Юлски мами 2009 Тема №4

  • 13 766
  • 257
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 76
Румикс и ние се молим заедно с теб Praynig Praynig

# 46
  • Мнения: 9 092
Румикс - ако искаш, можеш да отидеш на друг лекар, който да те погледне с вагинален ехограф - на този етап спокойно се вижда точка, а от другата седмица и сърчице. Дуфастона по колко го пиеш?

Аз се прибрах преди малко - изследванията са ми наред, за моя изненада видях, че съм изкарала някога цитомегаловирус - но е оказа, че много хора са го изкарали без да знаят Laughing
Боцнаха ме също така, а от следващия път самичка трябва, а много ме е гнус и страх Embarassed
Утре пускам и последните и най-важни изследвания, ще ги чакам 2 седмици обаче ooooh!

Гушки за всички Hug

# 47
  • Мнения: 25
Добре дошла, Мушмул! Hug
Stef, много хубави новини за изследванията!
Румикс, дръж фронта, аз няма да чета за никакви гадории, дето могат да станат! Само ще се паникьосам, а аз съм много добра в паниката! Mr. Green
Аз от днес имам вече наченки на гадене, много ми е отпаднало и май започва "гадния период"!
Ще взема и аз като вас да нося в чантата нещо, което да ме спасява в ситуация на глад и отмалялост!

# 48
  • Мнения: 232
 Rumix аз съм убедена, че всичко ще е наред. Просто на този етап е още мнооооого рано, а от четене можеш да се психираш, наистина! Как пък и си самопостави диагнозата, страшна си! Общо взето както всички видяхме на този етап няма кой знае какво за гледане Simple Smile Ще видиш, че ще е наред всичко, пожелаваме ти го.

Аз пък днес съм само на кремчета, нищо друго не мога да ям, вземах да се притеснявам чак. Старите мами ще споделят ли горе-долу коя седмица приключва този гаден период? Знам, че 3 месец, ама това е много разтегливо - началото ли, края ли... ужас ако е края значи още 2 месеца почти?

# 49
  • Мнения: 36
сиси              и аз да те поздравя за изчерпателността smile3501
 
bambikita     стискам палци да ви се размине скарлатината Praynig

sanitamm     благодаря ти за полезните линкове smile3525

rumix            не се притеснявай, ще се види точица, успех  smile3521

мушмул        welcome приемаме иска ли питане  ,  и лека и безпроблемна бременност ти желая smile3525

stef              чудесни новини smile3521

# 50
  • София
  • Мнения: 121
Еййййй , успях да се класирам и аз в новата тема  Grinning много четох, мноооого  Joy

Валерия, благодаря ти за инициативата, аз съм също за подготвянате на списъка.

Добре дошли на новите мами, не изреждам, защото не съм никак паметлива и да не сбъркам  Blush Embarassed А вие чувствате ли се малко позатъпяли  Joy моята приятелка сподели, че като била бременна и била много отнесена, както съм аз, майка й най-накрая я питала дали ще се оправи след като роди, че се притеснила  Joy аз лично съм мноого отнесена...

Румикс, всичко ще е ок, изчакай , не си поставяй сама негативни диагнози и състояния . всичко е толкова различно при всеки, не можеш в никакъв случай да се сравняваш. винаги има изключения, стискам ти палци.


Стеф, какви изследвания си пускаш утре? Кои направи до сега? Я кажете сега как седи въпроса с феталната морфология , към 12-14 седмица ли се прави това е наблюдение с ехограф нали? А кога се изследват хормоните за показателите за Даун, малко се обърках днес по този въпрос.....

Дзимби и една от нас, чакаме ви, какво стана днес? Party

Бамбукита, поздравления за увереността, ето така се справя човек с негативизма си - само с позитивни мисли.

Сиси, браво на теб!!! Ама ти помниш ли всичко това дето пишем ..... аз се връщам и си припомням Embarassed

Джджито, свършиха ли твоите вливания, какво следва при теб сега?

Санитам, благодаря и за линковете, дано Валерия се смили  и ги публикува и тях Peace

Аз вчера сега да се оплача, бях много зле и не идвах на работа, днес е малко по-различно и бях супер щастлива, че се чувствам нормално като човек, а не като парцал.... и аз имам горчив вкус , но не постоянно , само от определени неща. Спасява ме само лимона, нищо друго......

Аз съм за водната гимнастика за пролетта и лятото , ако има желаещи и за йога се включвам в групата. Ако имате нещо предвид или ще посещавате, моля, да ми кажете , с удоволствие ще се присъединя. А на курсове за бременни  ще ходите ли на по-късен етап?

А и още нещо, 6те месеца относно осигуровките от кога се броят назад - от термина - 45 дни болничен и тогава или от термина назад?
Стеф, от де ги вадиш тези хубави картинки? Аз сегаще потърся нещо Коледно, че съм вече на такава вълна.....  santa2

# 51
  • Мнения: 9 092
Галенце - от един сайт за фотография, редовно си го преглеждам и си харесвам по нещо, дето ми е на сърце в момента Blush
По въпроса с морфологията, синдромите и т.н. - виж тук http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … mp;sb=5&part=

А иначе изследванията, които пусках са ПКК, кръвна група и резус фактор, Урина, Спин, Васерман, Токсоплазмоза, Хламидия, Рубеола, Цитомегаловирус, Хепатит, Австралийски антиген и щитовидни хормони (последното не се отнася до всички). Утре ще пускам едни имунологични изследвания, които пак не касаят вас, затова и не ги споменавам сериозно. Имам вродена тромбофилия и затова пускам някои по-специфични изследвания, както и имам назначена терапия с аспирин протект и инжекции фраксипарин.  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 121
Стеф,   bouquet благодаря ти за инфото. Успех с твоите изследвания!!!   

