Отговори
# 165
  • Мнения: 1 992
Нареждам се и аз на опашката за облекчения.
Свекър ми(Бог да го прости) имаше селска къща на негово име, съответно сега мъжът ми е наследник(но това не е уредено документално), това означава ли, че ипотекираното ни жилище не е единствено?

Какво значи не е уредено документално? Ако свекърът ти е починал, то съпругът ти е наследник и се легитимира с Удостоверението за наследници - собственик е значи.
А що се отнася до "единствено жилище за семейството", вероятно тепърва ще се тълкува дали собствено жилище/част от жилище само на единия съпруг ще изключи семейството да ползва данъчното облекчение. (Аз си мисля, че да, съдейки от целта на облекчението).

Означава, че не си е вадил удостоверение за наследници.

# 166
  • Мнения: 5 577
и тук имало такава тема. записвам се. и аз ще ходя да питам в нап и в банката. движение да има на пари.  Mr. Green

# 167
  • Мнения: 5 178
и тук имало такава тема. записвам се. и аз ще ходя да питам в нап и в банката. движение да има на пари.  Mr. Green
A важно е движението да е в правилната посока - към нашите джобове  Blush

# 168
  • Мнения: 1 152
Добре де, не се ли притеснявяте, че официалните ви доходи не могат да покрият месечната вноска по кредита и да остава още за живот? Много банки искат висок доход, за да си вържат гащите само 6 месеца назад, докато отпуснат кредита, а после кредитополучателя отново се осигуряава на минимума, а продължава да погасява колосална сума. Получава се тотално разминаване и укриване на доходи.

# 169
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ме притеснява, осигуряваме се на реалните си доходи. Който лъже, да му мисли Laughing

# 170
# 171
  • Мнения: 5 178
Не само, че не ме притеснява .. ами и искам да се преразгледат лихвените условия на всички онези, които получиха заеми срещу "служебни бележки " за черния си доход. 

Като вземат да се клатят банките хич не искам да плаща държавата затова, че алчната банка е давала заеми срещу недоказани доходи, без да си е заложила по-висок лихвен процент, с който да покрие риска
Държавните помощи идват пак от нашите данъци. Абе като цяло банки, които са отпускали заеми срещу "черни бележки" да не се подпомагат и да се обявят публично, за да си имат вложителите едно на ум..

В момента с реалните доходи и с черните ни е присъден един и същ риск, няма деление и по % на заема спрямо цената на имота, обаче не е все едно и също дали взимаш 100% от стойността или 60%, много по-лесно е банката да продаде на 60% от сегашната цена, дори и взимайки предвид спада на цените. Тук във форума вече имаше жалби, че банките искали допълнителни обезпечения заради спада на цените.
Преди 2-3 години имаше хора с 3хил лв в джоба (за таксите по кредита и прехвърлянето на имота),  които си купиха жилища за по 100к Евро изцяло финансирани от банките.

# 172
  • Мнения: 3 456
Не само, че не ме притеснява .. ами и искам да се преразгледат лихвените условия на всички онези, които получиха заеми срещу "служебни бележки " за черния си доход. 


Peace

# 173
  • Мнения: 5 178
Всъшност Сасано говори за една 3-та група хора, които си вдигнаха дохода за 3-6м и платиха данъци и дохода им е официален.
Те от гледна точка на времето на теглене на заема са си изрядни, а след тегленето на заема за никого няма гаранция дали ще се задържи на този доход или не
 А аз говоря за онези със "служебните  бележки" в стил "Нека шефа да напише колко ти дава, то влиза в досието ти в банката, ама е само за наша употреба и няма да стигне до данъчните" ooooh!

Малко офф - преди малко гледах филма на Генка Шикерова за Бетонните градини на Испания този път, ахх как ги следваме по петите тия испанци..  Thinking Обаче хотелиерите от Слънчев бряг много и се бяха обидили, даже в един от сутрешните блокове на единия не му издържаха нервите и започна открито да я обижда  Twisted Evil

# 174
  • София
  • Мнения: 18 679
А аз говоря за онези със "служебните  бележки" в стил "Нека шефа да напише колко ти дава, то влиза в досието ти в банката, ама е само за наша употреба и няма да стигне до данъчните" ooooh!
Абе от една страна си права, понеже секирата си е за нас, като данъкоплатци и кредитополучатели...От друга - какво са виновни сума и маса хора за това, че шефовете им не желаят да ги осигуряват нормално? Нали се сещаш, че то това не става едностранно...А не всеки може с лека ръка да каже - айде багай, ще си намеря друга работа, щом ти лъжеш и мажеш. Не всеки има тази възможност!!! И за това, че е лишен от такава възможност, би следвало да го лишим и от възможността да си купи жилище, въпреки, че има средствата? Да, би трябвало... Но не служителите са виновни в случая, а работодателите и още повече - държавните органи, за липсата на контрол! Въобще...много маймуни са на този клон...

# 175
  • Мнения: 5 178
belinda, никой не го лишава от правото да си купи жилище просто при него риска е по-голям и съответно би следвало да плаща по-висока лихва, която да покрива риска и провизиите
Защото ако някой с официален доход го закъса му блокират сумата от заплатата, а на този дето зима 1000 ама само 200 лв са доказани могат да блокират само 200 лв така за 6м докато банката се накани да му взима жилището, а при потребителските заеми е ужасия просто банката получава на босия цървулите..
А аз лично смятам, че ипотечните са зле, ама потребителските са още по-зле.. Преди кредитния регистър хора с едни и същи доходи са изтеглили потребителски заеми от 2-3 банки, в голяма част от тези хора не мислят да ги връщат  ooooh!

# 176
  • София
  • Мнения: 38 476
Какви документи трябва да взема от банката, някой може ли да ми каже?

# 177
  • Мнения: 4 300
belinda, никой не го лишава от правото да си купи жилище просто при него риска е по-голям и съответно би следвало да плаща по-висока лихва, която да покрива риска и провизиите


Лихвата е по висока, бяха по високи и когато се отпускаха.

Дилянка, би трябвало бележка, в която пише колко лихви си платила за изминалата година. При нас не знам да има някакъв специален формуляр, но не се занимавам с тая дейност. Ако кредитът е над 100 хил, би трябвало бележката да удостоверява колко лихви са платени смао за частта до 100, а не за целия кредит.

# 178
  • Мнения: 5 178
Рокси, защо се правиш, че не разбираш за коя практика точно иде реч.. за ония служебни бележки, с които считахте черните доходи за официални и хората получаваха заеми на 7-8 %, вместо на 10-12% (каквато беше офертата за заеми без доказване на доход)

Последна редакция: пн, 07 дек 2009, 10:44 от KOTE

# 179
  • Мнения: 4 300
Ами защото аз конкретно не знам за таква практика- точно тея "неофициални" бележки за  "Черни" доходи бяха за кредит без доказване на доход, т.е. с по висока лихва. КРедит съвсем без бележка не съм чувала някой да дава.

Общи условия

Активация на акаунт