Да преправим старите мебели!

  • 421 046
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 45
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз все пак да напомня отново, тъй като си имам Левис на стената, ако децата ви много цапат, латекса не е много подходящ, защото при по-силно търкане (възможно е за момент да не си прецените натиска) се показва долния пласт. Нещо, което няма как да стане при блажно боядисване. А за миенето - да, идеално се мие. Почти успях да измия химикал от стената.

# 46
  • Мнения: 764
Да ви питам за обикновен латекс за стени ли говорите?Може да се боядисват мебели с такъв,така ли?Само дървени ли?

# 47
  • Мнения: 4 380
Аз все пак да напомня отново, тъй като си имам Левис на стената, ако децата ви много цапат, латекса не е много подходящ, защото при по-силно търкане (възможно е за момент да не си прецените натиска) се показва долния пласт. Нещо, което няма как да стане при блажно боядисване. А за миенето - да, идеално се мие. Почти успях да измия химикал от стената.

На моят латекс никакви долни слоеве няма риск да му се покажат. Преценявайте качеството на латекса!

Това гардеробче в антрето, както и перваза му и молдингите от мдф на стените, са боядисани със същия латекс като и стените. От нощното осветление има разни бликове, но е снежно бяло и такова се поддържа. Някой може и да пропищи от бял латекс в антрето ако е икономисал с качеството на боята, аз проблем не съм имала.



Цитат
Да ви питам за обикновен латекс за стени ли говорите?Може да се боядисват мебели с такъв,така ли?Само дървени ли?

Меламин, фурнир, мдф също се боядисват прекрасно. Няма да легне на метал и може би пластмаса с уговорка за добър грунд. Също така, в никакъв случай върху блажна боя.

# 48
  • Мнения: 452
Момичета,да попитам имате ли идеи за старите кухненски СКШ-та как да ги поосвежа малка. Въпросът ми е дали с фолио или да ги боядисав с някаква боя, но ми се струва, че няма да мога да ги изшкуря. Благодаря предварително

# 49
  • Мнения: 67
Записвам се да следя темата Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 4 040
Нямам време да влизам и да качвам снимки, че дп края на седмицата се местим. Другата седмица ще снимам.

Каква е разликата между акрилна и винилна боя? Ксения, ако знаеш , кажи накратко. Нямам предвид състава, явсно е,че са пластмаси и двете, но като качества как са? Левис е много хубава боя, но мисля,че наистина може да се измие. Поне такова ми еусещането. Видях някаква жинилова боя за слени на Dulux, рекламират я, че много добре се мие, имаше матова, но не знам какво е това.

Иначе масата я боядисах, дори я изцапах преди да я сглобя. Ще пробвам как се мие поне!  Joy

За тези, които имат лакирани мебели, ще споделя какво ми каза един дърводелец. Имало байц на спиртна основа, който може да се слага без да се шкурка лакът.  Peace Предполагам,че има в различни цветове. Каза,че байцовете могат да се ползват не само при истинско дърво , но и при фурнир.  Peace Вие може и да го знаете, но за мен си е ново.

# 51
  • Мнения: 187
Каза,че байцовете могат да се ползват не само при истинско дърво , но и при фурнир. 
Ами всъщност фурнирът е тънък слой естествена дървесина, с който се "облицоват" мебелните плочи (ПДЧ или МДФ). Затова и обработката му е както при масива.

# 52
  • Мнения: 5 914
Имам относително нова маса-5-6 годишна.От слагане на чаша с горещо кафе директно върху покривката /без чинийка/ отдолу фурнирът побеля.Направо си стана бяло петно.Как да го оправя?Има ли компетентни по въпроса?

# 53
  • Мнения: 4 380

Каква е разликата между акрилна и винилна боя? Ксения, ако знаеш , кажи накратко. Нямам предвид състава, явсно е,че са пластмаси и двете, но като качества как са? Левис е много хубава боя, но мисля,че наистина може да се измие. Поне такова ми еусещането. Видях някаква жинилова боя за слени на Dulux, рекламират я, че много добре се мие, имаше матова, но не знам какво е това.


 Shocked Мисля че вчера отговарях на този въпрос и се публикува нормално. Изтрит ли е, нищо не разбирам...

Двата вида боя са аналози. Това е разликата между по-качествен и по-малко качествен латекс. Има латекси и на акрилова, и на винилова основа, както и съчетание. И двата вида боя са на водна основа, не миришат, бързо съхнат. Акриловата боя е по-малко трайна, неустойчива на външни влияния, но и по-евтина. Виниловата  образува твърд и устойчив на външни влияния слой при изсъхване (сещаме се за виниловите грамофонни плочи или за виниловите тапети).

W, намажи масата с олио!

# 54
  • София
  • Мнения: 4 040
Ксения, благодаря, жалко,че вчера не съм го прочела. Аз специално търсих акрилови, на повечето миещи се пишеше винилови и се усъмних, че има нещо такова. Нищо, ще намажа най-горния слой с винилова боя, преполагам,че ще стане по-добре.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Момичета,да попитам имате ли идеи за старите кухненски СКШ-та как да ги поосвежа малка. Въпросът ми е дали с фолио или да ги боядисав с някаква боя, но ми се струва, че няма да мога да ги изшкуря. Благодаря предварително
Ето това успях да направя аз от едни изключително грозни кафеви 20-годишни СКШ-та. Като тръгна да се заглеждам много, виждам доста недостатъци, но като цяло мисля, че се получи добре Blush
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=288673&pid=7806241

# 56
  • Мнения: 5 914
Момичета,да попитам имате ли идеи за старите кухненски СКШ-та как да ги поосвежа малка. Въпросът ми е дали с фолио или да ги боядисав с някаква боя, но ми се струва, че няма да мога да ги изшкуря. Благодаря предварително
[/quote
Правила съм и двете.С автомобилна боя-чудесно стана,с блясък.Но това в случай,че вратичките са добре запазени.Ако по ръбовете са почнали да се отлепват и "отварят"-по добре е с фолио,като фолиото не е само на предната част на вратичките,а се премята и по профила  чак до обратната-вътрешна страна.Дори ако е нужно,предварително ръбовете се обработват с някакво лепило и се притискат.

# 57
  • Мнения: 5 914
Нещо обърках,та отговорът ми влезе в цитата Laughing
Ксения,благодаря,ще опитам с олио и ще споделя какво е станало.

# 58
  • Мнения: 452
Момичета,да попитам имате ли идеи за старите кухненски СКШ-та как да ги поосвежа малка. Въпросът ми е дали с фолио или да ги боядисав с някаква боя, но ми се струва, че няма да мога да ги изшкуря. Благодаря предварително
Ето това успях да направя аз от едни изключително грозни кафеви 20-годишни СКШ-та. Като тръгна да се заглеждам много, виждам доста недостатъци, но като цяло мисля, че се получи добре Blush
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=288673&pid=7806241
Много благодаря, а шкафовете ти са се получили страхотно поне според мен - не си личат, че са старите СКШ, ами ще потворя но чак след около месец и ще пусна снимчица.Отново благодаря

# 59
  • Мнения: 764
С какво са боядисвани червените шкафове?

Общи условия

Активация на акаунт