Отговори
# 690
  • Мнения: 5 178
Принципно такъв човек е уязвим, защото НАП ако решат могат да изискат всички документи по кредита, а в някои досиета стоят откровено фалшиви служебни бележки. Собственика на фирмата издал въпросната бележка също е под ножа.
Но пък тя човешката лакомия край няма, от всякъде да ударим кьоравото и тънко да минем  Stop

# 691
  • Мнения: 463
Да се похваля, днес ходих до НАП да си подпиша акта за възстановяване. Сумата е точно, както си я бях изчислила.

# 692
  • Мнения: 3 869
Аз подадох само копия от 5-те изискуеми документа, защото така е записано както в данъчната декларация, така и в указанията на НАП. Естествено, не ме върнаха. Опита се служителката да ми иска още една справка от агенцията по вписванията (за мъжа ми), но и посочих ясно инструкциите, че справка се иска само за кредитоискателя, а аз съм единствен кредитоискател; съпругът ми само подписа последната страница на договора, колкото да е видно, че е запознат с тежестите, които поемам. Когато кредитоискатели са и двамата съпрузи (т.е. имената и на двамата фигурират на първа страница на договора с банката), тогава се подават две справки - по една за всеки.

# 693
  • Мнения: 452
Здравейте момичета, аз да се похваля - преведоха ми парите , точно толкова, колкото бях изчислила за 2 седмици. Чак се учудих вчера като ходих в Нап,за да оправя декларацията на мъжа ми, пък днес вече има превод много съм щастлива. Дано и вашите парички скоро пристигнат  Grinning

# 694
  • Мнения: 209
И мъжа ми днес има превод  Laughing На  01.03 подаде декларацията и днес има превод. Успех на всички чакащи!

И между другото - не удържат пари за неплатени данъци, въпреки, че в заповедта, която подписва пише, че са удържани.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 691
относно Справка за имотното състояние на ползващия облекчението бланка от къде се взима-от там ли

# 696
  • Варна
  • Мнения: 10 788
относно Справка за имотното състояние на ползващия облекчението бланка от къде се взима-от там ли

от Агенция по вписванията, намира се до завод Дружба, баш срещу НАП  Laughing

# 697
  • Варна
  • Мнения: 691
chochko  
 Аз подадох следните документи:

1. Копие от договора за кредит
2.Копие от акт за брак
3. Копие на служебна бележка за доходи - само за мен защото аз изплащам кредита и аз подавам декларацията. В този смисъл не смятам, че ще възстановят данък и на двамата съпрузи, какъвто въпрос има поставен във форума,  освен ако и двамата едновременно не изплащат кредита като съкредитоискатели. В този случай всеки съпруг би следвало да подаде декларация за доходите си и в зависимост от индивидуалните плащания, които е направил всеки ще му се приспаднат лихвите от доходите и евентуално възстанови данък.  
.......                                    
[/quote]

това пък копие от служ бележка за доходи от кога го искат? тук http://portal.nap.bg/ospage?id=245 не пише нищо такова

# 698
  • Мнения: 3 869
Служебна бележка за доходите се иска, за да може да се попълни приложение 1 и да се види какви са били доходите от които магат да се приспадат облекчения, както и какви данъци и осигуровки са платени.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 691
и за какъв период да е...............как да изглежда........има ли изискване

# 700
  • Мнения: 209
За цялата 2009г. се издава по оразец - можеш да го изтеглиш от тук служебна бележка по чл. 45, ал. 1 от ЗДДФЛ

# 701
  • Мнения: 452
Има си, но теб не те касаят - счетоводителя на фирмата, в която работиш или съпруга ти /зависи кой подава декларацията/ ще ви издадат, само да каже , че е за подаване на годишна декларация и за цялата 2009-та, ако през годината е работил на 2 или повече места трябва да се приложат всички бележки за доход от всичките места, интересува ги целият доход за 2009-та година

# 702
  • Варна
  • Мнения: 691
ами ще го попълваме ..........лошо че не пишеше др за тази бележка ние както не сме в час за това щяхме да "увиснем"

# 703
  • Мнения: 3 869
Мира, иди ти или прати мъжът ти в НАП, там където се подават декларациите, служителите са длъжни да обяснят как да попълните, къде и какви документи да приложите.

# 704
  • Мнения: 722
Едно бързо въпросче и от мен. Чета тук, че сте получили паричките за около две седмици след подаването на декларацията. А има ли такива, които още чакат? Подадох на 22.02. и още нито превод, нито са ме викали да оправям грешки. Знам, че е 30-дн. срока, но почвам да мисля, че нещо аз съм сбъркала - я сметката, я кой знае какво.

Общи условия

Активация на акаунт