Прекрасен НОЕМВРИйски, светъл ден - донесе щастието и при мен!

  • 16 616
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30
Здравейте и от нас  Simple Smile

Тази сутрин бяхме за скрита камера - Ванесса измрънка че иска за закуска пържени филийки а тя закусва в 8.00 преди училище, и точно тогава Емили се събуди с рев от глад/вместо в 9.00 като всеки ден/. Имам помощничка за Ванесса, която обаче днес почива и трябваше да пържа филийките аз. И с бебето на гърдата, с една малка хавлийка на главичката му, да не го опръска мазнина... приготвях закуска  Joy а то се кокори и се мръщи от миризмите. После не успях да я приспя а трябваше да закарам каката на училище понеже и таткото ни го няма до довечера, до 21.00, полюлях я, попях и, накрая я метнах в столчето за кола, и с нея... По пътя захърка, обаче бяхме забравили в бързината нещо в къщи та се връщахме да го вземем.  ooooh!
Екшън.

Ние още нямаме колики и аз само се ослушвам и ги очаквам... ще взема да предизвикам съдбата така. Емили само спи. Понякога будува по половин час, най-много един, и си заспива самичка. Много ми е кротичка за сметка на каката, която явно ревнува, но не показва явно. Капризите обаче нарастнаха, отказва да се храни, или яде само шоколади и такива неща, вечер трудно заспива, иска приказки, а всъщност не ги слуша... иска внимание. А аз прекарвам повече време с нея отколкото с Емили, понеже бебка спи а кака - не. Дано свикне скоро...

Феъри, като цока от лявата гърда преглъща но от време на време, не е както от дясната... там направо се дави от притока на мляко. Явно наистина кърмата е по-малко там...

Сузи, миличка, само спокойствие. Пускай си любима музика, много помага. Аз върша всичко на музика и така сякаш е по-леко...

Тонеска, браво че намираш време и за темите ни с малчуганите...   bouquet

За запека на бебчовци - капка бадемово олио в устата/или в изцедената кърма/ на всяко хранене. Моята кукла пълни с лекота всеки памп...

# 31
  • София
  • Мнения: 167
И аз днес докато се натуткам изпуснах хубавото време, ама борих хладилника, че бяха се заселили едни арктични ледове вътре, гладих на таткото ризи, че незнам дали ревнува ама напоследък е в труден период и току го мерна сутрин че се е облякъл с нещо свалено от простора  hahaha Joy Сега ще го изненадам няма нито една риза, която може да облече и да е измачкана. Като имате предвид, че това е второто нещо след миенето на прозорци което ненавиждам направо съм горда от себе си!  Mr. Green

Elleee, и аз съм се запасила с еспумизан, но все още не съм го давала. Казаха ми да преценявам дали има колики така - ако плаче и като я гушна, говоря люлея итн и тя спира значи не са и да не й давам.

Тонеса, аз достатъчно често ще ти досаждам за съвети  за колажа. Само трябва да изкъпете, срешите и облечете празнично чаветата и да ги щракнете, за да почна да ги редя. И аз се бях сетила за Нанунана, беше почти готова за раждане последните пъти като се включваше. Дано да си гушка бебчето вече!
А за коликите и кърмата или АМ. Нямат никаква зависимост, даже съм склонна да мисля че досега на нас ни се разминават коликите защото сме на НАН някакъв Голдън вариант който освен че се води противоалергичен има и нещо против колики.

mimeto_ms, аз днес си получих парите за  дните от Ноември преди термин.

hana, ние от 2,3 дни ядем по 100-110 на хранене

И да се изкажа и за оригването (днес съм толкова компетентна, ако ме чуе свекървата сигурно ще е горда с мен  hahaha) Ние имахме голям проблем и изобщо не можех да я оригна. Сега я слагам на рамото си, държа я само за подмишниците и крачетатай висят надолу, така я потупвам по гърба и вече 90% след хранене се оригваме.

Призоваха ме да ядем,  Mr. Green

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 15:53 от valya_76_08

# 32
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Да се запишем и ние. Ходихме на консултация - за 1 седмица сме качили 380 грама, от което док е много доволна. За коликите ни препоръча Еспумизан, за Колийфа беше сдържана. Та сега пак съм в чуденка. От утре започваме да излизаме и ние навън. Предписа ни и Вигантол от утре, но първо е говоря с педиатърката ни, с която пък ще се веждаме на 11-ти.
За болничните - аз съм от 1-ви октомври. Тези до 30-ти октомври ми ги изплатиха преди седмица, а днес получих превода за останалите уж 15 дни. Ама ме хвърлиха в чуденка. Нали би трябвало за 15 дни да взема половината от сумата, която съм получила за 30 дни. Е, да, ама не. Въобще не мога да ги хвана тези от НОИ newsm78

# 33
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
galisis разликата в парите за майчинство ти се получава тъй като от 1 до 15 ноември има 10 работни дни, а НОИ изплаща  броя на работните дни в месеца. Значи месец който има 22 дни аз получавам примерно 580 лв, а месец който е с 20 раб. дни получавам 500 лв., тъй че за декември всички ще сме ощетени понеже има много почивни дни.
Дано си ме разбрала.

# 34
  • Мнения: 3
Здравейте и от нас.И ние днес направих ме дълга разходка -с Митето изпратих ме кака на училище.От което тя беше много доволна.
Момичета имам едно питане -от кога може да се слагат бебчовците в кенгоро.

# 35
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Танче, мерси   bouquet
Диди, зависи от модела на кенгуруто. Има модели и за новородени.

# 36
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
На нашето кенгуру Бертони пише от 3,5 кг до 9 кг, а ми предлага някакво друго на Бертони в което бебето може и да лежи но аз не мога да си представя как ще е нося легнала то имаше и подложка за глава.

# 37
  • Попово
  • Мнения: 687
аз  ползвам кенгуро от вчера, обикновено.
за колажа къде да пращаме снимки или да иг качваме в албумчето?

# 38
  • София
  • Мнения: 167
за колажа къде да пращаме снимки или да иг качваме в албумчето?


Направих нов албум, снимки за колаж - слагайте ге там.

# 39
  • Мнения: 432
запис Simple Smile
днес съ много доволна - след изцяло безсънната нощ - рев, ядене и смяна на памперси без почивка от 22ч до 5 сутринта, днес ходих  на преглед за гърдата - махнаха ми дренажа и уж щяха да ми слагат нов,ама док каза , че му според него всичко е наред и няма нужда от нов. та сега съм само с превръзка, поне ми се вижда зърното, та мога  да цедя. но ми се свива сърцето, като след всяко цедене изхвърлям млякото в канала Sad но какво да се прави, лекарска забрана. дано скоро мога да кърмя и от лявата гърда, че никак,ама никак не ми се иска да минаваме на дохранване с АМ. утре съм отново за смяна на превръзката, и в петък също и дано вече се свърши тоя ужас  #Cussing out
Като ви чета за това колко са наддали вашите бебоци, направо ви завиждам благородно. аз си тъна в неведение, не са ни мерили откакто ни изписаха от родилното, и тогава бяхме свалили 270 грама. та сега направо изпадам в тих ужас като си помисля колко ли тежи малкото човече...
да ви се оплача, явно коликите ни са много силни, снощи имаше моменти с истеричен рев без спиране, от по 10-15 минути, направо ми се ревеше като го слушах. давам капки Еспумизан преди всяко ядене,ама явно без особен ефект. дано по-бързо минават тия колики- просто не е честно, такива малки душици, пък така  да се измъчват. нешето хранене е средно на около 3 часа, но явно като е гладен, се буди по-често (нощем,разбира се). то само с една гърда колко ли яде.. newsm78

# 40
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Мами, да питам някоя от вас подслажда ли допълнително чаят на ХИП против колики, че ние нещо много му се мръщим?

# 41
  • Мнения: 8 937
Мами, дали е нормално още да не са ми паднали конците? Днес ми е 15-ти ден.  newsm78 Освен това адски ме сърби на моменти. Това също ли е нормално? Да не е някаква алергична реакция?  newsm78

Простете за невежите въпроси, но предния път имах 1 шев и изобщо не усетих кога ми е минал.

# 42
  • Мнения: 173
утро-мен още си ме сърби от време на време и ме понаболява
я ми кажете като  бебо е на АМ  колко често трябва да ака
докато ми беше само на кърма акаше след всяко ядене а сега само 1-2 пъти на ден,нормално ли е

# 43
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте пак мамчета  Hug  
Ние преди малко се върнахме от едночасова разходка в парка Simple Smile Използваме всеки удобен момент да събираме слънчеви лъчи, нищо че аз пак бях с мръсна коса Simple Smile Но вече не съм  Naughty Все пак утре сме на консултация и първа ваксина. Направо незнам как ще издържа на гледката  Cry

utro77 мисля че е нормално да не са паднали. На мене ми паднаха доста по-късно. А пък ме сърбеше когато вече заздравяваше мястото.

galisis аз не съм, но мойта приятелка ми беше казала, че го е подслаждала. И въпреки това нейната мома пак не го пиеше. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 57
Деница, и ние сме така ,ака по2-3 пъти на ден и аз се чудя дали е нормално?
Утро-моите конци паднаха на 15 ден,но имам и един вътрешен,който все още не е

Общи условия

Активация на акаунт