Пазаруване преди раждането

  • 6 269
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 228
Здравейте искам да попитам,пазарувахте ли неща за бебчо преди раждането?

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 23:28 от Аурелия

# 1
  • Варна
  • Мнения: 332
Да, почти всичко си бях купила преди раждането, за след раждането ми бяха останали някои по-дребни покупки, но си спомням, че тогава съжалявах, че не съм си купила всичко необходимо за първите дни преди раждането. Затова моят съвет е майката да си купи, това което и трябва преди раждането, за да не се чудят после таткото и бабите какво да купят и дали то ще хареса на майката.

# 2
  • Мнения: 4 965
Да, вече съм купила почти всичко необходимо. Искам нещата да са избрани по мой вкус и да са готови, когато се приберем от болницата, а не да пращам таткото и бабите за щяло и нещяло по магазините, пък после да се ядосвам, ако нещо не е както трябва. През юли трябва само да сменим тапетите и да купим креватчетата. За след раждането оставям единствено мазилата за бебоците, за да са съвсем пресни (вече съм избрала марката и изрично съм обяснила какво да търсят) и количката, защото съм поръчала да ми донесат от чужбина конкретен модел, а това ще стане чак в началото на септември.

# 3
  • MUC
  • Мнения: 571
Аз също купих вече почти всичко и смятам да си завърша покупките следващите дни. Едва ли след раждането ще имаме с таткото време. Искам поне до някъде да сме подготвени  Grinning

# 4
  • Мнения: 18 542
Цитат на: BOROVINKA
Zdraveite iskam da popitam,pazaruvahte li ne6ta za beb4o predi rajdaneto?

Да, абсолютно всичко купих преди раждането!  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
da, spored men absoliutno vsi4ko trqbva da ti e gotovo, za da ti e spokojno...Nie koli4kata q vzehme 3 meseca po-rano Grinning , koeto e prekaleno razbira se, no prosto nqmqhme tyrpenie... Grinning Ne se ostavqi predrazsydyci i bebini devetini da ti razvalqt udovolstvieto sama da si pazaruva6 za beb4o, golqm kef e !!!

# 6
  • Мнения: 394
Здравей и от мен!

Ние също купихме миналата и тази седмица всичко необходимо за бебоче, а ми остава още 1 месец до термин. Удоволствието беше страхотно за мен и "придружаващите лица".  Wink Сега всичко в къщи е в жълто и синьо и на мотиви с мечоци - истински купон ...  Simple Smile
Освен, че няма повторение в покупките и подаръците, спестихме на бабите и приятелите неловкото положение да се чудят какво да купят. Вече съм спокойна, че дори бебчо да реши да избърза, ние сме готови за него. Няма да ми се налага да пухтя по магазините с огромния корем в най-големите жеги и сега мога да се отдам на подреждане на стаята, пране и гладене на дрешките и да се подготвям спокойно за толкова дългоочакваната среща.  Simple Smile

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Az sam mnogo sueverna i ne iskah da kupuvam nisto dokato ne se rodi bebeto.No zapotsnah da kupuvam oste dokato biah vav sestia mesets,zastoto niamah tarpenie.Pak i ne mozeh da si obiasnia kak sled razdaneto ste tragna po magazinite teparva.
Dobre tse mi doide razumat navreme Mr. Green .

# 8
  • Мнения: 5 500
Всичко си купихме, ааа само количката после. То, и никой няма да посмее, че аз каквато съм претенциозна и капризна... Wink

# 9
  • Мнения: 2 529
Количката и едното креватче на бебето ги взехме след като се прибрахме от болницата, иначе другите неща 2 дни преди да вляза за планираното секцио и оставих на бабите да перат и гладят след предварителни инструкции, де Laughing Оказа се обаче, че постоянно и до днес ми хрумват разни неща и отскачам до любимия ми "Малечко" и до други бебешки магазини между кърменията. Това ходене до магазините с колата ми действа доста освежаващо и отпускащо, като се има предвид еднообразният ни режим вкъщи Sunglasses

