31 северни сияния танцуват над Норвегия

  • 22 970
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
след милата покана на Bittersweet, идвам да се разпиша и аз Laughing
Много ли  тъмно вече из Норвегия? Тук е мокро и мрачно и само към кревата ме тегли...Голям мързел ме е налегнал. Лоша работа...

# 16
  • Мнения: 515
Първо:
Благодаря на всички, които ми писаха и ме подкрепиха, заляга с любов и много топлота!  Hug
На мама и татко, че ме създадоха такава каквато съм (склонна към напълняване и изрусяване на слънце  Grinning)
Благодаря на съпруга си, който ме търпи и повдига самочувствието ми с изкусни лъжи!
На двете си прекрасни деца, които неуморно ядат моите буламачи....
(Тук музиката заглушава последните ми думи)

Второ:
Малкото дете - с температура. Аз обаче, вярна на норвежката медицина не му давам нищо освен чай и лимон (е и храна му давам, де)
В промеждутъците правя фенери! Не ,не червени!  Wink Оня ден учителката ми заръча да отпразнуваме на 11-ти именния ден на Мартун "по немски"! ooooh! Нямах голям успех с Интернет търсенето, но немските майчета (да живее и пребъде форума ни скромен) ме заляха с информация! Така, че най-официално ги похвалвам и им присъждам титлата "страшно отзивчиви майчета"!  Grinning Единственото, което ме вдъхнови в цялата тая заплетена история е, че се предвижда греяно вино!  Mr. Green

Иначе миналите дни се занимавах с майстори, мерене, размисли тип "колко контакта ми трябват в спалнята" и други!

# 17
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Еха-а-а, темичката се напълнила  Hug
Липсвахте ми и дано това вече да не се повтаря!  Peace

Петъчно мога да споделя с вас една забавна случка от онзи ден. Явявах се на изпит (Норшкпрьове 2). На устния в моята група имаше една сомалийка, която изпитващия помоли да разкаже за себе си. И тя започна:

Ду комъ фра Сомалиа. Ду бу и Нарвик. Ду хар 8 барна...  smile3555

Стана ми хем смешно, че така вменява на бедния човек, че е от нейната страна и че има осем деца, хем в същото време ми стана мъчно за нея и останалите сомалийци тук, бежанци... Но като се сетя, че с тези осем деца, тя всеки месец получава детски и не се налага да работят с мъжа си... започвам да съжалявам, че съм бяла и образована и не мога да си намеря работа (не ме искат с малко норвежки и повече английски).

Сега трябва да приготвя нещо диетично за хапване на половинката и да си видя къщичката, после ще се върна да ви чета.

galuni, ние сме доста на север и всеки ден денят се смалява, около 15.00 часа вече е тъмно. Как сте вие в България? Имахте много хубава, топла есен.

Хубав и усмихнат петък!  Kissing Heart

# 18
  • Мнения: 3 674
И аз идвам по покана на Битърсуит. Благодаря ти! Hug Страхотна снимка си сложила в началната страница!  Heart Eyes Ех, как искам на живо да видя това мегнетично северно сияние... Rolling Eyes

И на мне ми беше мъчно за темичката и се радвам че се"възроди отново".

Битърсуит ...смяла съм с ена глас за случката на Норшкорьове-то... Joy Тези учители какво ли не са видяли и чули през техния учителски живот...Сигурно могат да напишат книга Joy

А аз отивам да свиря другата седмица в Ставангер. Града на ветровете... Joy Винаги когато съм ходила там...винаги е духало.  hahaha Затова така му викам. Ама се надявам , че този път няма да да духа... Mr. Green

Приятен ден!  Hug

# 19
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Охо, Винце, много ще се радвам да се запознаем наживо, ако имаш време  Peace Grinning

Ркб, ами Йована става в 8 и заспива към 13:00 пак, спи към час и половина два и така откарва до 21:00, когато я слагам в леглото и заспива чак към 22:00. Ако успея да я изморя след градината, запива към 21:30. ПО принцип махнах количката вече и детето ходи само пеша. Бавно е и се иска търпение, но е много полезно за нея  Peace. Какво да ти кажа. Не, нервничи между следобедния и нощния сън, но пък незнам как е преди заспиването и на обед  Thinking Но по принцип всички маймунки на тази възраст заспиват с голямо кривене. Явно трябва да си отмине този период, за да започнат да спят като големи хора. Мойта наприме, като ще спи в къщи, задължително ме иска в стаята. Спи в нашето легло и аз трябва да легна до нея и да се правя на заспала, защото а, ме види, че съм удна, започва да ме закача. Заспиването и се състои в катерене по мен, драскане като котка по стената  #Crazy, кълбета, бърборене, смях, скубе ме и какви ли не маймунджалъци. Чудо ти казвам. Накрая както се кикери, откъртва като цапардосана на момента и спи по цяла нощ. Ей тава е то, търпение му е майката  Wink

Аз съм само за събиране на пари  Peace

# 20
  • Мнения: 2 786
Винце, да цункаш Йована от мен като идеш в Ставангер, че ние не успяхме да намерим време това лято  bouquet
Бобче, не я приучавайте да спи с вас, че след време няма да иска да се отучи и ще се видите в чудо  Rolling Eyes
Битър ... според мен проблемът е в системата, която й позволява да го прави.
Една майка с 8 деца може да се скъсва да работи на две места, за да изкарва достатъчно да отглежда децата си.
Друга с 8 деца няма да си мръдне пръста, а ще чака наготово помощ от държавата, която според нея е длъжна да й дава пари.
Трета няма да има 8 деца, а само толкова, колкото може да издържа без да виси на чужд гръб.
Различна култура, различно възпитание, различни ценности, но ако системата поощрява поведение като на втората ...

