Отговори
# 510
  • Мнения: 5 997
грешката е моя не е от НАП а от Агенцията по вписванията но наистина е за посочените години

# 511
  • Мнения: 215
според мен държавата ако наистина иска да ни обезщети по някакъв начин нека например ни приспада от дохода вноските по кредита и чак тогава да го гледа при кандидатстване за детски надбавки, защото така само документално имаме някакъв доход, заради който на нашите деца не отпускат детски, а реално те не се облагодетелстват по никакъв начин
никак не съм съгласна, че моите деца имат по-малка нужда, защото имам доход надвишаващ със 17 лева прага за детски помощи, но реално 500 лева от този доход отиват за покриване на кредита ни
със сигурност имат повече нужда от онези семейства, които имат късмета да наследят от мама и тате апартамент и едновремено с това вземат и детски надбавки, а реалните им доходи са повече от нашите
голям сме абсурдистан- за да теглиш кредит доказваш доход, който реално не ползваш, обаче ти пречи да се възползваш от други неща
те такива мисли ме терзаят, ама да са ни здрави децата, не можем да избираме къде да се родим  Simple Smile


Напълно съм съгласна mini_79, аз вече не си спомням, но с подобна сума доходите ни надвишаваха прага за детски надбавки, не че взимаме големи заплати де (благодаря на Бог, и за това което имаме). Но защо например се взима под внимание брутния доход. Реално той не ни влиза в джоба, като се приспаднат разните му данъци, осигуровки и т.н. (хайде да кажеш кредит насила не сме теглили) сумата на нетната заплата доста се променя.
Абе големи нахалници са управляващите!
В европейските държави имат какви ли не привилегии, облекчения за отглеждане на деца, ако си на квартира и си майка студентка и т.н. Да не говорим какви са лихвите по ипотечните им кредити. Явно не можем да разчитаме на подобни неща тук, защото за нас държавата е мащеха. Разчитам само на себе си, на мъжа си и на близките си хора  Peace

# 512
  • Мнения: 262
Здравейте!И аз се вълнувам по този въпрос и да ви питам някой извадил ли си е справка за имотно състояние от София? Не мога да се свържа със службата (нито един от посочените телефони не ми отговаря вече 3-ти ден), за да разбера работното им време, та ако някой го знае да сподели. Имам съмнения, че няма да се отговаряме на "единствено " жилище, защото съм наследник на баща си с 1/6 от къща в провинцията. Но се надявам да не е отразено в справката от агенцията.
Попаднах на това: http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/vypross_menu/vypross.php?0.view.65.0

 Dany_d, и аз съм в твоето оложение, т.е. има идеална част от жилище след смъртта на баща ми. Но понеже е отпреди 10год, в Удостоверението от Агенцията по вписванията, 1/8 част от наследствена къща на село не се виждаше. Така че аз подадох дан.си декларация, чакам развитие НАП дали ще върнат облекчението или не!

# 513
  • Мнения: 201
Момичета, има ли някой, който вече може да се похвали с възстановени суми? От всичко написано до тук стана ясно, че тези, които ще се възползват от облекчението са единици.

# 514
  • Мнения: 16
Dany_d, и аз съм в твоето оложение, т.е. има идеална част от жилище след смъртта на баща ми. Но понеже е отпреди 10год, в Удостоверението от Агенцията по вписванията, 1/8 част от наследствена къща на село не се виждаше. Така че аз подадох дан.си декларация, чакам развитие НАП дали ще върнат облекчението или не!
ох. да се надявам , че и при мен няма да излезе от справката в агенцията - наследник съм от 1995г
когато подготвя документите ще ви пиша за развитието на нещата при мен

# 515
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Момичета, има ли някой, който вече може да се похвали с възстановени суми? От всичко написано до тук стана ясно, че тези, които ще се възползват от облекчението са единици.

Рано е някой да се похвали, като имаш предвид, че последните 10тина дни са подадени декларациите, НАП не са толкова бързи - официалният срок за възстановяване е 30 дни, ама работни...

# 516
  • Мнения: 5 178
има вътрешна заповед в НАП да се проверява подробно имотното състояние, защото практически им е ясно, че с въпросните справки само пълним гушата с по 10 лв на агенцията по вписванията, и имоти придобити преди 2000 г
изобщо не се виждат.. Аз доста се чудих дали да не платя 20 лв и да им напиша дата от раждането ми та до сега Simple Smile

# 517
  • Мнения: 1 152
Днес подадох заявление за имотно състояние - чака се 10 дни, спешната справка е 50 лв., 3 дневната 30 лв.  Shocked Минавало през съдия - бля-бляяя. В тази държава всичко е толкова мудно, бавно и трудоемко. Пълно с бумащина и бюрокращина, а цялата информация си имат - просто трябва да си я изискат от съответните администрации. Ужас и безумие!  ooooh! ooooh! ooooh!

# 518
  • Мнения: 0
колеги нов съм във форума,и не разбрах и двамата ли със съпругата трябва да си вадим удос-е от агенцията по вписвания ,чух че цената е 10 лева ,но за единия ли или на човек по 10лв. И има ли нещо ново по въпроса когато имам 1/3 от някаква селска къща дали въобще да подавам декларация

# 519
  • Мнения: 822
mi6on, удостоверението за имотно състояние се вади на името на този, за чиито доходи се попълва декларацията.

Момичета, аз в средата на януари подадох необходимите документи и досега ни вест, ни кост. Бая ще си почакаме  Tired  Казаха ми, че "ако има нещо", ще се обадят, не ми дадоха нито входящ номер, нищо.  Rolling Eyes

# 520
  • Мнения: 5 178
e как без входящ номер .. не може едно мижаво листченце е  Thinking

# 521
  • Мнения: 822
e как без входящ номер .. не може едно мижаво листченце е  Thinking
Нищо не ми дадоха, питах ги, но не... щели да ми се обадят  Tired   
Уф...  ooooh!

# 522
  • Мнения: 224
колеги нов съм във форума,и не разбрах и двамата ли със съпругата трябва да си вадим удос-е от агенцията по вписвания ,чух че цената е 10 лева ,но за единия ли или на човек по 10лв. И има ли нещо ново по въпроса когато имам 1/3 от някаква селска къща дали въобще да подавам декларация
Удостоверението не се вади САМО за този чиито доходи се попълват в декларацията Shocked, а се вади за кредтоискателя и съпруг/а ако е съкредитоискател. И точно от тези удостоверения ще видите дали ви излиза 1/3 от къщата. Чувам че някои подавали ако имота е преди 10 години и не се вижда в декларацията....

# 523
  • Мнения: 822
Dream, на мен в регистъра ми казаха само за съпруга ми да извадя  Peace  както и да е, ще си проличи какво-що.

# 524
  • Мнения: 157

А аз съм собственик на тази 1/6 от 2001 г.  newsm78 Това значи, че ще излезне в справката, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт