Колко съм щастлива вече, шава AПРИЛското човече!

  • 11 624
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 93
no name и Ji_Ji_Ji за курса само да ви информирам,и аз днес се записах заедно с една приятелка.Като питах жената ми каза че не прави по-голяма група от 8човека.Аз като се обадих за нас двете бяхме 6 и 7.Тя ме предупреди че ако по-рано се съберем групичката може да измести датите,не на 6.12 и 13.12,а на 29,11 и 06,12.Но не е мн сигурно,ако има промяна тя ще се обади на всички.

И аз се обаждах днес и се записах  Grinning и ми казаха същото - че може да го изтеглят напред и да чакам да ми се обадят - взеха ми мобилния. Така че ще се видим там  Hug

Ако някой е пропуснал да прочете, за всеки случай да повторя - има отворена темичка за среща на софийските мамчета:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=348800.new#new

# 271
  • Мнения: 7 134
djreni, декларират се доходите - и за еднократната помощ по време на бременността, и при детски. Поне докато не изменят нормите. Единствено не се декларира еднократното плащане за раждане.
Kenga,  Hug.
Жабче, когато се роди тогава ще знаем пола на човечето. Не че имам някаква идея как се общува с момиченце. Просто винаги ми е било по-лесно да общувам с момчета. Така че може да се окаже, че ще трябва да наваксам неумението си да намеря правилния път към сърцето на едно девойче. С никакъв случай рекламации няма да има.  Simple Smile  
ssillvvi, през корема ще ти правят 3, 4, 5, ..., 10Д-то. Досега не ме е боляло от прегледи с вагиналния ехограф. Даже и последния път Ганева ми мери шийката отдолу.
Сега ще си дослушам мача, че само сака мога да изтрая звездите ни в момента.  Wink

# 272
  • Мнения: 494
Кенга,миличка,представям си,какво ти е на душицата. Бъди силна и имай повече вяра. Сигурна съм,че накрая ще си ги гушнеш двете сладурани. Ще се моля за вас baby_neutral Hug

Олче,честито и от мене! Браво на тебе!

Аз вчера  не можах да се разделя с тоалетната. Голяма любов беше. Имах такова ужасно разтройство,температура и липса на апетит.
Днес съм слава Богу,по добре.
чакайте да ви разкажа,каква съм шматка. Оня ден се обръснах аз отдолу. Излизам си от банята,всичко 6. По едно време отивам пак до тоалетна и какво гледам бикините ми,целите в кръв. Няма да ви казвам,къде ми отиде сърцето. Зверски си уплаших. Помислих,че съм прокървяла. А пък аз съм се заклала като прасе. Е,нема такава шматка, нали?

За протокола,аз съм на 30,ще родя на 31.
От вагинален,никога не ме е боляло. Моята всеки път си ми проверява шийката с ръка Peace

Момичета,я да ви питам нещо. Моята доки първо ми изписа магнезий 3 пъти на ден. След един месец,стойностите на желязото доста ми бяха паднали (нали бях спряла месото,че адски ми се гадеше от него) и ми изписа и желязо един път на ден. Аз я питах,дали мога да ги взимам и двете. Тя ми каза магнезия 2 два пъти на ден,сутрин и вечер,а желязото един път,на обяд. Като трябва да има поне 4 часа пауза помежду им. На вас какво са ви казали по въпроса?
 

# 273
  • Мнения: 123
Mара Подробната, моята докторка от ЖК не ми е изписала абсолютно нищо, но когато отидох да потърся второ мнение от доц.Маринов той ми предписа магнезий и желязо по абсолютно същата схема- сутрин и вечер магнезий, а на обед желязо-като ми каза да има 3-4 часа между тях,защото едното пречи на усвояването на другото.

# 274
  • Мнения: 14
Благодаря момичета,за отговорите успокоихте ме Hug
За доклада/кой доклад,че аз май съм изтървала newsm78 Joy,както и да е/аз съм на 26 а когато мъничето се появи ще съм на 27 Party

Магнезия доколкото знам понеже и аз пия,помага за контракцийте,а желязото помага против анемия.Но това са ми казвали може и да греша.

Иначе аз с моята майка сме на една дата рожденнички и мн ни е хубаво,27.03.Направо ще е лудница ако и бебчето се появи тогава Crazy Heart Eyes

Хайде отивам а потъркам тумбачето и дано имам по добра нощ и сън Tired

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 23:20 от ssillvvi

# 275
  • Мнения: 285
Кенга абе какъв е твоя док на ЖК newsm78, моя доки ме вкарва всеки месец в болницата по 5 дни и между двата престоя имам ЖК пак при нея, тоест следят ме под лупа на 2 седмици. Да не говорим че имам карт бланж да й звъня по телефона ако има някъкъв проблем. Нали и мен ме водят проблемна бременност Thinking би трябвало отношението да е еднакво  #2gunfire
ама явно зависи от човека.Стискам палци ще видиш че всичко ще бъде наред Hug Hug
За отчета забременях на 30г а близнаците ще се родят малко преди 31 я ми рожден ден
Лек ден момичета и се пазете много  Hug Hug Hug

# 276
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте мили мами и от мене.
На всички отговорили за осигуровките благодаря много.
За статистиката аз съм на 29 и ще родя на 29
да си призная честно броя дните до вторник когато имам среща с бебчо на видеозона,нямам търпение пак да си го видя. Rolling Eyes Blush
на всички лек и успешен ден. Hug

# 277
  • Мнения: 481
Това за осигурителния максимум го бяхме обсъждали преди време-максимума е 2000лв., плащат се 90% от заплатата, но не повече от средно-месечното нетно възнаграждение.

Т.е. ако сега заплатата ви е 2000лв и получвата чисто около 1560, по време на майчинството ще получавате пак толкова, а ако заплатата ви например е 4 000лв по време на майчинството ще получавате 90% от 2000лв или 1800лв.

Дано да не заблудя някого, защото не съм счетоводител. До колкото си спомням Tai беше много в час с тематиката.

И на мен нещо Дея ми се губи, някой да знае нещо за нея-дано да е добре Simple Smile
това за осигуровките е точно така Peace

Добро утро на всички!

Кенга и Жабче - горещо вярвам всичко да  е наред при вас и се моля Praynig

Хубав ден на всички  bouquet

# 278
  • Мнения: 309
Добро утро, момичета! Hug
Аз да ви се оплача днес не се чувствам добре, нещо ме боли корема от пъпа надолу, по-вдясно, не знам , може би е мускулно, или е нещо от червата?! Thinking newsm78 Ама много се притеснявам!Страх ме е!
Добре, че се разбрах с шефа, че може да работя от вкъщи!И сега ще изчезвам към нас, и без друго тук е непоносимо!!!
Дано всичко е наред с бебчо! Praynig
Аз нямам интернет вкъщи засега и няма да мога да пиша в близките 4-5дни!
Момичета, желая ви спокойни и хубави дни!!! Hug Hug Hug
За протокола, видях, че всички пишете, аз съм на 25 и ЖЗ ще родя на 25!
Мами от София, хайде идвайте на среща!Имаме си тема в Календар!/Аз да подсетя, ако някоя е забравила или не е видяла/
Целувки и прегръдки от мен!!!До скоро! Hug

# 279
  • Мнения: 734
no name и Ji_Ji_Ji за курса само да ви информирам,и аз днес се записах заедно с една приятелка.Като питах жената ми каза че не прави по-голяма група от 8човека.Аз като се обадих за нас двете бяхме 6 и 7.Тя ме предупреди че ако по-рано се съберем групичката може да измести датите,не на 6.12 и 13.12,а на 29,11 и 06,12.Но не е мн сигурно,ако има промяна тя ще се обади на всички.

