Какви течности пиете?

  • 4 124
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
Цитат на: boo
Бира може, както и по малко вино. Също и коктейл от време на време - без да се злоупотребява. Аз пия по малко бира или вино, когато имам желание вечер.
Бирата не увеличава кърмата, даже може да има негативен ефект. Кърмата се влияе от бирената мая, която може да се намери по аптеките.
Газирано може, както и всякакви сокове. Само през първите седмици е добре да се избягват или да се пият в по-малки количества, защото понякога много чувствително бебе може да реагира.
Прясно мляко в твърде големи количества може да алергизира бебето. В такъв случай се намаля количеството или се приема алтернатива, за да се набавя калций - например сирене или кашкавал, където кравият белтък е пресечен.


Благодаря ти boo,както винаги точна и изчерпателна!

# 16
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Bobbylein
Цитат на: Shali
Момичета,освен вода и айрян,какви други течности пиете?Аз до скоро пих чай ама в тия жеги нещо ме ми върви вече.... Shocked  Знам че газирано не може,"натурални " сокове в кутии също.
Дайте идеи че жабясах с тази вода вече!


Sorry, za moge bi glupavia vupros, no zasto ne moge da se pie gazirano?
Az vse oste ne kurmja, no temata po4va da stava aktualna i pri men Laughing  Laughing  Laughing



Аз поне съм чувала,че газираното може да провокира колики.И понеже ги имаме в изобилие,се въздържам от тези напитки.Изобщо незнам дали е вярно това твърдение,но изпитвам УЖАС от самата дума колики вече Imp  !!!

# 17
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: Shali
Цитат на: Bobbylein
Цитат на: Shali
Момичета,освен вода и айрян,какви други течности пиете?Аз до скоро пих чай ама в тия жеги нещо ме ми върви вече.... Shocked  Знам че газирано не може,"натурални " сокове в кутии също.
Дайте идеи че жабясах с тази вода вече!


Sorry, za moge bi glupavia vupros, no zasto ne moge da se pie gazirano?
Az vse oste ne kurmja, no temata po4va da stava aktualna i pri men Laughing  Laughing  Laughing



Аз поне съм чувала,че газираното може да провокира колики.И понеже ги имаме в изобилие,се въздържам от тези напитки.Изобщо незнам дали е вярно това твърдение,но изпитвам УЖАС от самата дума колики вече Imp  !!!

Благодаря!  Grinning

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Рая, извинявай.
Бирената мая влияе положително на количеството кърма - тя съдържа много витамин В12, който е много полезен за куп неща.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 893
Мерси, boo.

Отдавна я гледам - маята, по аптеките и ми се иска да си купя. А то имало защо. Още утре ще се обзаведа е един флакон.

# 20
  • Мнения: 713
Абе мами кърменето да не е болест та да трябва да се ограничавате толкова:!:  Аз си пия и ям каквото ми се яде и пие - и газирано и вино една чашка, когато има повод, и кафенце защото кръвното ми е ниско. Когато бях бременна беше още по-ниско 50 на 60 и тогава пиех. Е, символично кафе бих казала 2 пъти на ден. Като се разрових за информация се оказа, че каквото ми се ядеше особено в началото на кърменето, то се и препоръчва. Така, че слушам си организма. Казват, че бебетата си имат този усет към храната - кога, колко и какво. Но явно после развиваме нещо като лакомия и чревоугодничество и балансът се разваля. Разбира се с нищо не прекалявам, то и без да кърми човек трябва да се стреми да яде здравословна и балансирана храна нали?
Ако някоя мама е забелязала, че бебето и е чувствително към нещо - храна или питие, е друг въпрос. Не искам да споря има ли такова нещо или не и поддържам схващането, че майката най-добре познава детето си.
Ох, кърменето е една от големите сладости в моя живот и все пак ми се ще вече да мога да се върна към себе си - да си върна тялото и да имам малко свободичка. Все пак почти 13 месеца ме доят Grinning . Може и да звуча егоистично Embarassed , но вече ми се ще да не се чувствам постоянно гладна, жадна и изморена. Поне мен така ме кара да се чувствам.

# 21
  • Мнения: 1 512
Аз пия чай,минерална вода и пресни сокове от ябълка и морков.А,също и айрян.Е,от време на време си позволявам някоя друга глътка бира Wink .Избягвам прясно мляко(макар че по принцип пия индустриални количества),защото веднъж-дваж пих и Криси се обрина Sad

# 22
  • Мнения: 1 975
Аз по време на бременност си пиех всичко / вода, айрян, портокалов сок, ябълков сок ..... и т.н....

 Flutter

# 23
  • Мнения: 3 576
Ау, притеснихте ме с това за бирата - аз си пийвам по 1 чаша, сега около футболните страсти почти всяка вечер.

Иначе много вода, по 1 кафе кофеиново на ден, но доста разредено и цял ден го смуча.......газирано и натурални сокове и без това не обичам, фрешове си правя когато не ме мързи или като съм навън. Също прясно мляко и по много кисело.

# 24
  • Мнения: 1 381
Цитат на: tonyny
Цитат на: sv_bobo
относно биричката ми казаха, че е за увеличаване на кърмата, така че би трябвало да може. Ама ако питаш моя мъж- вече било време да започва с питиета Simple Smile  Simple Smile ,така че било време да започна с нещо по-леко като бира.



И аз съм чула същото за бирата,но не съм пробвала.
Пия само минерална вода като редувам марките(незнам дали е точната дума)
Няма по хубаво нещо от водата.
Газирани напитки и преди не съм пила,че ми се подуваше стомаха.


според книгата на Д-р Трифонова бирата не стимулира кърмата. ."..... Бирата и др. алкохолни напитки намаляват млечната секреция, а алкохолът прминава бързо в кърмата и може да причини отравяне и увреждане на нервната система на детето".
Аз обаче си пийвам по една биричка на ден. Не мие намаляла кърмата и Калоян винаги се наяжда достатъчно.

# 25
  • Мнения: 1 975
И аз съм 4увала само позитивно за бирата и кърмата  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 2 210
Samo da dobavia v spisuka na neshtata za piene, 4e az pia dosta studen 4ai:-)))). Ina4e-voda i airian. Poniakoga si pozvoliavam naturalni sokove, no po malko zaradi konservantite, a i ne mi se pie sladko v toploto vreme Simple Smile)

# 27
  • Варна
  • Мнения: 440
Все си мисля , че сега му е времето да метнем дините - то какво е ако не подсладена вода  Sunglasses .
А що се отнася до бирата не е фатално ако се употребява в разумни количества - чашка , не повече  Laughing .

# 28
  • Мнения: 124
Цитат на: Eva
Цитат на: tonyny
Цитат на: sv_bobo
относно биричката ми казаха, че е за увеличаване на кърмата, така че би трябвало да може. Ама ако питаш моя мъж- вече било време да започва с питиета Simple Smile  Simple Smile ,така че било време да започна с нещо по-леко като бира.



И аз съм чула същото за бирата,но не съм пробвала.
Пия само минерална вода като редувам марките(незнам дали е точната дума)
Няма по хубаво нещо от водата.
Газирани напитки и преди не съм пила,че ми се подуваше стомаха.


според книгата на Д-р Трифонова бирата не стимулира кърмата. ."..... Бирата и др. алкохолни напитки намаляват млечната секреция, а алкохолът прминава бързо в кърмата и може да причини отравяне и увреждане на нервната система на детето".
Аз обаче си пийвам по една биричка на ден. Не мие намаляла кърмата и Калоян винаги се наяжда достатъчно.


брей,туй калояновите майки я как знаят  cheers Wink
имам предвид че и моят син се казва така, а пък на мен напоследък без 1 бира ден не минава,че много  я обичам леденостудена  Laughing не съм забелязала на бебо да му е нещо кофти от това.
през деня нагъвям шейкове от банан (от днес + праскова или кайсия, или и двете ) с обезмаслено прясно мляко,минерална вода,рядко сок от ананас или портокал в кутия и от време на време фанта портокал и шоколадови напитки...абе въобще - каквото ми се пие - пия и не съм регистрирала негативни ефекти върху калчо-малчо,а по отношение количеството кърма съм класическа дойка.

# 29
  • Мнения: 175
Аз пък, освен вода и айрян си правя и една медовина: вода+пчелен мед +лимонов сок. Количеството на съставките е по вкус- аз я предпочитам по-киселичка. Малко бавно се разтваря меда, особено ако е втвърден, но това да е кусура. После- в хладилника или ако съм много жадна- с няколко кубчета лед!

Общи условия

Активация на акаунт