Въпрос: Секцио при д-р Силвия Савова от Св. София?

  • 7 191
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз ходя в "Св.София".Тя е там понеделник и четвъртук в кабинета с ултразвука,каза че другите дни е в родилното.Часа за 5 юли ми го даде преди месец,но тя ме гледа всеки път на ултразвук(всеки месец),а след това отивам два кабинета по-натам на женска консултация.Но,че ходи и на друго място не знаех.Какво ти пречи да отидеш в "Св.София",има хора пред кабинета, но минават бързо, няма много чакане.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 550
А нищо не ми пречи, само че моята приятелка ходи в този МЦ и ми даде координати там и мобилен телефон на д-рката, като се видим на 07.07 ще се разберем къде и кога да ходя, щото пък аз ходя на 2 седмици на ехограф, заради 2-те бебета Laughing . мерси ти за инфото.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 550
Абе имах предвид двата сака са един до друг, точно като двете стъкла на очила, а инача бебетата са ту с крачетата едно към друго, ту с главичките , ама все полегнали и все буйстващи Laughing . Изобщо не съм решила за секциото, те лекарите са по-умни от мен, нали затова са учили, но има и други причини освен 2-те моми - тесен таз, таткото е "главест", а едната върви като него, е уж в нормата за "възрастта си", ама главичката й е по-голямшка, не зная занапред как ще е Stuck Out Tongue . Ще се опитам да сканирам снимките от ехографа за да ви покажа, щото май не съм много ясна  Embarassed

# 33
  • Мнения: 1 381
Ако ще ходиш при д-р Савова по добре отиди в МЦ "Св. Петка". Там ще ти обърне повече внимание. В боница е много натоварено. Там също работи с направление. Ето ти и координати тел : 944 26 59. ул Стара Планина 32.

# 34
  • Мнения: 1 381
Цитат на: twins_mama
Цитат на: vedrra
Цитат на: bibi
Интересува ме се по- специално за секцио, защото при мен май ще е неизбежно - бебетата са съвсем отделни в два сака и в две отделни плаценти.


Биби, какво казваш? Това е по-добрия вариант, в който раждането на първото бебе не застрашава раждането на второто. Виж ако са еднояйчни или двуяйчни с една плацента е наложително по-бързо да се действа след първото, защото ако плацентата  може да започне да се отлепва и да застраши другото. Когато бебета/плаценти са две на две рисковете са много по-малки.
Виж, ако някой се е излегнал в корема ти седалищно или напречно е друго нещо, но не е ли малко рано сега да се решава окончателно?

Абе и аз така знам,затова ми е интересно да разбера дали някой гинеколог не е дал ''компетентно'' мнение. Rolling Eyes
При мен се наложи секцио,защото първия близнак бе6е с краката надолу и вагиналното раждане в слу4ея е невъзможно,но все пак го 4акаха до последно да се обърне(39с.) и 4ак тогава насро4иха операцията.


 Не съм имала близнаци, но си мисля че при тяхното раждане има повече рискове и е по-добре да не се рискува нито с нормално раждане нито със случаен лекар. Осебено имайки предвид няколкото страшни случай за близнаци разказани в този форум.

Успех на всички мами с близнаци. Чака ви двойно щастие , но и двойна работа.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 550
Ева, мерси ти - така и направих. Аз затова повдигам и темата за секциото и плащането, щото парите дошли и отишли, ама ми се иска да сведа рисковете до минимум с тези две бебета Laughing . Един вид (може някои да ме наплюят) ама искам да си заплатя спокойствието т.е. по   - скоро някаква сигурност Confused

Общи условия

Активация на акаунт