# 10
  • Мнения: 1 391
Аз също сега всичко купувам. Остават ми още 1.5 месеца...
ще останат само някои неща, по-можещи да изчакат....
/все пак да има нещо и за подаръци, за който пожелае  Simple Smile /
Но ми е много неспокойно, да оставям всичко за после....
Държа да си купя, поне най-необходимото за първите дни....
И вече почти съм снабдила всичко, с изключение на някои дреболии....
Трудно ми е да се боря с майка ми, която пък все се опитва да ме убеди, че всичко щели да купят като се роди бебето, докато съм в болницата....ама не на мене тия....
те нямат никаква ориентация, нито къде са магазините, нито пък колко вида стоки има там....
 Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 379
Цитат на: BOROVINKA
Zdraveite iskam da popitam,pazaruvahte li ne6ta za beb4o predi rajdaneto?


Абсолютно всичко купих преди раждането, а някои неща ми ги подариха пак преди раждането (по мое настояване). Дори не оставих нищо за подаръци и после им беше много сложно на всички да се чудят какво да купят  Simple Smile . Така че да знаеш да оставиш нещо и за другите  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 793
и ние абсолютно всичко бяхме купили преди раждането. така ми беше много спокойно, а и пазаруването на бебешки неща е голяма тръпка. Grinning

# 13
I az smiatam da kupia osnovnite nesha predvaritelno.Ostavat mi okilo 1.5 meseca...
No, izkam da vi popitam - kak ste sigurni kakvo she e bebo - momiche ili momche.
Edva minalata sedmicha mi kazaha che moje da e momiche - i pak ne smeia da vzemam mnogo rozovi neshica.

# 14
  • Мнения: 1 289
Всичко си купихме преди раждането двамата с таткото. Още повече, на мене никой не можеше да ми напазарува, защото бабите са в провинцията, слава богу, на 350 км от София. Взехме, това което ние харесахме и чухме в последствие много коментарии като например защо сме взели бодита, а не камизолки и гащички. Оказа се че ние сме си купили, това което на нас ни е удобно, а не на роднините, които виждат бебчо за няколко дни.
Пазарувай смело и с удоволствие. Sign Exclamation  Ще видиш, че инстинкта ти няма да те подведе, а и мяма да се ядосваш после на разни баби че са купили нещо, което ти е излишно или неудобно.

# 15
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Collibri
Аз също сега всичко купувам. Остават ми още 1.5 месеца...
ще останат само някои неща, по-можещи да изчакат....
/все пак да има нещо и за подаръци, за който пожелае  Simple Smile /
Но ми е много неспокойно, да оставям всичко за после....
Държа да си купя, поне най-необходимото за първите дни....
И вече почти съм снабдила всичко, с изключение на някои дреболии....
Трудно ми е да се боря с майка ми, която пък все се опитва да ме убеди, че всичко щели да купят като се роди бебето, докато съм в болницата....ама не на мене тия....
те нямат никаква ориентация, нито къде са магазините, нито пък колко вида стоки има там....
 Simple Smile


О със сигурност ще купят  Grinning , но първо каквото им харесва на тях и второ защо да им оставяш удоволствието от пазаруването, вместо да си го доставите заедно с таткото  Grinning.
Аз така имам подаръци камизолки, да облека 10 деца  Grinning , чисто нови си останаха!

И за си купих почти всичко предварително, а за нещата които не бях купила, оставих точни инструкции  Grinning , от къде, по колко, в какъв цвят и т.н.

# 16
  • Мнения: 1 512
Аз също си напазарувах всичко преди раждането,за да мога да избера нещата за бебка по мой вкус.Не се поддадох на бабините съвети да не се купува предварително.Моята приятелка дълго се колебаеше,нейната баба й беше казала нищо да не купува,само една шапчица,за да се роди бебето с главата напред Simple Smile Обаче после и тя си напазарува.
Още на следващия ден изпрах и изгладих всички мънички и сладки дрешки и одеялца,толкова ми беше приятно Simple Smile После подредих в чекмеджетата на креватчето и бях много доволна от свършената работа.
Само количката купихме когато Криси стана 1 мес.,държах и аз да присъствам,защото имах някои изисквания каква да бъде.
Моят съвет е да не се хвърляш да купуваш много дрешки нула номер,защото  освен че бебчовците растат като гъби,после всеки,който дойде,ще ти носи и после ще се чудиш къде да ги прибереш Simple Smile
Усмивки и леко раждане!!!

# 17
  • Мнения: 3 153
az veche kupih pochti cqloto belio (imam predvid bodita s kus rukav) na bebcho, vupreki, che terminut mi e Septemvri Laughing no po suvet na priatelki zapochnah ot 2-3 mesec, zashtoto spored tqh nulevata nomeraciq, taka i ne vliza v upotreba;) Kupuvala sum i nqkoi dreshki, na koito prosto ne mojeh da ustoq, dokato hodeh po magazinite;)) planiram da kupim vsichki neshta, vkl. kolichkata i krevatcheto, nqkude avgust, zashtoto ne iskam tatkoto ili babite da se chudqt kakvo i kak da kupqt sled kato bebcho se poqvi, a togava sum sigurna, che poslednoto neshto koeto shte mi se pravi e da se motaq po magazinite;))

# 18
  • Мнения: 7 106
Цитат на: kika
I az smiatam da kupia osnovnite nesha predvaritelno.Ostavat mi okilo 1.5 meseca...
No, izkam da vi popitam - kak ste sigurni kakvo she e bebo - momiche ili momche.
Edva minalata sedmicha mi kazaha che moje da e momiche - i pak ne smeia da vzemam mnogo rozovi neshica.


Ами никой не може да е 100% сигурен ,затова купувай беличко,жълтичко,светли слънчеви дрешки - сега е лято!А и честно казано не трябва да се робува на цветове-това е бебенце и всичко му отива.Аз например страшно харесвам дъщеричката си облечена в светло синичко Stuck Out Tongue

# 19
  • Мнения: 4 414
нашата бебка ни изненада в края на 8-ия месец...вечерта се бях разбрала с майка ми да ходим на пазар на другия ден, а то... Laughing
бяхме купили само дрешки за начало...и не само че нямахме нещата за къпане, например, ами и ремонта на бебешката стая беше до никъде Embarassed ....миличката остана 12 дни в интензивното и ние пазарувахме тогава...честно казано, бях толкова притеснена за нея, че само дето не плачех на всяка дрешка
следващият път ще пазарувам в 7-ия месец Wink  Laughing  Laughing

# 20
absolutno sum suglasna che triabva predvaritelno da sme gotovi za zapoznanstvoto s malkia 4ovek Simple Smile Az sum s termin nachaloto na avgust i ot minalata sedmica sum se razvihrila sus spisuci v ruka po magazinite /do momenta niamshe vuzmojnost zaradi remonti Sad/ Veche sum si poruchala kolichkata i stolcheto za kola, a ot taja sedmica mislia da se zahvashtam s garderoba... Za jalost do momenta nikoi ne moja da mi kaja kakvo mi e bebcheto, ta i az neznam za momchence ili momichence da kupuvam. Suglasna sum v edno obache, che momichence v sinio moga da obleka, no momchence v rozovo mi idva v poveche Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 391
Наистина тръпката от пазаруване за бебче е най-приятното нещо в бременното ми ежедневие!
Тези миниатюрни невинни и сладурски нещица!
За пола - ами на мен вече 4 пъти ми казват че е момиченце, 4 различни лекари.... така че явно е момиченце Simple Smile), но ако се чудиш, можеш да купуваш дрешки в неутрални цветове - зелено, жълто, които да стават и за двете...Аз пък независимо че чакам момиченце,  купих едни страхотно жълти боди и гащеризонче - много патешки и сладурски - избива ме на жълтия цвят... имам и едно синьозелено боди.... много слънчев цвят също.... Всъщност имам само една розова хавлия - баш като за момиченце.... Simple Smile - така че....
Те вероятно после ще ти подаряват точно цветовете, за момченце или момиченце, така че сега си купи по-разнообразни Simple Smile.


А лично моето мнение е, че бодитата са много, хиляди пъти по-удобни от камизолките и гащите поотделно.
Гледах моята племенничка - тя израстна съвсем и изцяло само в бодита - голямо улеснение - бързо, лесно, практично и удобно... А и кръстчето винаги е облеченко и защитено от настинки Wink

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И аз бях купила всичко преди раждането. Освен количката. Сметнах, че няма да ми трябва веднага след раждането и я оставих за след това. Но я бях избрала и запазила, защото беше при познати. Под "всичко" имам предвид основните неща, които сметнах, че ще ми трябват през първите седмица-две.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Според мен , само розовият цвят не върви за момченца , иначе всички останали цветове стават и за момиченца и за момченца .
Приятно пазаруване(без съмнение ще е такова) !

# 24
  • Мнения: 1 391
С това пазаруване е много забавно.
По цял ден премятам разни списъци, защото много мами бяха побликували тук списъци с неща за бебето и мамата....
И докато си селектирам моя си списък, бая време ми отне....
Почнах да пазарувам по него...
А днес направих 3 отделни списъка :
1 списък - за мен - какво още ми остава да купя до раждането - най-необходими неща!
2 списък - за таткото - какво да купи той, след раждането веднага - пак неща от първа необходимост, но ако потрябват - от рода на прахове за пъпчето, сухо мляко и т.н. - т.е. зависи как ще се справяме с беба...
3 списък - за подаръци - там съм оставила разни неща, без които в първите дни можем да преживеем, а ако някой от близките гори от желание да ни ги подари - ние нямаме нищо против. Те са неща от рода на:
- плътно одеало - антиалергично испанско - дебело /ще ни трябва за есента, а ние се раждаме лятото/
- спални чувалчета - тънко и дебело / в началото ще караме с одеялца и чаршафчета, но зная че спалните чували са огромно удобство/
- матрак / в началото ще спим в кошче, но матрак за леглото ни е много необходим... а и доста скъп /
- дъска за преобличане
- гребенче и четка /идеално за евтин подарък от някого - в началото може пък и да нямаме коса/
- музикална играчка за над леглото
- бебешки шезлонг - люлка /това ми е от най-големите мечти, но си е вид глезотийка/
- кенгуру
- кошарка за игра
- паяк
- столче за хранене

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
е кой не пазарува всичко преди раждането Confused:  Confused:  Confused:  Shocked  Shocked  Shocked , само комплексираните хора, страдащи от суеверия, от които цял живот не могат да се отърват. Laughing  Laughing  Laughing

# 26
  • Мнения: 244
Цитат на: BOROVINKA
Zdraveite iskam da popitam,pazaruvahte li ne6ta za beb4o predi rajdaneto?


Pri nas wsichko beshe kupeno... absolutno wsichko  neobhodimo.. i dwe sedmizi njakude predi da rodia...

# 27
  • Мнения: 4 965
Може би си права, Лио.
Не искам да обидя никого, но личното ми мнение е, че да не купуваш нищо предварително - е все едно до последно да чакаш да се случи нещо лошо (пази, Боже), та да не се охарчиш излишно (това беше и доводът ми, с който накарах любимата ми баба, която при други обстоятелства е много суеверна, да почне отсега да плете терлички и палтенца). Пък нали идеята е да мислиш позитивно, за да ти се случват хубави неща, пък и бебо или бебите отвътре да усещат, че мама е доволна и щастлива.

# 28
Цитат на: SIANA
Здравей и от мен!

Ние също купихме миналата и тази седмица всичко необходимо за бебоче, а ми остава още 1 месец до термин. Удоволствието беше страхотно за мен и "придружаващите лица".  Wink Сега всичко в къщи е в жълто и синьо и на мотиви с мечоци - истински купон ...  Simple Smile
Освен, че няма повторение в покупките и подаръците, спестихме на бабите и приятелите неловкото положение да се чудят какво да купят. Вече съм спокойна, че дори бебчо да реши да избърза, ние сме готови за него. Няма да ми се налага да пухтя по магазините с огромния корем в най-големите жеги и сега мога да се отдам на подреждане на стаята, пране и гладене на дрешките и да се подготвям спокойно за толкова дългоочакваната среща.  Simple Smile


SIANA, виждам че вече си обиколила магазините за бебоци в Пловдив и знаеш каде и какво.... някакви съвети?.... и аз тръгвам от другата седмица да избирам дрешки, количка, креватче и т.н. за моето дребосъче  Grinning  .....  въпреки, че до термина ми има още месец и....

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: azaf
Може би си права, Лио.
Не искам да обидя никого, но личното ми мнение е, че да не купуваш нищо предварително - е все едно до последно да чакаш да се случи нещо лошо (пази, Боже), та да не се охарчиш излишно (това беше и доводът ми, с който накарах любимата ми баба, която при други обстоятелства е много суеверна, да почне отсега да плете терлички и палтенца). Пък нали идеята е да мислиш позитивно, за да ти се случват хубави неща, пък и бебо или бебите отвътре да усещат, че мама е доволна и щастлива.



ами точно това мисля и аз и го казах, е, не съвсем като теб, но в мой стил Laughing  Laughing , нищо,че за някои съм  Twisted Evil "най-негативната тук" Twisted Evil  аз пак си налупих всичко предварително, преди да се появи на бял свят най-сладкото слънчице в живота ми.

# 30
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Collibri

А лично моето мнение е, че бодитата са много, хиляди пъти по-удобни от камизолките и гащите поотделно.
Гледах моята племенничка - тя израстна съвсем и изцяло само в бодита - голямо улеснение - бързо, лесно, практично и удобно... А и кръстчето винаги е облеченко и защитено от настинки Wink


с 2 ръце гласувам за бодитата!!!! само да допълня, че най-обичам тия които се закопчават отпред, а не се навличат през главата Laughing  Laughing  Laughing
успех в пазаруването!!!

# 31
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
И ние с таткото всичко си купихме преди това. Така си е най-удобно и приятно.
Сега ни остава само да чакама малката да се появи.

# 32
  • Мнения: 394
Цитат на: Stasch

SIANA, виждам че вече си обиколила магазините за бебоци в Пловдив и знаеш каде и какво.... някакви съвети?.... и аз тръгвам от другата седмица да избирам дрешки, количка, креватче и т.н. за моето дребосъче  Grinning  .....  въпреки, че до термина ми има още месец и....


Алгоритъмът на нашите покупки беше следният:
1. Разпечатах си няколко предложения за списъци и от тях си съставих свой списък. Извадих адресите на всички бебешки магазини, които Мамма е сложила в сайта.
2. С кумата ми ги обиколихме без да пазаруваме - записвахме си цени, сравнявахме и избирахме кое от къде ще се купува.
3. Тя организира "разпределението на подаръците"  Wink.
4. Обиколихме втори път магазините и купихме много бързо и организирано всичко.
(Само искам да отбележа, че моя приятелка, която миналата година си осинови 2 бебчета - момиченце и момченце ми даде цял чувал чисто нови бебешонски дрехи и не съм купувала много от тях.)
Повечето от покупките ни са от Вис Виталис (6-ти септември)и Штъркел (Художествена галерия).
От Вис Виталис спокойно можеш да си вземеш дрешки, спално бельо, спални завивки, памперси, бебешка козметика, всякакви аксесоари за хранене (от почти всички марки)- шишета, биберони, нагревател, стерилизатор, помпа за кърма и т.н. Има и детски легла. Тук цените май са най-добри в града или поне на мен така ми се стори.
Мисля, че в Штъркел има най-голямо разнообразие от ванички, матраци, легла, кошарки, шкафове, столчета за автомобил и детски колички. Комплектите за изписване са по-хубави и разнообразни от тези във Вис Виталис.
В Бимбо (до х. Лайпциг) също има доста голям избор от колички.
В Скамби ("Хр. Г. Данов") продават основно продуктите на НУК и ако си се ориентирала към тази марка, ще ти бъде полезно да отскочиш, иначе цените за останалите неща са доста по-соленички. От там купихме само страхотно памучно одеало.
В Пинокио (бул. "България") ми също има легла, колички, шкафове и т.н., но ми се сториха много скъпи. (Някакъв шкаф на витрината с ваничка и дъска за повиване от чиста пластмаса беше от порядъка над 300 лв.  Imp  )
Моят съвет е, да огледаш първо всичко предварително. Не се поддавай на импулса! (Много ми беше трудно ... Да не говорим, че кумата ми се лепна за една мини-рокличка в розово с панделки и настояваше да я купи, нищо, че 4 пъти вече гледаме на ехограф пишлето на бебо! Wink Все пак имало 1% шанс!  Grinning )
Задължително си направи списък и си отбелязвай цените - това ще ти даде възможност да сравняваш между различните магазини и ще можеш по-добре да планираш финансите.

Удоволствието е невероятно!  Simple Smile

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
minalata godina, kogato rodih v staiata mi bese edno momiche, ta tia i muja i ot sueverie nisto ne mu biaha vzeli na bebeto.E iskam da vi kaja, che tozi chovek iuli mesec na 40 gradusova jega se poburka ot tichane i pazaruvane. Mnogo mi dojalia za nego...Nie absoliutno vischko si kupihme predi rajdaneto na Adi

# 34
  • Мнения: 834
Здрасти, аз също съм за пазаруването предварително и вече започнах да се чудя какво точно трябва да се купи за малкия бебок. Искам да ви помоля да ми помогнете бях чела във форума списък на необходимите неща за РД и ако е възможно нека някой да пусне списък с тези за стаята и посрещането на бебето във вкъщи. Много ми се иска да напазарувам сега когато не са започнали големите жеги Grinning

# 35
  • Мнения: 1 975
ДА! И ние пазарихме много!
Първо купихме кошарката и юрганчето. После чаршавчетата и защитната възглавничка за решетките; кошара за игра и походно легло със матрак;
После масата за повиване, стола за кола и коша за кола със защитната мрежа. После купихме дрешки, торби за спане, разни ританки и бодита, и памперси и разна бебешка козметика / пудра, зинк, олио, и т.н...... Бебешката количка със торба за спане и чанта за повиване.разни играчки. защитници за стълбата, за контакти, врати, чекмеджета, ръбове, гумен матрак за ванта и бебешка ваничка,  стол за къпане; Стол за ядене и бънджи;
помпа за изцеждане на кърмата, разни шишета и биберони,

Абе много неща накупихме преди да се родят и двамата..... вече не помня и половината от нещата които пазарихме..... ама беше страшно много. И това е само началото!
После като се роди бебчо ВСЕ НЕЩО ЩЕ ТИ ТРЯБВА.

абе.... с две думи / ГОТВИ СЕ ЗА ПАЗАРЛЪК

 Wink  Flowers Rose

# 36
  • Мнения: 1 975
Цитат на: agneshka
Цитат на: Collibri

А лично моето мнение е, че бодитата са много, хиляди пъти по-удобни от камизолките и гащите поотделно.
Гледах моята племенничка - тя израстна съвсем и изцяло само в бодита - голямо улеснение - бързо, лесно, практично и удобно... А и кръстчето винаги е облеченко и защитено от настинки Wink


с 2 ръце гласувам за бодитата!!!! само да допълня, че най-обичам тия които се закопчават отпред, а не се навличат през главата Laughing  Laughing  Laughing
успех в пазаруването!!![/quot


И НИЕ ПОЛЗВАХМЕ САМО БОДИТА... И ОЩЕ ГИ ПОЛЗВАТ Simple Smile
СТРАШНО ПРАКТИЧНИ!!

 Stuck Out Tongue    Sunglasses

# 37
  • Мнения: 1 289
Бодитата наистина са най-удобни, според мене, като белъо. Ние имаме американски, които се обличат през главата, но са направени така че да се слагат удобно и бебка не се плаши, когато и ги обличам. За съжаление по нашите магазини не съм виждала такива. С дългия ръкав наистина е по-удобно, когато се закопчават отпред.
За шишетата - с две ръце гласувам за тези, които са с ШИРОКО ГЪРЛО. Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Много удобни са и за слагане на млякото и за миене. Имах две обикновени и ги подарих. Вече всичките са ни широки. Разлика в цената няма. Обикновеният Nuk го купих за 7 лева, а Avent и Chicco/новите/ за 7,20 и 8 лева. - 250мл Sign Exclamation Единствено Камера са много по-евтини.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аgneshka каза:
Цитат
с 2 ръце гласувам за бодитата!!!! само да допълня, че най-обичам тия които се закопчават отпред, а не се навличат през главата

  Hands Thumbsup
И аз съм твърдо за бодитата. Една приятелка ни беше дала камизолки от нейното бебче, но още след първата седмица се отказахме да ги обличаме. Кръстчето на бебка беше постоянно голо. Оттогава сме със бодита. Освен тези, които се закопчават отпред, харесвам и тези, които само се прехлупват на раменцата - също се обличат много лесно.[/quote]

# 39
Цитат на: SIANA

Алгоритъмът на нашите покупки беше следният......


SIANA, много ти благодаря за информацията!!!!!!
Леко раждане!!!! ( ....а може и да се засечем във Весела Wink )

# 40
  • Мнения: 522
Аз също съм фен на бодитата, както и на гащеризончетата с копченца отдолу и по крачолите.

# 41
  • Мнения: 124
бабата,която трябваше да купи легълце,не щя да го стори преди раждането и после си изпати,защото аз родих на великден и магазина не работеше Mr. Green освен това не даваше и дума да се издума за предварителни покупки и до последно се надяваше за момиче, въпреки че триизмерния видеозон показа 6мм пишок още в 20-та гестационна седмица  Wink  все пак аз тайничко си бях купила няколко бодита и малки сладки дрешки предварително Laughing определено при наличието на бодита,камизолите са излишни,а са и доста неудобни. малчо биде обличан с камизоли само докато беше съвсем мъничък - тогава му бяха големи и се загащваха добре,а и той не се въртеше толкова,че да се разголва. сега обаче е постоянно с бодита и се чувства (и изглежда) бомба   bigdance2

# 42
  • Мнения: 94
А какво мислите за целите гащеризончета, които са с копченца на гърба-все си мисля че ще убиват на бебка като и ги облека и не зная да купувам ли такива или не

# 43
  • Мнения: 1 793
на мен ми се струват много непрактични. става въпрос за гащеризончетата и въобще за дрешките с копчета на гърба

# 44
  • Мнения: 1 391
Мисля че е важно да се гледа закопчаването - а то трябва да е отдолу на дупето /за бодитата/ и по крачетата /за гащеризоните и отпред до горе.....
Всякакви други връзки и закопчавания отзад ми се виждат неудобни. Допълнително - ако са тик-так , още по-добре.
Мисля че с цип не е много добре - може да се защипе кожичката на бебето.... А копчетата са досадни.

Общи условия

Активация на акаунт