Аз няма да се включа във вашата акция тази година, защото вече се включих в друга подобна за два дома и пратих, колкото можах да отделя   bouquet

# 21
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Роси и аз съм "за" да изпратим средства, които майките, познаващи нуждите на децата в конкретен дом, ще разпределят най-целево.

Моля само да ми подскажете: всички ще участваме с еднакви суми, които ще фиксираме заедно или кой колкото може да отдели?

Марйо и аз ти благодаря затова, че си толкова свежа и блага душа, без да те познавам лично го твърдя, но това лъха от постовете ти.  Grinning Дано скоро да свалите температурата. Praynig

Винце, аз си пожелавам някой ден да гастролираш и при нас и да си купонясваме заедно.

deata и аз като Мишелка всеки път, когато мярна Макси по телевизията и си казвам наум "нашето бебе", разбирай форумската медийна звезда. Laughing

щастлива, да, очевидно щом се шири този парадокс, значи социалната система го позволява. Богата държава...  Thinking
По твоя молба премахнах ника ти от заглавната страница.  Peace

 

# 22
  • Мнения: 977
Роска, мисля си за режима на Ели.

Тя сама ли си подсказа, че иска да спи само по веднъж на ден?

Нашият режим е горе-долу така:
Ставане към 7:30.
Обеден сън към 13:30
Лека нощ към 21:30

Е, разбира се, не всеки ден ги спазва точно, но със сигурност се накривява по-рано ако не си е доспал.

Сигурна съм, че и ти ще "хванеш цаката" на Ели.  Hug

Само не ме питай за режима за хранене, че е мъжа.
Сутрин що годе без проблем закусва или попара или корнфлейкс с прясно шоко мляко.
На обяд не яде...
Следобед - също.
Вечер се лъже да хапне нещо с нас колкото да не е без хич.

Въобще не знам как я кара на фотосинтеза...

# 23
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Я да питам аз моми Ословчанки и от околността....утре ще ходите ли в Сандвика на срещата на БНД  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 515
Ех, Bittersweet как ме разсмя в мрачния ден!  Grinning  Тази весела случка ми напомни за един английски сериал, който даваха навремето. Видях, че ще го повтарят по ГТВ и все се каня да го гледам. да се похиля и да си спомня младините!  Grinning
Освен това се сетих да пратя картичка на хазаите - те стоически понасяха опитите ми да говоря норвежки. Хубави хора бяха, веднъж не се изхилиха!  Mr. Green

Нашият режим все още е с 2 спанета. Понеже малкото терминаторче се буди, като стане баткото за училище |(т.е. 7,20) заспива към 10-11. После към 15-16 пак си поспива. И вечер преди 21 не ляга. В редките случаи когато Мартинячко става безшумно, спи до 8,30-9 после в 13-14 ляга и вечер в 20 е в леглото! Но това щастие се случва рядко - ученика е като "слон в стъкларски магазин".

Температурка все още си имаме, но детето живна. В момента претворява филма "разрушителя"  Grinning

# 25
  • Мнения: 977
Marjo, дано да свалите бързо температурата!  Hug

# 26
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Молинка да не се спотайва, ами да докладва как е що е  Grinning

Сватя, щом го играе Фифката разрушител, значи е тръгнал към оправяне. Какво стана, направихте ли Хелоуийн парти, как мина?

# 27
  • Мнения: 1 062
Я да питам аз моми Ословчанки и от околността....утре ще ходите ли в Сандвика на срещата на БНД  Sunglasses
Ние - не. Времето не ни устройва, макар че мъж ми имаше желание да види изложбата.
mishelle , тя преди се събуждаше към 7 часа, заспиваше към 8:30 и после около 13, вечер - 20. След смяната на времето започна да се буди много рано, сега последно е 6 часа, но заспива чак към 10 ( а и се спи та 2 не вижда), после заспива много бързо отново между 12:30 - 13. Но само следобяда си спи повече от 1 час.
bob4enka,номера с/без количката го пробвах и аз. Ама в това време и такава мрънкава няма как да я нося на ръце ( а и си тежи Mr. Green), та си взех отново количката.

# 28
  • Мнения: 977
Мен ако ме питате веднага ще го напъхам в количката, ама добре направих, че не я взех.
Не може все да се бутаме и носим.
Голям мързел се очертава, ей. Wink
По-лесно е да гледаме филмчета, отколкото на поход да ходим.

Днес гледам група от 2-3 възрастни с по 2 деца.
На поход тръгнали.
Пътя за гората хваната, та и рогозки си носиха.
Гледам и невярвам, ама и евала им правя.

А моето детенце - студено е. Вкъщи!
Какво ще правим като стане наистина студено и трябва да сложим дебелото яке, дето не го ще, не ми се мисли....

# 29
  • Мнения: 1 062
Питах за гумите - за пръв път чува такова нещо.
Ние проблеми със студа нямаме ( т.е. само аз имам Mr. Green). Паркдресен се облича с рев, ама и после се прибираме с рев Mr. Green Ако можеше ще стои само в парка.

Общи условия

Активация на акаунт