# 53
  • Мнения: 9 092
Мерси, Галенце, успех и на теб с преборването на гаденето Hug

# 54
  • Мнения: 453
Съжалявам, че чак сега се включвам, ама нещо не ми дават мира на работа  Twisted Evil

Видяхме днес много добре имплантирано плодно сакче 3мм - много ми е рано още за каквото и да било друго, но малката точица на екрана така силно ми разтуптя сърцето, че вярвам, че всичко ще е наред и ще си чакам чинно още 2 седмици, когато ще ходя за сърчице  Praynig
Лекарката каза, че много хубаво навътре в матката е разположено и имам хубава удебелена лигавица около него... видяхме и голямо добре кръвоснабдено жълто тяло в яйчника (не съм сигурна дали разбрах добре, но май като е добре кръвоснабдено си произвежда достатъчни количества прогестерон, но може и да говоря глупости и тя друго да е имала предвид Simple Smile).
Ами това е от мен - най-вероятно на 3 декември следващ преглед.

Дзимби, чакаме новини и от теб  Hug
Сиси, прави са момичета, и аз потвърждавам още от ИБ че си страшна просто и ни разтапяш всички с постовете си  Hug
Стеф, радвам се за хубавите изследвания - все така и занапред  Peace
Момичета, надявам се да ви минава гаденето бързо и само радост и лекота да изпитвате от бременността (аз още не знам дали ще ме подмине, нали ми е много рано за него...)
Галето, аз също съм ужасно отнесена, но не знам дали е от бременността или от това, че просто мисля само за нея  Thinking
Бамбукита, стискам силно палците, представям си колко ти е притеснено сега, но гледай да не го мислиш много да не психясаш  Hug  Praynig
Румикс, рано е още 6 седмица, както ти казват и другите момичета, изчакай още една и тогава с вагинален и си пий хапчетата, не се притеснявай, вярвам, че всичко ще е наред  Praynig
Мушмул, добре дошла и честито!   bouquet
Със сигурност изпускам много момичета, но цял ден не съм чела, всички имате моята подкрепа  Hug и както каза Стеф - не съм пускала палците за никого и ще ги стискам докато се сдобием с бебчетата си  Praynig

Приятна вечер и много усмивки!  Hug

# 55
  • Мнения: 1 900
Здравейте,
много съм уморена така, че пиша набързо и лягам.
Добре дошли на новите бъдещи мами.
На тези който не са видяли сърдечна дейност днес на прегледите, прегръдка силна, няма страшно, просто може би е рано.
Момичета списък лесно ще оформя, но искам да го направим по следния начин, нека всеки след прегледа при АГ когато види, че всичко е наред, сърдечна, дали е на място и прочие да ми пусне едно съобщение. Ще ви кажа и мотива си, недай си боже да има проблем при някоя мама ще ми бъде после много неловко. Та затова, нека всеки сам за себе си реши кога да ми пусне съобщение.
Стеф  Hug, дано и занапред всичко е ок.
Една от нас,   bouquet
Сега ще ви казвам лека вечер, че Божидар писка от долу. Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 232
Гале, по въпроса за осигуровките мисля, че имаше цяла тема, но е много досадна, казва се майчинството - счетоводно и всеки път ми ставаше лошо когато я видех.
Затова ще ви спестя на всички тука и ще ви кажа, че
При термин примерно 07,07, както е моя и твоя се излиза в болнични на 23 май
Осигуровките се броят за ЦЯЛ МЕСЕЦ от 1 -во число до 1- во число ЗАТОВА МАЙ МЕСЕЦ НЕ СЕ БРОИ ЗАЩОТО НЕ Е ЦЯЛ
Оттам почваме да броим -
1. Април
2. Март
3. Февруари
4. Януари
5. Декември
6. Ноември.

# 57
  • Мнения: 256
Момичета, благодаря ви за загрижеността и да ви кажа, че съм много  щастлива! Видяхме сърдечна дйност днес на прегледа!Всичко е наред за сега!Утре съм на изследвания и ще ме заведат за женска консултация!

Сиси, и аз я знам от ИБ с изчерпателните отговори!Страшна е, няма равна! Hug

Румикс, спокойно ще видиш като отидеш след седмица, че всичко ще бъде ок!

Добре дошла на Мушмул!  bouquet

Стеф, браво за хубавите изследвания!

Една от нас, радвам се чепри теб всичко е добре!Скоро ще чуете и сърдечна дейност! Hug

Мен няколко дена няма да ме има и ще се вклщча чак в понеделнк!Да не изпишете много, че няма да мога да ви прочета! Grinning

Галя,Джджи,Тан,Валерия,Санитам, Бамбукита,Стелаб,Емили  и всички останали който пропуска,не умишлено  Hug

# 58
  • Мнения: 76
Гале и теб да те похваля с изчерпателността Hug Hug

Приключих с вливаният засега! След три седмици отново трябва да пусна имунологични изследвания и тогава ще преценят дали ще има ново вливане и дали ще спра да пия преднизолон (започнах да го приемам още след пункцията на яйцеклетките). Иначе понеделник 24-ти съм на преглед.
Дано нямаш дни като вчерашния!

Добре дошла на мушмул  bouquet  bouquet

Една от нас честита ти точица много да си я пазиш Hug

Дзимби вече си готова за включване в списъка. Честито съчице Hug

# 59
  • Мнения: 359
Благодаря ви за моралната подкрепа мили момичета, добре че сте вие  Hug И аз горещо се надявам всичко да е наред  Peace И сте прави- спирам да чета каквото ид а било за проблемите ... Пък каквото Господ реши...  Praynig Приятна вечер и лека нощ от мен... отивам да се поизпъна....

Общи условия

Активация на акаунт