Отговори
# 315
  • Банкя
  • Мнения: 823
Въпросната служителка почти ми се скара когато я попитах,че тези идеални части са придобити преди брака,нямало значение кога са придобити водели се на семейството,даже и децата се водели от семейството ако те имат нещо на свое име чрез дарение от еди кой си пак се водело за собственост на семейството.Както винаги всичко е лъжем да те мажем и е прах в очите когато решат да пражят нещо така ще извъртят нещата че никои да не може да се възползва.
Това пък в коя справка ще излезе? newsm78 Mr. Green

# 316
  • Мнения: 291
В справката и на двамата родители,до навършване на пълнолетие родителите законово имат право да се разполагат с мотите на децата си.Така ми обясниха.Ами така излезе че за повечето от нас филма приключи.

# 317
  • Банкя
  • Мнения: 823
Така погледнато със сигурност за мен приключи, тъй като мъжът ми е съкредитополучател и притежава 50% от апартамента на свеки. ooooh!
Жалко, но здраве да е! Да имаме работа, да си го изплащаме кредита сами. Praynig

# 318
  • Мнения: 26
Въпросната служителка почти ми се скара когато я попитах,че тези идеални части са придобити преди брака,нямало значение кога са придобити водели се на семейството,даже и децата се водели от семейството ако те имат нещо на свое име чрез дарение от еди кой си пак се водело за собственост на семейството.Както винаги всичко е лъжем да те мажем и е прах в очите когато решат да правят нещо така ще извъртят нещата че никои да не може да се възползва.
Имате ли представа дали могат да дадат тълкувание в писмен вид - било в писмо или мейл, защото обикновено служителите в разни кол центрове, пък били те и на НАП, не са много достоверен източник?
Ако те подведат с отговора си, ходи обяснявай, че така са ти казали самите те. newsm78

# 319
  • Мнения: 3 869
За мен е ясно, че данъчните са крайно ненаясно какво следва от изменинията на ЗДДФЛ и новия член 22а. Докато им се изясни, ще мине време, но срокът за подаване на декларации е до края на март (нещо ми се върти, че го удължиха миналата година, но не съм сигурна).
Аз лично ще си подам декрацията със попълненета таблица 5 и приложени документи според описаното в инстукциите на НАП към момента. Ще ги оставя тях да си блъскат главата това стига ли им, не им ли стига, пък като решат, че искат още документи, ще ми се обадят Simple Smile

# 320
  • Мнения: 1 267
Според мен, няма как да представи такъв документ, тъй като апартаментът все още не е завършен, няма нотариален акт и съответно не е регистриран на тяхно име.
Не знам, как е описано в договора им за покупка или пък в договора им за кредита, но документално този апартамент все още не съществува самостоятелно, а е част от строеж, който дадена фирма изпълнява. Peace (поне по скромните ми познания по въпроса)

това е просто отвратително, за съжаление вярно.
ние сме така с акт 14.
но в същото време с кредит от година и половина,
който погасяваме.
дали този случай е обсъждан в медийте,
или да взема да пиша,
да речем на Ани Цолова Simple Smile

# 321
  • Мнения: 291
Имате ли представа дали могат да дадат тълкувание в писмен вид - било в писмо или мейл, защото обикновено служителите в разни кол центрове, пък били те и на НАП, не са много достоверен източник?
Ако те подведат с отговора си, ходи обяснявай, че така са ти казали самите те. newsm78
[/quote]

Незнам сигурно ще могат,въпросната дама ми каза че е на 100% сигурна защото вчера имали обучение по този въпрос,и най вероятно е така защото миналата седмица когто се обаждах ми казаха,че окончателно нещата ще са ясни през тази седмица.

# 322
  • Мнения: 5 178
Според мен, няма как да представи такъв документ, тъй като апартаментът все още не е завършен, няма нотариален акт и съответно не е регистриран на тяхно име.
Не знам, как е описано в договора им за покупка или пък в договора им за кредита, но документално този апартамент все още не съществува самостоятелно, а е част от строеж, който дадена фирма изпълнява. Peace (поне по скромните ми познания по въпроса)

това е просто отвратително, за съжаление вярно.
ние сме така с акт 14.
но в същото време с кредит от година и половина,
който погасяваме.
дали този случай е обсъждан в медийте,
или да взема да пиша,
да речем на Ани Цолова Simple Smile

На акт 14 сградата е делима на имоти, именно затова може да се ипотекира апартамента след акт 14. Отделно е това, че не можеш да го декларираш като жилище, защото нямаш разрешително за ползване Акт 16.. и вероятно това е причината да не можеш да ползваш облекчението.
При нас казуса е друг - докато стане готово нашето жилище беше заложено друго (на родителите), след акт 16  обаче подменихме ипотеката и заложихме нашия си имот. Според мен сме си в правото си да ползваме облекчението, защото практически кредита е целеви и жилището е единствено през 2009 

# 323
  • Банкя
  • Мнения: 823
При нас казуса е друг - докато стане готово нашето жилище беше заложено друго (на родителите), след акт 16  обаче подменихме ипотеката и заложихме нашия си имот. Според мен сме си в правото си да ползваме облекчението, защото практически кредита е целеви и жилището е единствено през 2009 
Щом сте подменили ипотеката, не трябва ли да сте подписали нов договор за ипотека, тоест навсякъде в документите, които ще приложите от банката, да фигурира само новото жилище?

А как всъщност вие сте ипотекирали жилището на родителите ти? newsm78

# 324
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
И аз съм бясна и незнам къде да се оплача.В закона пише ЕДИНСТВЕНО жилище на СЕМЕЙСТВОТО ,защо тогава трябва да се  приема ,че след като аз съм получила нещо преди брака/и то е дарение за гледане -което може да се развали по всяко време по-независими от мен обст./ е на семейството.Разбира се ,че не е на семейството то си е само мое по закон.Защо тогава да не ползвам облекчението???? Или започнаха много да тълкуват само и само да не се възползваме от това.Да си държат парите и без това нищо не правят за нас БЪЛГАРИТЕ!

# 325
  • Мнения: 291
vili-vili АЗ СЪМ НЕ ПО МАЛКО БЯСНА ОТ ТЕБ но когато днес се опитах да попитам защо това е така ми се отговори,,на мен не ми се карайте г-жо,такъв е закона,виждам,че звъните от Варна отидете в НАП в приемното време на методология и ги накарайте да ви обяснят защо е така.Приятен ден'' и това изречено с възможно най нахалния възможен тон.Не само съм бясна направо съм ПОБЕСНЯЛА.

# 326
  • Мнения: 2 122
да, просто в закона не е написано правилно
за мен лично има разлика между жилище и имот
какво значение има 1/87284724 част от срутена къща в забутано балканско селце, но така им е изгодно- иначе, ооо да, ние мислим за младите
нищо, здрави да сме да си изплащаме кредитите  Grinning

# 327
  • Мнения: 291
момичета толкова безпомощна се чувствам,дайте съвет към кого да се обърнем да ги изтипосаме я в БТВ я в господари на ефира-това е възмотително.Ние кредитите ще си ги плащаме затова сме ги взели и не очакваме някой друг да го прави,но защо всичко в тази малка държавица трябва да е толкова сложно.

# 328
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Ихааа.... какви работи чета тук.

Наистина ли недовършено НС няма да се признава? Ние сме пред Акт 15, с ипотечен кредит - ще стане ли нашата или да си гледаме работата?  Crossing Arms

# 329
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен ще я карат буквоядската и каквото могат да орежат, ще орежат. Сега се замислих, че нашият кредит не е чиста покупка, ами е рефинасиране на предишен креди, който е за покупка. По същността си същото. Но кво им пречи да кажат - аааа, то това вашето не е баш квото пише в закона - и ааайде, по пързалката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт