Декларация за признаване на дете. Моля за съвет!

  • 2 881
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте всички,
Доста се порових тези дни в търсачките, обаче не успях да намеря нищо по конкретния въпрос, който ме интересува. С таткото на бъдещото ни бебче нямаме сключен брак. Преди месеци някъде тук в нета бях чела, че в болницата при записването на бебето се искало декларация от бащата, нотариално заверена, че дава името на детето си. Някоя от вас в подобна ситуация знае ли нещо повече, какъв точно е текста и не е ли достатъчна личната карта на таткото? Трябва ли изобщо такава декларация?
Много ви благодаря, това е много важно. Никъде няма такава информация за съжаление.
Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят.

Последна редакция: пт, 15 юли 2005, 13:02 от Туфка с джуфка

# 1
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз имам две приятелки, които бяха във вашето положение. В Тина Киркова искаха таткото да носи нотариално заверена деклараци, че припознава детето, а на другия татко, май във втора градска са го накарали да подпише такава декларяци на място, без да го пращат при нотариус. Може предварително да попитате в болницата където ще раждаш

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Нашия татко ни донесе декларацията в болницата! След като се роди бебето се вписва просто името му и деня на раждане! В болниците това вече е рутина и текста не е от значение! Всички нотариуси ги пишат с различен текс! В родилното при мен имаше 3 мами и на всичките текста в декларацията беше различен! Заверката при нотариус струва 3 лв.

# 3
  • Мнения: 8 769
elegance_av, има такава информация, темата е от 6.03. т.г. Ето я: Признаване на детето Мисля,че ще ти свърши много добра работа. Успех! Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
Зависи от болницата каква декларация ще ви трябва. Там, където искат нотариално заверена декларация (в Света София със сигурност), процедурата е следната: когато бебето се роди, таткото отива при нотариуса с твоите данни - име и ЕГН и с данни за бебето - име и дата на раждане, а нотариуса сам си пише декларацията. После таткото носи декларацията в болницата и въпроса приключва. Ти също попълваш на място един готов формуляр-дкларация, че именно този мъж е баща на детето.
Та ако не знаеш каква е практиката в болницата, в която ще раждаш, там ще ти кажат след раждането. Или таткото ще ходи до нотариус, което отнема изключително малко време, или ще пише на място в болницата такава декларация, а те сигурно си имат някакъв образец.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане, а признаването от таткото ще го направите в крачка след раждането без да се подготвяте предварително!

Последна редакция: пт, 15 юли 2005, 15:42 от nati_nat

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И аз нямам брак с мъжа ми.Раждах в "Шейново".Мисля,че на 2-ят ден от раждането той трябваше да дойде в б-цат,слезнахме в подземието някъде и там той си попълни декларацията,че припознава детето за свое

# 6
  • Мнения: 2 489
На нас не са ни искали никаква нотариално заверена декларация, просто да дойде да се подпише.

Обаче нашият тати влезе в много тежко състояние в болница ден след раждането и не можа да припознае детето.

Като изписаха детето /защото и то беше в болница/ и като изписаха и татито, сменихме името в общината за две минути. Пак една молба се попълва и вадят ЕГН-то с новото име.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
ние си направихме такава декларация,нотариално заверена предварително по съвет на лекарката ми и си я носих в болницата с мен.

# 8
  • Мнения: 1 313
прави се декларация нотариално заверена и се представя след раждането при записване на детето

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
В Шейново не искат да е нотариално заверена.Попълва се на место от таткото лично.

# 10
  • Мнения: 94
Аз родих във Втора Градска и декларацията ни я дадоха там. Попълнихме имената, подписахме се и това беше.

# 11
  • Мнения: 1 313
В Шейново не искат да е нотариално заверена.Попълва се на место от таткото лично.

преди месец искаха

# 12
  • Мнения: 781
Това са формите на припознаване
Чл. 36. (1) (Предишен текст на чл. 36 - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението, в което се е родило детето.
от семейния кодекс.
Избора не е на болницата.

# 13
  • Мнения: 235
Аз родих миналата година в Тина Киркова и ми поискаха нотариално заверена декларация. Всеки нотариат има такава стандартна бланка която се попълва на място и струва около 10лв.

# 14
  • Мнения: 224
Според мен е по-добре да имаш нотариално заверена декларация ,като си в болницата сте им я дадеш като ти я поискат и няма да имаш главоболя отколкото таткото да припознава детето след това и да имаш тичане и смяна на името...

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 14:24 от Аурелия

Общи условия

Активация на акаунт