bebeshki imena pri smeseni brakove

  • 5 313
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 713
Ние въпроса с името го решихме бързо. На майка ми името и на свекървата защото имат 2 собствени имена тук. Е малко различно го произнасят като слагат ударението на първото Е, но името се среща и тук. Майката на Ричард Лъвското Сърце е носела това име и е била французойка. На свекито името просто пасна като второ. Тя жената попита защо не е обратно и синът и и каза, че не звучи добре, което си е истина.
Наистина не бих кръстила детето си с невъзможно за произнасяне тук име или пък със сложен правопис. Не искам да го карат да произнася буква по буква 2-3 пъти. Познавам украинка тук, която се казва Олеся и и викат Алейша! Е........
Тръмп си е кръстил дъщерята така заради жена си - Ивана, която е словачка или чехкиня.

# 16
  • Мнения: 1 497
Да бе да, разбира се, но нали знаеш как звучи малко остаряло на Бг, не че името е лошо, просто е необичайно за западно такова.

# 17
  • Мнения: 676
Аз също не бих си кръстила детето с някое трудно за произнасяне име само и само да е Българско. Българските имена са много хубави, но са много дълги и трудни за произнасяне извън БГ. Само като си представя мен как ме кръщават с какви ли не подобия на моито име, но не и това което трябва да е си казах "е не моето дете това няма да го преживее" но това не важи за фамилното име, пак има да си плетат езика  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт