Отговори
# 465
  • МИНДЕРА
  • Мнения: 304
Закона засяга толова малко хора а  и аз не мога да го разбера май Whistling Whistling

# 466
  • Мнения: 201
Естествено, не очаквах друго тълкуване на закона. Разбира се, че ще е в полза на държавата, но нека управниците не се правят на ощипани и да недоумяват защо няма интерес към това данъчно облекчение!

# 467
  • Мнения: 224
От писмото с указанията става ясно кое е "имот" в случая - това са апартамент, къща, вила, но не и идеални части от такива, земеделска земя или селскостопански постройки.
Документ от агенцията по вписванията се вади само за кредитоискателя посочен в договар с банката - ако това са и дмата съпрузи, се вади и за двамата, ако е само един от тях, то се вади само за него.
1. Всъщност в указанието са точно упоменати и идеалните части "Тази разпоредба се отнася и за случаите на собственост в/у идеални части от жилища независимо от размера на тези части Peace". За зем. земя и постройки съм съгласна.
2. Удостоверение не се вади само за кредитоискател , вади се и за съкредитополучател или съдлъжник. В повечето случаи банките никога не пропускат да вкл. съпруг или съпруга под каквато и да е форма в договора за кредит.

# 468
  • Мнения: 3 869
О, да прави си, за иделните части... не съм го прочела правилно...

Но кредитоискателят е посочен в договора на първа страница. Ако там има само едно име, другият се подписва накрая на договора само, за да покаже, че е запознат със задължението, което първият поема. Както при прехварлянето на автомобил, залъжително трябва да присъства и да изрази съгласие и съпругата/съпругът, който не е собственик на колата..

# 469
  • Мнения: 224
 Peace
Само че как ще се докаже ако другия съпруг/а, не е посочен в договора, че имота е  единствено жилище за семейството, ако се вади имотна справка само за единия. Има ли някой подал само с 1 удостоверение. Защото в указанието пише , че ако документа който е издаден от службата по вписвания, не докаже категорично, че имота е единствен, това обстоятелство следва да се установява от органите по приходите...

Последна редакция: нд, 31 яну 2010, 09:08 от Dream

# 470
  • Мнения: 162
Някой може ли да ми помогне с изчисляването на внесените лихви, ако кредитът ми е в размер 130 000 лева, мога ли да използвам редитните калкулатори в интернет например за да сметна какви ще бдат те за 100 000? newsm78 А за изчисляване на данъчната основа към кого мога да се обърна? - това от работодателя ли трябва да го потърся, защото не съм сигурна коя част от заплатата е облагаема и коя не, не са ми ясни много тези неща.

# 471
  • София
  • Мнения: 38 431
Някой може ли да ми помогне с изчисляването на внесените лихви, ако кредитът ми е в размер 130 000 лева, мога ли да използвам редитните калкулатори в интернет например за да сметна какви ще бдат те за 100 000? newsm78 А за изчисляване на данъчната основа към кого мога да се обърна? - това от работодателя ли трябва да го потърся, защото не съм сигурна коя част от заплатата е облагаема и коя не, не са ми ясни много тези неща.


Точните лихви - от банката.
За данъчната основа - от счетоводилтеля в работата.

# 472
  • Мнения: 162
Благодаря ти Дилянче, но аз за пореден път разбирам, че нищо не разбирам:
http://www.nap.bg/preview_news?p_news_id=811
в крайна сметка пак не ми стана ясно може ли бракът да е сключен след договорът за кредит, когато договорът е сключен пак от двамата,но преди брака newsm78

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 16:53 от sofii4eto

# 473
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мога да вляза в посочения линк, не е достъпен днес. Някой, който го е прочел, ще ми каже ли дали има нещо обяснено за рефинасираните кредити Praynig

# 474
  • Мнения: 1 705
Не мога да вляза в посочения линк, не е достъпен днес. Някой, който го е прочел, ще ми каже ли дали има нещо обяснено за рефинасираните кредити Praynig
Ами аз го четох,но никъде не се споменава за рефинансиране.Имам файла изтеглен,ако искаш да ти го пратя някак.

# 475
  • София
  • Мнения: 18 679
Благодаря ти, няма нужда, утре ще го видя. Най-вероятно пак нищо не са решили по моя въпрос.

# 476
  • Мнения: 2
Здравейте !

Може би вече сте го коментирали по назад в темата , но искам да попитам ,че не ми стана ясно
Трябва ли брака да е сключен преди тегленето на кредита ?

# 477
  • Мнения: 291
Да трябва.

# 478
  • София
  • Мнения: 38 431
Ние май отговаряме на всичките условия.
Обаче докато ги събера тия бумаги, дето ги искат, верно ще стане Април!
То трябва поне седмица отпуск да си вземе човек, докато обиколи всички тъпи институции!
От нашето клонче на банката не ми дадоха справките - трябвало да отида в по-голям клон, те нямали достъп до тази информация!  #Cussing out

# 479
  • Мнения: 162
Този коментар на закона,хич не ми харесва #Cussing out Какво да правим, оженихме се след кредита, нали това беше първоначалната идея - да стимулират младите хора да сключват граждански брак, с това бяха свързани и промените в Семейния кодекс, но какво да се прави искат да орежат колкото се може повече хора и да платят по малко.

Общи условия

Активация на акаунт