Клиника Торакс-Клиника Селена

  • 16 782
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 122
и последно по темата- въобще понятието '"пълна клиника" за Торакс и Селена не може да е сравнение за посещаемост, поради простата причина, че Селена разполага с 5 пъти повече легла
и не е ли удачно в темата да пишат хора, които са посещавали и са лежали и в двете клиники, то е ясно, че ако си раждал в Торакс ще я препоръчваш, ама как сравняваш с условията в другата клиника не става ясно  newsm78

# 16
  • Мнения: 42
Преди година има удоволствието да родя детето си в Селена при д-р Даскалов,така че съм ходила и в Торакс защото д-р Даскалов беше там т подкрепям mini_79 Peace

# 17
  • Мнения: 21
Аз родих в началото на годината в Торакс и съм много доволна от лекарите, условията и от отношението на персонала. Виждам, че вече няколко пъти се изтъква това, че в едната клиника има санитарен възел във всяка стая, а в другата е една за няколко стаи. На мен ми обясниха, че това е за да няма влажна среда там където е бебето и майката. Защото във влажна среда се развиват много "гадинки". Така че това според мен не е недостатък. Още повече това не е хотел, че да има като екстра във всяка стая баня и тоалетна. Съобразено е все пак най-вече със здравето на новороденото и родилката. Според мен, най - добрият избор човек може да направи като посети двете клиники и види с очите си какви са условията, разбере какви са цените и усети отношението на хората, които работят там. 
marriella, желая ти успех и ти препоръчвам да посетиш и двете места и да събереш повече лични впечатления Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 132
Аз родих в началото на годината в Торакс и съм много доволна от лекарите, условията и от отношението на персонала. Виждам, че вече няколко пъти се изтъква това, че в едната клиника има санитарен възел във всяка стая, а в другата е една за няколко стаи. На мен ми обясниха, че това е за да няма влажна среда там където е бебето и майката. Защото във влажна среда се развиват много "гадинки". Така че това според мен не е недостатък. Още повече това не е хотел, че да има като екстра във всяка стая баня и тоалетна. Съобразено е все пак най-вече със здравето на новороденото и родилката. Според мен, най - добрият избор човек може да направи като посети двете клиники и види с очите си какви са условията, разбере какви са цените и усети отношението на хората, които работят там. 
marriella, желая ти успех и ти препоръчвам да посетиш и двете места и да събереш повече лични впечатления Simple Smile
Аз съм раждала в Токуда и там банята е до стаята. Така че има начин да се съобразят и със здравето и с удобството Peace

# 19
Аз също много се колбаех къде да родя нашата дългоочаквана дъщеричка но мисля че направих най-правилния избор като родих в Селена.

# 20
  • Мнения: 1 102
Това изказване от рода че във влажна среда се размножават гадинки си е малко измишльотина.
Тогава в цял свят клиниките няма кой да се погрижи за тази подробност. А къде отива хигиената която е много важна за една родилка, която е силно уязвима към общи тоалетни.
както и да е аз имах честта да престоя и в двете клиники и не пиша мнения на 3-и лица. Торакс е приспособена сграда за клиника, а Селена е строена сграда за клиника по Евр.норми. Остави сградата най-добрите АГ специалисти работят в Селена.

# 21
  • Мнения: 12
Ходила съм в Торакс поради други причини- стерилитет, при д-р Даскалови, и аз, и съпруга ми, да ти кажа по-неприветлив обслужващ персонал от тях не съм виждала. Зная какъв е капацитета на едните, зная какъв е и на другите, именно за това си позволявам да кометирам. Клиники Торакс бъркат откъм мениджмънт на персонала и за това си имат проблеми. Откакто им ги няма най-добрите лекари почти никой не ги посещава. Аз ходя там, където е моя лекар, в момента се преглеждам в Медикус Алфа при д-р Даскалов, просто защото има кабинет там, все ми е едно в коя клиника ще му е кабинета. Когато раждах Стефания бях на път да приема факта да си я родя в родилното тук в Сз, именно защото не исках да раждам в Торакс, а тогава д-р Даскалов не водеше раждания в Селена. Отидох в Селена и не сгреших- получих уважение, човешко и сърдечно отношение, едно прекрасно раждане.
Понеже още не съм решила твърдо къде ще раждам бебката си, компетентното ти мнение за "мениджмънта на персонала" и "напускането на най-добрите им лекари" за Торакс ме заинтригува! Та възползвах се от познанството си с жена от болницата и отидох да я поразпитам, т.е. да получа информация от извора. Та е то за лекарите: д-р Шехова е починала преди година/мир на праха и!/, д-р Карагьозов си водил свободно пациенти, но предимно гинекологични, защото нямал толкова раждания, колкото пред, като работил в  "Торакс". Третия д-р от бившия екип, д-р Даскалов, имал забрана да работи в болницата.
Имало много асоциирани гинеколози, които съм можела да избера да ми водят раждането /повечето имена само съм чувала/: Троянчев, Матеев, Заимов, Кръшкова, Стратев, Велевски, Патешанов, Танев, Канатова, Симеонов..... Но аз съм си избрала, ако раждам там, живот и здраве, да потърся д-р Маркова!

# 22
  • Мнения: 139
селена разбирасе. newsm10  когато се решим на второ пак ще отида там.раздах със секцио и много съм доволна от грижите за мен и детето ми.постоянно има внимание от страна на целия персонал на болницата.

# 23
  • хасково
  • Мнения: 378
И аз като теб имах колебание къде да родя и накрая избрах Селена и вообще не съжалявам,моят лекар е д-р Даскалов,горещо ти го препоръчвам.Оказа се,че въпросната болница Торакс е много некоректна към служители и пациенти,аз имах насрочено секцио в Торакс за 17 март 2008,но в четвъртък 28 февруари 2008  те ми се обаждат да ми кажат,че управителния съвет решил ,че д-р Даскалов няма да води повече раждания там  и секциото ми се отменя,ако искам в Торак да раждам да си избера друг специалист.Звъня му аз и се оказа,че той вообще не знае такова нещо,даже не са си направили труда да му съобшят и  той веднага ми оговори раждане в Селена. На всичкото отгоре родих със секцио по спешност на 1 март,т.е.след 2 дни след тяхната новина.Не искам да си представям каква разправия щеше да стане,ако се бях отзовала в Торакс направо.

# 24
  • Мнения: 12
А защо са му забранили достапа до  "Торакс", след като 3 години е работил там, а на Карагьозов - не? И това означава ли, че ако искам да родя при него / чувала съм само добри новини за него/, и искам да бъде в  "Торакс" ,няма да стане? Това не е ли ограничаване на личния избор на пациента, в случая - моя? От твоите думи излиза, че не ти си избрала, а той !Т.е. ти си решила в първия момент "Торакс", но впоследствие, понеже на него са му отказали там, ти, ще не щеш, си родила в "Селена" порадие липса на избор и на двама ви! Е, това е възмутително!

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 22:05 от nansi.85

# 25
  • Мнения: 2 122
ха сега ми кажи къде е мениджмънта на Торакс в случая
казах ти- в общия случай, когато си доволен от някой, отиваш там където е и той
въпреки, че аз за себе си компромис за Торакс не направих, независимо че тогава д-р Даскалов израждаше само там
е, сега със втората си бременност имам късмета моя лекар да е в моята клиника  Peace

# 26
  • Мнения: 12
Не знам, аз от мениджмънт не разбирам, дори не знам какво означава думата. И все пак ми беше чудно какво толкова е сторил Даскалов, че да забранят само на него да работи в "Торакс" - чисто женско любопитство, а може би не само...

# 27
Леле мамчета какъв спор се е разразил по темата.Благодаря на всички,който споделиха  своите мнения.  bouquet
Послушах съвета на някои от вас и посетих и двете клиники ,за да добия лични впечатления.Разгледах ги обстойно,разпитах за условията и за каквото се сетих изобщо и направих своя избор-Торакс.В интерес на истината везните за Торакс наклоника не само по ниската цена за раждане,но и някои други неща.
Стана ми интересно защо много от вас споделят,че са срещнали лошо отношение от персонала в Торакс-аз такова не видях . newsm78.Всички са много отзивчиви и мили.Много от вас определят като минус-липсата на санитарен възел в стаята.Аз не смятам,че това е проблем.Още повече че тоалетната е точно до стаята .
murvet77 не зная какво имаш предвид под приспособена сграда за клиника ?

# 28
  • Мнения: 161
marriella 
 по горе съм писала че съм раждала в Селена, а моя приятелка година по рано във Торакс. И тя е много доволна от там също възхитена от персонала там. И аз  съм много доволна от Селена и от персонала там. И на двете ни операцията струваше 1100 лв и нейната преди година също беше толкова във Торакс. Мисля че и двете клиники са добри - просто ние си ходим при лекаря който сме си избрали, въпросния д-р Даскалов който са писали по горе и пак да се премести другаде ние сме след него.

# 29
  • Мнения: 400
Уф и на мен ми предстои решение. Първото си дете родих в Селена и съм супер доволна. Не бих изобщо се колебала къде да отида за второто дете, но пък лекарката ми сега работи там /в Торакс/ и няма право да изражда другаде... Честно казано обаче си имам недобро чувство към Торакс, въпреки че ходя там на консултации при моята доки. Неведнъж засичам мрънкащ пресонал в стил "уф няма ли да ни вдигнат заплатите, търся си друга работа..." и в тозис тил-ства дума за акушерки и санитарки, ама прави много лошо впечатление. Да не казвам, че в лабораторията ме бодат по не знам си колко пъти, докато ми улучат вената, която е огромна и не е приятно...абе не знам-имам едно усещане, че доста текучество има.

Въпроса е в това, че освен лекаря, не по-малко важен е и анестезиолога, а май в Торакс пак са нови, което мен лично не ме кефи особено! След раждането се разчита на куп други хора, освен лякаря, та не знам...май ще се откажа от Торакс, въпреки лекарката си, което разбирате е доста показателно.

Продължавам да следя темата с огоромен интерес и се надявам да се включат повече майчета раждали СКОРО в Торакс да кажат мнения и за анестезиолозите и облужващия персонал.

Общи условия

Активация на акаунт