Да преправим старите мебели!

  • 421 030
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
Ами... не знам. Честно. По принцип аз си мислех, че ако е стар и добре изсъхнал чама няма да жълтее, но тук ми казаха друго. Не съм изпробвала, всичко е само на теория. И не винаги жълтее, явно понякога, но не знам при какви условия, не избива.

# 1 441
  • Мнения: 5 160
В друга тема бях писала - ходих в магазин за чамови мебели - искам легло за малката в бяло, но дори и в други светли тонове не се наемат ... че са имали мрънкане от клиентка за кухня в бяло. Там където има тъмни кръгчета от дървото - избивало Sad
Освен да й взема натюр и да приключа;) Или да търся ПДЧ (но са по-ръбати и по-скъпи) Rolling Eyes

# 1 442
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
В друга тема бях писала - ходих в магазин за чамови мебели - искам легло за малката в бяло, но дори и в други светли тонове не се наемат ... че са имали мрънкане от клиентка за кухня в бяло. Там където има тъмни кръгчета от дървото - избивало Sad
Освен да й взема натюр и да приключа;) Или да търся ПДЧ (но са по-ръбати и по-скъпи) Rolling Eyes
Нали ти е в зелено кухнята? Направи ги в зелено и си свиркай.

# 1 443
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Момичета,мога ли една стара врата ,мазана с блажна боя да мина с латекс? или задължително трябва да й сваля боята преди това?
Ако латексът е за дърво, можеш.


Това с жълтеенето е изключение, боядисала съм маса чамови мебели и не ми е избивало. Явно материалът им не е читав.

# 1 444
  • Мнения: 3 216
Ако латексът е за дърво, можеш.

Благодаря.

Имам още един вьпрос-  Имам стари соц. нощни шкафчета ,лак. Мога ли лака да намажа с нещо, или мога ли да лепна тапет. Предполагам,че с фолио ще се получи,така съм си правила кухненските ,но не мога да намеря подходяща разцветка.Така,че ще сложа или тапет или ще намаж с нещо. Цвета им е тъмен. Вие какво ще ми препоръчате.

Приемам всякакви съвети.

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 11:52 от kremena

# 1 445
  • Мнения: 5 160
ria,
Може и така да е - не знам какъв им е материала, не разбирам и няма как да знам Sad
Боядисай и ми продай едно легло?  newsm78

Янтра, нещо явно стана обърквация ... зелена кухня ... още нямам нищо Sad Търся легло като начало, че растем:)

# 1 446
  • Мнения: 1 059
Момичета, и аз питах в един магазин за чамови мебели ( за пловдивчанки, намира се на Коматевско шосе) дали може да ми направят един скрин в бяло. Казаха, че правят във всички цветове, използвали някакви байцове, даже правили желаните цветове по мостра на клиента. Другият вариант е да не ми го лакират и аз да си го правя каквото си искам. Всъщност аз май вторият вариант ще предпочета, защото много ми хареса ефекта с маслата на Осмо.

# 1 447
  • Мнения: 1 091
Момичета, позволих си да пусна нова тема. Заповядайте!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=435983.msg12750179#msg12750179
Veniz, къде видя ефекта с маслата на Осмо може ли да ми кажеш в новата тема, иска ми се да поразгледам избелени неща?

# 1 448
  • Мнения: 377
Това е дистрибуторът за БГ
http://www.phivex.com/html/wood_hardwax_oil_weisgrund.htm

Тук има и планер
http://www.osmo.de/gb/

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 18:28 от soll

# 1 449
  • Пловдив
  • Мнения: 79
  Здравейте и от мен, и моля за помощ разбиращите!   bouquet
  
   С каква боя да боядисам пластмасова масичка на закрит балкон? Идеята ми е да правя отгоре декупаж,но
 искам отдолу да има основа от боя. Мислех да опитам с С200 и отгоре латекс, но и лепилото не знам дали няма
да се отлепи от пластмасата. Чували ли сте за бои, които хващат върху пластмаса?



Можеш да си купиш спрей на Cosmos имат бял мат и бял лак, струват около 5лв и стават за пластмаса. Важно е ако основата ти е надраскана или налюпена - да я минеш с много фина шкурка и тогава да пръснеш спрея.

Общи условия

Активация на акаунт