Множественото число и обезличаването на майката. Пр. [i]НИЕ[/i] акаме в зелено!?

  • 16 182
  • 323
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 907
Пак, че авторката има толкова енергия за такива безмислени неща.

Да не би темата да е вдъхновена от актуалната "Колики, а сме вече на 5 месеца"  Laughing

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Дразни ме, и то много. Чак унизително не е, но ми е неприятно и лигаво.

:

Това е и моето мнение Peace
Другото ,което ме дразни е "Татито ни донесе еди какво си"Доста пъти съм питала на кого точно таткото е донесъл въпросното нещо Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Впрочем, Давид имаше относително малко колики. Аз пък съм с колит и често ми се случва... мн. интересно, ако се бях оплакала с "ние имаме колики", визирайки себе си, дали някой щеше да ми даде адекватен съвет?

# 18
  • Мнения: 434
Страшно ме дразни, даже доста често едва съм се удържала от саркастичен коментар в теми с подобни заглавия.

# 19
  • Мнения: 2 237
И мен ме дразни, но какво да се направи......Лично аз не използвам множествено число.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 190
Дразни ме, да.
Много даже.
И през ум не ми е минавало да говоря по този начин.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 089
егати безмислената тема.....
не ме дразни...просто повечето майки дълго време приемат себе си и бебето като едно цяло...и не че си нямат майките свои изживявания...но когато детето е с Т, често майката го преживява по-тежко.....както и това че бебето не пишка в гърне за бебето не е никакъв проблем, а само за родителя....

и чак пък нещо такова да е унизително...естествено, че за един период от време (а и всъщност за винаги) детето е доста по-важно и интересно от родителите си....така да се каже....

# 22
  • Мнения: 11 003
Скоро открих, че съществува фразата "Ние сме момиченце/момченце". Sick Sick
Прочетох го 2-3 пъти, за да се убедя, че съм видяла правилно.

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 13:39 от Linofrina

# 23
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И къде точно съм аз в тези "сте"?
Аз съм
Ти си
Той е/ Тя е
Ние сме
Вие сте
Те са

Вие се използва и за единствени лица като уважително местоимение. Социалната етика и култура е приела на непознати лица да се говори на "Вие" т.е  "Вие сте"
От там детето се приема като непозната личност на която също трябва да се говори на "Вие", но тъй като то не може само да отговори на въпроса следва това да го направи майката. Crazy

# 24
  • Мнения: 164
Да, дразнещо е.
Когато някой ме пита, примерно, спите ли, отговарям - тя спи, аз не.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Аааа...

Демек, ако непознат ме попита "На колко сте годинки" въпросът всъщност е "На колко Сте годинки" и визира мен - с което, разбира се, проявява нелюбезност, понеже не е особено мило да попиташ жена, която при това не познаваш, на колко е години, а ако отправи въпроса си "На колко Сте годинки" към бебето има предвид, разбира се, него и проявява най- обикновено малоумие, понеже бебето, естествено, не е в състояние да отговори.  Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
А, да, може да обсъдим и въпроса "Ходите ли вече на гърне" или "още ли сте с памперси"? Ми не, аз никога не съм и била с памперси - слава Богу, все още не ми се налага... а когато съм била бебе това изобретение още не е било направено...

# 27
  • Мнения: 9 814
Дразни ме разбира се.
Бебето от самото му раждане е отделен индивид, а не част от майка си.
Лошото е, че някой "акаме", "ядеме" докато отрочето се задоми пък и след това.

# 28
  • Мнения: 2 230
КатиАБВ мисля че издребняваш и пускаш глупави теми...

# 29
  • Мнения: 4 668
Никога не съм го правила и ми е много смешно , когато чуя подобни изказвания ...
От друга страна ми е все тая - всеки отговаря за себе си .

Общи условия

Активация на акаунт