Хилядарка за бебе???

  • 8 241
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Meli
Цитат на: secretgarden
...Просто не ми се говори, толкова съм разочарована от всички медицински лица и от тая тъпа система, дето няма нито къде да се оплачеш, нито получаваш бележка срещу парите......


Разбира се, че има къде да се оплачеш. Мястото се нарича НЗОК. Институцията, която определя броя направления, броя "безплатни" прегледи и изследвания, която осъществява контрол върху изпълнението им ...

Друг е въпросът, че на никого не му се занимава да воява за правата си. А трябва, ако искаме да имаме права.


И като се оплаче, КАКВО Confused:

# 76
  • Мнения: 704
Ще назначат проверка... по случая.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Vali
Ще назначат проверка... по случая.


Нали трябва да отчитат дейност. Най-вероятно ще се окаже, че сумата отпусната за исзледвания наистина е изхарчена /въпреки, че от касата масово се обяснява на пациентите, че лимит няма/. А дори да не е така G.P.-то може и да отнесе някоя глоба, но това едва ли ще е от полза за пациента.

# 78
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: secretgarden
дето няма нито къде да се оплачеш, ....



а-а-а има, има на Арменския поп.

# 79
  • Мнения: 637
Цитат на: Elfi
Цитат на: Meli
И като се оплаче, КАКВО Confused:


А ако не се оплаче, какво?

А ако се оплаче не само една жена. Ами примерно 2. Или пък 2 000. Или, примерно, ако се размечтая, 20 000 бременни жени. И да вземат да си поискат нещо - например да не е нужно да просят направления. Тогава какво?

# 80
  • Мнения: 704
Честно казано - трудно ще се преборите със системата. Аз самата съм работила 1година за здравната каса - резултатът беше - намерих си друга работа и не съжалявам!!! Въобще!!!

# 81
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Meli
Цитат на: Elfi
И като се оплаче, КАКВО Confused:


А ако не се оплаче, какво?

А ако се оплаче не само една жена. Ами примерно 2. Или пък 2 000. Или, примерно, ако се размечтая, 20 000 бременни жени. И да вземат да си поискат нещо - например да не е нужно да просят направления. Тогава какво?


Не става - това означава ЗОК официално да признае, че здравната реформа се е провалила, а нали се сещаш, че на този етап това е невъзможно! Защото в повечето случаи проблемите идват от решенията и действията на касата, които карат лекарите да постъпват по един или друг начин и съответно от цялата работа страдат пациентите, които съвестно са си плащали и продължават да си плащат застраховките!

# 82
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами като се върнахме от гинеколожката, мъжа ми толкова се разбесня, че беше решил на всяка цена да разреши случая и да се обади да поиска информация от Нзок или НОИ, за кои изследвания отпускат пари и къде можем да се оплачем. Резултатът е, че го мотаха повече от половин час като го препращаха от телефон на телефон и никой нищо не знаеше. Като резултат аз се изнервих и щях на него да му се скарам, защо още се мотаем, а не отиваме на изследване.....Така завърши опита ни да се опълчим, но просто нито той има време да ходи и да виси да подава оплаквания, нито пък аз имам тази възможност.....
Не може ли всяка бременна да си има книжка с формуляри за необходимите изследвания и само да ходи да се изследва срещу тях и така......Пък за допълнителните да си плаща, примерно....На мен например за втори път ми взимат урина за изследване, пък съм в 28-ма седмица....мисля, че четох в този форум, че трябва да се взима всеки месец, но аз като не съм знаела..и е нямало кой да ми каже...

Общи условия

Активация на акаунт