Crazy
За водата и моето не я пие много, но аз предлагам разредено мляко, за да пие течности и да не е много калорично.
За рождения ден и аз мисля че е по-добре да е на домашна обстановка. Тук така процедирахме с големите деца. На деня каним майки и дечица в къщи на дневно парти. А през почивните дни, приятелски семейства. Те първите рожденни дни са повече за родителите, не за дребните.
Още нещо щях да казвам ама забравих, после пак.

# 31
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Пипи, моята Джули изяжда за цял ден около 400 гр. твърда храна (3 пъти по 130-140 гр.).

Аз за закуска давам някаква млечна каша - най-вече една зеленчукова на Милупа, щото много не долюбваме зеленчуците. Някой път плодова. Още не съм правила овесени ядки или кус-кус, щото ми се струва, че кашите предлагат по-добро разнообразие. Попара също не давам. Сиренето, маслото и сухара ги давам на обяд със супата, щото без сирене супа не ядем.

За подстригването - не мисля, че от него се променя косата. На Джулия косата претърпя разни трансформации още преди да я подстрижа за първи път. След подстригването не намирам разлика между новата и старата коса. Аз я подстригах в големите жеги, че много се потеше милата, а сега подстригвам само бритона, да не й бърка в очите. Тя фиби и шнолки не търпи.

# 32
  • Мнения: 37
Аа, да - за подстригването. Аз постригах мона, но не съм я остригвала, само и скъсих косата, защото почна да никне нова и беше много опърпана. Сега косичката е по-твърдичка, но няма връзка с постригването, това е и истинската коса, не бебешкия пух и е много смешна. http://media.snimka.bg/1241/008738126.jpg

# 33
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аа, да - за подстригването. Аз постригах мона, но не съм я остригвала, само и скъсих косата, защото почна да никне нова и беше много опърпана. Сега косичката е по-твърдичка, но няма връзка с постригването, това е и истинската коса, не бебешкия пух и е много смешна. http://media.snimka.bg/1241/008738126.jpg

Мона тук прилича на ретро-красавица! Flutter Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 3 688
Ама те яденетата от кухнята не сали по по-малко от 200гр.При нас за 170-180гр.Значи не му се събира 400гр на детето.Лъчезара днес също изяде две от бурканчетата,но мисля ,че няма какво да се притеснявам...то ще си проличи на консултацията ако наддава повечко ще я огранича,ако пък не нека хапва.След някой друг месец като започнат капрзите "нескам това" "неям онова" ще се ядосвам защо като си е хапвала не съм се възползвала,а съм се притеснявала.
дама да оздравявате бързо!

# 35
  • Бостън
  • Мнения: 13 476
да споделя и аз за АМ!

за първи път и дадох на 6 мес. - захапа си биберона все едно цял живот само това е пила, не направи никаква разлика с кърмата! оттогава дохранвам с АМ т.е. има 2 или 3 кърмения (или изцедена кърма), а всяко друго ядене и се завършва със 110-130 мл АМ. това прави около 750 мл минимум!

вода пропи преди около 10-ина дни, но и аз не и предлагам много редовно, понеже по навик мисля, че си я приема с млякото. понякога и се събират по 50 мл / ден, но рядко.

с яденето ме изумявате и си мисля, че ние нещо бъркаме. макс, който е изяла някога е 150 гр пюре! (естествено после пие и мляко). много обича руски кефир или ряженка смесени с овесена каша или каша от гречка. още не правя попари, основно на купешки пюрета сме, но като сме на масата задължително и давам нещо подходящо, та понякога си е просто парче хляб.

какво сладко бебче е Мона и колко косаааа!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 6 177
Дама, изкенно ви съчуствам за тези болести. Дано бъзо мине и ско да няма нови!!!

Пи нас Ева днес се гътна. От сутинта темпеатуа и кашлица. Много ми е станно как до вчеа изобщо не кашляше, а днес изведнъж започна сеиозно. Чудя се как да ги азделя с Жоо, че и двамата се завиат все в мен...санах кивогледа днес, дано уте е по-добе  Crazy

С две ръце подкрепям мнението на Слънчи за хапването. Отделно имам наблюдения, че почнеш ли да бягаш от него с купичката, те освирепяват още повече. Пък и зависи май колко е тежка храната.

На Жоро косата не се промени след като я подстригах. Понеже го пдстригах късо му бяха изчезнали буклите, но сега отново взеха да се завиват едни масури. И цвета си остана - много светло пепеливо рус  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 197
dega, на Бояна й стригах до 0 номер косата 5 пъти. Ама не, щото очаквам да й се сгъсти, понеже мисля, че това си е до ген, а щото имаше едни плешиви петна. Е, вече няма петна, а косата й е супер остра, това е резултатът.
dama, оздравявайте скоростно и дано с това болестите да останат зад гърба ви!  Praynig
Гадче, съчувствам ти  Hug
Благодаря на автора на темата!   bouquet

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ето ме и мен  Grinning
Благодаря за мненията за АМ, вода, кисело мляко и т.н.   Crazy Ще оправим положението някакси. Хубавото е, че може да пие от чаша с накрайник. От обикновена чаша я пробвах лятото, но сега като е студено не ми е много удобно, защото се олива  Rolling Eyes
Дама  Praynig  Hug Бързо да се оправяте! МИА, и вие!
Зимна, много готини снежни човеци!  Sunglasses
Агенте, страхотна е Ангелина на снимката!!!  Heart Eyes
Микки, Ангел може да се качва на дивана, пък Михаела може да слиза  Laughing Обръща се по корем, пуска краката и се задържа права, или пада по дупе. Но никога досега не е правила опити да се качва.
Относно количествата храна - Михаела продължава да яде много. Съвсем спокойно би си изяла и тя и супата и второто за едно хранене наобяд. Но аз мисля, че е от лакомия, та не и давам по толкова  Embarassed  Не е действително гладна. Тя е много странна.. Може цял ден да не се сети за храна, но щом я сложа на стола, щом извадя купичката, започва да рита, да маха с ръце, да отваря уста .. спокойно мога да я храня със супена лъжица  Rolling Eyes
Да кажа и аз за косата - Веднъж е подстригвана с машинката, не съвсем гола глава .. така както на аватара ми Simple Smile Сега като че ли расте по-руса коса  newsm78 Мекичка е косата, но онова дето стърчеше отгоре пак така си расте - право нагоре  Crazy

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 21:27 от Ханна

# 39
  • Мнения: 367
Ето ме и мен в новата темичка.Аз съм замислила засега да сме в детски център,че няма къде да се съберем у дома.Преди месец бяхме на Рд там и много ни хареса,а и е близо до нас,така че когато се наложи-ще прескачам. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 3 688
Ваня ориентирай се и запази по отрано,че поне тук в София един месец предваерително трябва да се резервира мястото,за да е на точната дата.

# 41
  • Мнения: 367
Да така мисля да направя затова отворих темата толкова рано,ама много се вълнувам от самата подготовка,кое как Crazy

# 42
  • Мнения: 980
Айде и аз тука

Яни също преди изяждаше около 400 грама на обяд и се бях притеснила, че ще й се разшири стомахчето. После пък прочетох в една брошура на Нестле, че на малчовците на 1 годинка коремчетата са им с вместимост 250 мл. Сега давам основното и половин десерт на обяд и вечерта супата с остатъка от десерта. Дечко се засища и не мрънкоти за ядене. Следобед й давам да гризе нещо- бисквитка, солетки, коматче хляб, а днес и крайче кифла с мармалад  Mr. Green ама без мармалада, де.. Понякога и кисело мляко. Днес Яни сама си поиска за пиене и си пийна сок. Вода само от нормална чаша и по малко пие.

Въшката ми също е за подстригване, но аз още се ослушвам. Сега съм й купила шнола.  Grinning Прилича на момиченце  Flutter

Дама, оздравявайте бързичко. Много е лошо с болно детенце.

Никитали, Яни я мазах само с Бочкото. Дупето стана вече отново за хапане.  Mr. Green Иначе аз съм в 5-ти, но метлосвам и по 4,3,2 и 1-ви. Сега по-рядко, че взе да ми става тежко и гледам на по-близичко.  Blush

Ханна, и Яни се качва и слиза сама от дивана. Много е смешна. Качва се на шезлонга, оттам на дивана и после слиза директно на земята като си тутори дупето  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 325
Охоо нова темичка HugСупер е и заглавието също Hug
Дама, много неприятно, оздравявайте бързо Praynig и честита месечинка  bouquet
Агент Провокатор, отново страхотна снимка на автара Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 56
Момичета ,включвам се набързо само да пиша нещо
Мамите от София ,които дават кухня от Juniar - само да споделя- едно детенце от съседния блок ,кото взема от тази кухня е болно от салмонела. Аз от днес спрях Сиянка ,ама много ме е страх - може да не е от кухнята , а от нещо друго. Познавам още пет - шест деца ,които вземат от същото място ,но още никое не е болно.Не искам да всявам паника ,ама си преценете какво да правите. четох че инкубационния период е от няколко часа до 10 дни. детето се е разболяло в петък вечерта. и сега чакам. не знам дали мога да направя нещо #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт