Коледна и Новогодишна украса на дома.

  • 61 922
  • 475
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 300
Сърбят ме ръцете, едвам устисквам до 1ви декември. Всяка година купувам по още нещичко към миналогодишните украси и съм събрала вече доста неща. Миналата година не можах да си начеша крастата и да украся като хората, та се разминахме с една малка елхичка, но тази година ще се развихря.

# 46
  • Мнения: 3 294
Ооооо наближават най-любимите ми и топли семейни празници .... Обожавам Коледа и окрасата около нея
Аз почвам да украсявам още на 1-ви декември , а гледам че някои магазини вече са си окрасили ,явно има и други като мен нетърпеливи .
Моята украса е в червено и златно , имам я от миналата година , гледам всяко кътче вкъщи да напомня за Коледа , смятам да добавя още нещо тази година .
Нямам търпение да гледам снимки  Peace

Malenna много ми харесаха листата и снежинките , би ли споделила откъде се сдоби с тях   bouquet

# 47
  • Мнения: 5 906
Малена,страхотна ти е елхата,но не ми е това представата за Коледна украса?Има ли и тук мода?
По този повод имам питане към някоя от вас,която е компетентна по въпроса. Но преди това отклонение-случи се така,че около две поредни Коледи бях в Западна Европа.Освен златна и червена друга украса просто няма.Е-тук там бяло,сребърно или друго,но не преобладаващо или набиващо се.Казват,че цветът на Коледата е червен.И то тъмно.Червени свещи,червени свещници и вази,червено-златни топки,червени панделки ,в дворовете гномчета с червени дрешки и шапки.Червени дрехи се предпочитат точно за празника. Та питането ми е-религиозен символ ли е това?Традиция на държави с вековна култура?

# 48
  • Мнения: 1 544
Малена,страхотна ти е елхата,но не ми е това представата за Коледна украса?Има ли и тук мода?
По този повод имам питане към някоя от вас,която е компетентна по въпроса. Но преди това отклонение-случи се така,че около две поредни Коледи бях в Западна Европа.Освен златна и червена друга украса просто няма.Е-тук там бяло,сребърно или друго,но не преобладаващо или набиващо се.Казват,че цветът на Коледата е червен.И то тъмно.Червени свещи,червени свещници и вази,червено-златни топки,червени панделки ,в дворовете гномчета с червени дрешки и шапки.Червени дрехи се предпочитат точно за празника. Та питането ми е-религиозен символ ли е това?Традиция на държави с вековна култура?
Аз лично единственото което знам по повод червения цвят е ,че в Италия имат поверие ,че на 1 януари трябва да имаш нещо червено по дрехите за здраве/аз лично не вярвам на такива неща  Rolling Eyes/. Като цяло немога да приема ,че ,,Коледата е червена,, според мен украсата е това което на всеки му се струва красиво сопред вкуса му, според интериора, настроението та дори и възможностите . На мен лично Коледа ми се струва много повече синя ,бяла и прозрачна  Crazy

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Елхата на Малена е оригинална , авангардна , ексцентрична провокативна  подходяща е за офис , магазин , витрина ,декор на лъскаво списание ...но за вкъщи не бих сложила .Вярно традициите не са това което бяха затова и приемам да е бяла ,розова синя елхата но не мога да си представя черни играчки можа да са красиви сами по себе си но не носят уюта на Коледа

# 50
  • Мнения: 1 732
здравейте,момичета !и аз съм член на бг-мама,но не съм писала досега във форумите.днес бях в бриколажа и си купих страхотна жива елха само за 18 лв. украсата там е невероятна,но и в кауфланд има хубава и е по евтина.аз също всяка година украсявам навсякъде,и сега нямам търпение да дойде декември.ще  изпратя снимки. Grinning

# 51
  • Мнения: 917
някой да е правил елха със синьо, бяло и сребристо ?

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 097
някой да е правил елха със синьо, бяло и сребристо ?
Да, вчера украсихме на работа елхата точно в тези цветове. Жалко, че намам фотоапарат да я снимам в момента, но добре се получи.  Peace В къщи преобладава червено и златно - нали съм си традиционалистка. Wink Ще снимам и двете и ще публикувам.  Close-mas:

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 443
Нашите топки са в синьо и златисто,елхата е изкуствена,миньонче  Laughing,ползваме я вече 2 години.Аз няма да купувам нови украси,ще си карам със старите,че и без друго няма много място,а и ще падне вардене от малкия терминатор  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 917
Просто единствения цвят, който мразя е червено  Sad

# 55
  • Мнения: 1 544
Просто единствения цвят, който мразя е червено  Sad
Аз също  Peace/използвам го само във вид на чорапи и храна  Joy  аа и един часовник имам Mr. Green/

# 56
  • Мнения: 587
Хоп и аз пак тук. Кога измина една година? Днес бях и в Бриколаж и Метро. Имам чувството , че украсите , които се продават са миналогодишни. Нищо не е по различно. Май още няма ново зареждане. Миналата година бях луднала на тази тема,дадох купища пари за украси, всичко беше в червено и златно. Тази година още нямам настроение ................ Бели или черни елхи не са ми по вкуса. Харесвам ги, но за витрина или друго обществено място. Стоят много изкуствено. Лично мнение newsm78

# 57
  • Мнения: 4 195
покрай организирането на 5 Коледни базара имам купени толкова много коледни неща за украся, всичките ръчно изработени - нито едно от масовит, не може да им стъпи на малкия пръст.
от миналата година имам страхотни венци, а тази година вижте какво ще продаваме -
http://lh3.ggpht.com/_tNoJo7VW_vk/SRhNZyu_ltI/AAAAAAAAAzA/uKHPWL … s640/IMGP0061.JPG
красоти, които няма по магазините, за това ви каня на Коледен базар, да си купите украсата от там  Hug
дома ви ще е нповторим, защото сигурно повчето от вас знаят, че са ръчна изработка и са уникати, друг няма да има такива Hug

# 58
  • Мнения: 8 999
Аз украсявам скромно и традиционно - елаха, венец на вратата, свещник с клонки за трапезарията. Всяка година допълвам с по няколко нови играчки. Заради децата се наложи да купя и две малки допълнителни елхи /та всяко чудовище да си украсява неговата си/, плюс голямата - обща. Така завъдих цяла горичка с елхи, като ги събрах в хола всичките, стана много приятно /от няколко години ползвам изкуствени, не мога повече до Великден да събирам елхови иглички из къщи!/. За тази Коледа смятам да добавя още една елха, играчки и няколко свещи. Играчките ми са сбироток - Дядомразовци и ледени шушулки от моето детство, та до съвременни гадории като фигурки с формата на принцеси и други приказни герои.
Предпочитам сребристи гирлянди и елхови играчки, които напомнят естествената зимна украса на гората.

# 59
  • Мнения: 3 830
Като гледам ентусиазма на майка, май доста ще подраним с украсата тази година.
Имаме ужасно много лампички и става приказно, когато украсим с тях по прозорци, тераси, мебели. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт