Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда какво пише като ЦЕЛ на заема.. ? "Рефинансиране"
Да - рефинансиране на кредит по договор  еди кой си с еди коя си банка, сключен за закупуване на жилищен имот еди кой си. Чисто логично погледнато проблем не би трябвало да има никакъв - крайната цел е една и съща. Като юрист обаче мога да кажа, че подлежи на тълкуване и така и иначе, зависи кво ти трябва Laughing И понеже на НАП ще им трябва да възстановят минимално количество пари, опасявам се, че ще ни отсвирят.

# 346
  • Мнения: 1 705
И аз да се включа по темата-днес ходих в НАП Шумен за малко инфо и да взема въпросната декларация,та информация не ми дадоха никаква да съм четяла в декларацията,там било обяснено.Относно справката за имотното състояние пише,че трябва да бъде издадена за кредитоискателите т.е. за двамата съпрузи.Също така  трябва и служ. бележка за удържаните данъци на съпруга ми(той ще подава декларация,аз съм по майчинство) как иначе щели  да изчислят каква сума да ми върнат.Имало още неяснота за тези справки за имотното състояние кой ще ги издава,а пък от Агенцията по вписванията ми казаха,че ще ми издадат такива,по точно отговора беше-ще ви издадем бележка за това,което искате.Общо взето ме посъветваха да изчакам с подаването на декларацията.Иначе от банката ми издадоха всички документи.

# 347
  • Мнения: 224
Имало още неяснота за тези справки за имотното състояние кой ще ги издава,а пък от Агенцията по вписванията ми казаха,че ще ми издадат такива,по точно отговора беше-ще ви издадем бележка за това,което искате.Общо взето ме посъветваха да изчакам с подаването на декларацията.Иначе от банката ми издадоха всички документи.

Аз съм на мнение, че няма нужда да се изчаква, щом си си подготвила документите подавай те декларацията, да ви възстановяват сумите. Просто на служителките от НАП не им се работи Peace. А бележка за доходите и удържания данък за годината, задължително се иска при подаване на год. декларация....но пак глупостите и бюрокрациите в нашата мила родина - не може ли по служебен път да изнамерят тази информация...все пак не е нещо скришно, а и са все държавни учреждения...ама здраве да е Thinking

# 348
  • Мнения: 17 982
Синя птичка, какво точно ти дадоха от банката, коя е банката, колко струва издаването им?

# 349
  • Мнения: 1 705
Синя птичка, какво точно ти дадоха от банката, коя е банката, колко струва издаването им?
Банката е ОББ.Погасителен план си имах,отидох само да сложат печат и подпис.Договорната ипотека я ксерокопирах и ми написаха вярно с оригинала на всяка страница с подпис и печат и разпечатаха бележка за направените вноски пез 2009г пак с подпис и печат.Пари никакви не са ми вземали(аз работя там) и не знам дали има такси,но не съм се интересувала за това.

# 350
  • Мнения: 3 869
Синя птичка, какво точно ти дадоха от банката, коя е банката, колко струва издаването им?
Банката е ОББ.Погасителен план си имах,отидох само да сложат печат и подпис.Договорната ипотека я ксерокопирах и ми написаха вярно с оригинала на всяка страница с подпис и печат и разпечатаха бележка за направените вноски пез 2009г пак с подпис и печат.Пари никакви не са ми вземали(аз работя там) и не знам дали има такси,но не съм се интересувала за това.

Таксата за извлечение от разплащателна сметка за 1 г. е 30 лв (това за редови граждани, не за служители  Mr. Green)

# 351
  • Мнения: 17 982
[Банката е ОББ.Погасителен план си имах,отидох само да сложат печат и подпис.Договорната ипотека я ксерокопирах и ми написаха вярно с оригинала на всяка страница с подпис и печат и разпечатаха бележка за направените вноски пез 2009г пак с подпис и печат.Пари никакви не са ми вземали(аз работя там) и не знам дали има такси,но не съм се интересувала за това.

Благодаря, и ние сме там, ще  ти кажа колко са ни взели после  Mr. Green

# 352
  • Мнения: 1 152
Защо трябва и договорната ипотека да се представя в НАП? На мен не ми поискаха никакви такси за всичките документи от Булбанк.

# 353
  • Мнения: 5 178
За Булбанк е добра новина, мисля днес да ида да подам молбица да ми ги изготвят, че да не се сетят за някоя такса другата седмица  Mr. Green

# 354
  • Мнения: 1 705
Защо трябва и договорната ипотека да се представя в НАП? На мен не ми поискаха никакви такси за всичките документи от Булбанк.
Оффф,не знам,ксерокопирам всичко да не ме връщат после,и договора за ипотечен кредит копирах.

# 355
  • Мнения: 5 997
нашият е от Експесбанк,на съпруга ми са му обяснили че досега се е заплащало за документа,но от сега е безплатно и трябва да изчака да си оправят програмата,ще видим колко е безплатно другата седмица.

# 356
  • Мнения: 224
[Оффф,не знам,ксерокопирам всичко да не ме връщат после,и договора за ипотечен кредит копирах.
Договора за кредит го искат, но ипотеката със сигурност не се изисква. Peace

# 357
  • Мнения: 17 982
И кога реално ще потекат парични потоци към нас?

# 358
  • Мнения: 3 869
И кога реално ще потекат парични потоци към нас?
До 30 дни след подаване на декларацията (и в случай, че данъчните нямат въпроси по нея) по банковата сметка, която е посочена в декларацията.

# 359
  • София
  • Мнения: 1 735
Само не разбрах от самия работодател каква бележка да вземе мъжа ми,за да попълни декларацията на НАП? newsm78Дали за дохода/пълния размер/ и внесения данък или само за внесения данък,че счетоводителката им не е на ясно.

Общи условия

Активация на акаунт