Как да си направим собствен сайт или блог лесно и безплатно

  • 144 056
  • 721
  •   1
Отговори
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Здравейте, мамита и татита Simple Smile

Знам, че много от вас в някакъв момент си казват, че биха си направили сайт, ако можеха и ако не струваше пари... Е, мъжът ми отдавна ме врънка да пусна тая тема и да ви кажа, че всъщност можете и не струва пари. Той поддържа свой сайт с много информация и съвети точно за това как се прави сайт бързо, лесно и безплатно. Та, ако някой иска да си направи сайт, било за да пише за неща, които го вълнуват, било за да си направи фото-галерия или друго (дори и сайт на фирмата си), нека се чувства поканен в "Направи си сайтPeace

# 1
  • Мнения: 32
Браво  Myriam за чудесната тема.И на мъжо Браво! newsm44
записвам се първа,че отдавна искам ама като не разбирам почти нищо от програми Embarassed ...
Е как става ? newsm78
 Praynig Praynig Praynig

# 2
  • Мнения: 231
И аз отивам да чета - нахакала съм си програми в компа,правех нещо по едни книги се учех,ама до никъде не стигнах.. Wink

# 3
  • Мнения: 32
Ходих,четох,пак ходих ,пак четох ама   smile3538
  Я кажи Мъжо ,ти какво ще препоръчаш от къде да почна...HTML ли да уча  ooooh!или да пробвам с blogger или wordpress Mr. Green ?
Искам в сайта да има предимно smile3509 .

# 4
  • Мнения: 231
 Аз си купих самоучител на Макромедия с диск към него, но не е Flash и Dreamweaver, а съдържа няколко програмаи с които можем да направим сайт - Flash, Dreamweaver, Fireworks i Cold Fusion (сори,ако бъркам някоя буква,но цитирам по памет). Вътре има стъпка по стъпка как да направим 2 сайта, самоучителят струваше 30лв - поръчах по интернет и ми го донесоха до вратата.

Но ще се радвам да се включи някой по-опитен, защото аз съм много боса още  Wink

# 5
  • Мнения: 25 447
HTML ли да уча  ooooh!или да пробвам с blogger или wordpress Mr. Green ?
Искам в сайта да има предимно smile3509 .

Ако ти трябва главно като място, където да си качваш снимките, започни първо с това:

www.multiply.com

Регистрираш се и си получаваш готовия сайт. После можеш да го редактираш и нагодиш според вкуса си.

# 6
  • Мнения: 1 906
Ако ти трябва главно като място, където да си качваш снимките, започни първо с това:

www.multiply.com

Регистрираш се и си получаваш готовия сайт. После можеш да го редактираш и нагодиш според вкуса си.

Регистрирах се, но не мога да го редактирам  Blush

# 7
  • Мнения: 25 447
Вдясно, под мястото, което е предназначено за снимката ти, има списък с опции. Една от тях е Customize My Site. Цъкаш на нея и най-отгоре се появява едно жълто поле, в което пише Site Customization. Цъкни на първата опция под надписа - Choose a Theme  . Там са дадени основните теми. Избираш си някоя, кликваш върху нея и готово, сайтът ти ще придобие друг вид.
Засега толкова.  Laughing

# 8
Ходих,четох,пак ходих ,пак четох ама   smile3538
  Я кажи Мъжо ,ти какво ще препоръчаш от къде да почна...HTML ли да уча  ooooh!или да пробвам с blogger или wordpress Mr. Green ?
Искам в сайта да има предимно smile3509 .

Браво на Как' Сийка - multiply е добро решение.   bouquet

Друго подобно са уеб-албумите на Picasa. И понеже и те и blogger са все в системата на Google, ако си направиш блог в blogger можеш лесно да си сложиш модул от организираните ти в албуми снимки в Picasa и да направиш сайта си доста по-интересен и лесен за разглеждане за посетителите ти, отколкото multiply.
Иска се единствено време и желание и малко занимания Simple Smile

В сайта ми съм дал възможност за он-лайн консултации. Ако нещо не е ясно newsm78, ела и питай  Wink

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има много възможности. В някои се ползва готово решение, в други можете да добавите свой стил. Важно е и дали можете безпроблемно да прехвърляте съдържание и каква подръжка предлага. Аз също ще ви предложа една възможност.
В момента работим по създаване на онлайн общество за занаятчии с много възможности за потребителите. То ще е отворено за ценители на ръчно изработените красоти - както за създателите, така и за търсачите им.

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Пуснахме го в началото този месец.
Заповядайте и направете своя блог за творенията си в портала за занаятчии и ръчно изработени красоти!
http:/domoshar.net/bg

# 11
  • Мнения: 101
Много полезна тема!!! Използвах линковете на Myriam и за два дена успях да направя един сайт. При това нямах никаква представа досега как се правят сайтове и блогове!
Малко се измъчих със снимките, но в крайна сметка разбрах как се качват. Използвах сайта за безплатен хостинг 000webhost.com и ето го резултатът:

http://www.hrisman.comli.com/ 

(това е сайт на една фирма за строително тенекеджийство)
 

# 12
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Записвам се като/за "Помощ от пирятел" при нужда!  Laughing

# 13
  • Мнения: 101
Много полезна тема!

# 14
  • Мнения: 101
Много полезна тема!!! Използвах линковете на Myriam и за два дена успях да направя един сайт. При това нямах никаква представа досега как се правят сайтове и блогове!

Страхотно, kalinka2... остава да благодариш на мъжо за полезния сайт, където си разбралa кое, къде и как... Simple Smile Цъкни на някоя реклама на гугъл в сайта му http://iskamsait.blogspot.com Wink

Благодаря и на него! Сайтът му е много интересен. Цъкнах на няколко места. Тези дни съм си вкъщи и ще чета по-задълбочено в него!

Общи условия

Активация на акаунт