И аз се обаждах днес и се записах  Grinning и ми казаха същото - че може да го изтеглят напред и да чакам да ми се обадят - взеха ми мобилния. Така че ще се видим там  Hug

Мерси за информацията и на теб и на rrivanova!   bouquet Ако го направят по-рано - още по-добре... Като гледам сме си таман като бройка.
И аз да се впиша в статистическата информация - на 23 съм в момента, ще родя на 24. Утре съм на ФМ, дано да мине добре прегледа.
princessa raia, мен също повече ме боля корема вчера от пъпа надолу, но по-странично и долу ниско в центъра, дори и през нощта...Иначе на тоалетна ходя много често, уж голям зор че ще подмокря гащите, а пък като отида се вижда, че не е кой знае какво...Но забавя ли се с WC-то, коремът почва да ме боли ужасно.  Confused Вече не мога да стискам изобщо..  Crossing Arms

# 280
  • Мнения: 847
Добро утро момичета,

Въпреки ужасния студ,поне има някакво слънчице, много слънчев и усмихнат ден ви желая!  Hug

# 281
  • Враца
  • Мнения: 2 408
аз преди време питах, ама никой не ми отговори, та да се пробвам пак:
според по-вещите в счетоводството и чов. ресурси- така, както съм в постоянен болничен, разрешено ли и е и на практика мога ли да сключа още един трудов договор /например с фирмата на баща ми/ и да се осигурявам с още пари.
аналогичен въпрос- може ли от работа да си поема повече осигуровки- макар че второто ми е почти невъзможно да го уговоря, но все-пак дали може???

# 282
  • Мнения: 2 090
Добро утро,момичета Hug

princessa raia,разбира се че всичко е наред с бебчето  ти,успокой се и недей да си създаваш излишни тревоги Hug.А и винаги можеш да се обадиш на лекаря си когато имаш подобни страхове,така че ако ще си по-спокойна тогава-направи го.Те са свикнали че се шашкаме за всичко Wink

Аз съм на 27 години,като се роди бебка,пак ще съм на толкова Flutter.
Като споменах бебка,не мога да не се похваля колко е шавлива вече Grinning.А аз се притеснявах доскоро,че е прекалено кротичка и се обажда едва през няколко дни Blush.От два дни я усещам по-осезаемо,и през деня,и вечер,и съм много щастлива Heart Eyes

Хайде хубав ден,и много ритничета newsm32 Hug

# 283
  • Мнения: 734
аз преди време питах, ама никой не ми отговори, та да се пробвам пак:
според по-вещите в счетоводството и чов. ресурси- така, както съм в постоянен болничен, разрешено ли и е и на практика мога ли да сключа още един трудов договор /например с фирмата на баща ми/ и да се осигурявам с още пари.
аналогичен въпрос- може ли от работа да си поема повече осигуровки- макар че второто ми е почти невъзможно да го уговоря, но все-пак дали може???

До колкото ми е известно не можеш да си на 2 трудови договора едновременно.
Може да опиташ да се договориш в работа да те осигуряват на повече пари, а ти да поемеш освен своята част и тази, която фирмата трябва да доплаща за осигуровките.

# 284
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
За желязото и магнезия да кажа и аз, че паузата между приема на двете лекарства трябва да бъде не по-малка от 3 часа. Същото се отнася за калция т.е. не приемайте желязо или магнезий с храни, съдържащи калций и се старайте да има пауза от 3 часа след това преди да изпиете магнезия или желязото. Ако са ви изписали желязосъдържащ препарат без фолиева киселина, взимайте си по една таблетка заедно с хапчето желязо, защото то се усвоява трудно от организма, а фолиевата помага. Аз пия феро фолгама, което си има добавена ФК вътре. Желязото се приема по време на хранене, за предпочитане е например да го изпиете докато хапвате дневната порция месце. Магнезият може и на гладно.

princessa raia, може да е дебелото черво, аз обикновено рано сутрин се будя от подобни болки.

Чоколина, Неоксид наистина не са витамини за бременни. Витамин Е не е противопоказен при бременност, даже го изписват при заплашващ аборт. Проблемът е витамин А, а той една от съставните части на Неоксида. Аз не бих била Неоксид.

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 10:19 от Жабче

Общи условия

Активация на акаунт