Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 691
какъв беше 1.9588.........такъв ли беше или не

# 721
# 722
  • Варна
  • Мнения: 10 782
chochko, и аз мисля, че в банката никой няма да тръгне да смята, ама...

Благодаря, sofii4eto!
явно това:
"... се намалява с направените през годината лихвени плащания върху първите 100 000 лв по ипотечен кредит..."
от указанията на НАП така се тълкува.

В крайна сметка, напиши си всичките лихви, които си платила. Те ще си изчислят служебно какво точно да възстановят и ще си сметнат какви са лихвите за първите 100 000 лева. 

Нашият е в евро, от банката издадоха документите в лева!

# 723
  • Мнения: 5 955
момичета или от бременността нещо започвам да затъпявам или нацяло се оплетох.
Точка 3 е . Договор за ипотечен кредит.
това  Договор за жилищен кредит№..../..... ли е
или   нотариален акт за учредяване на договорна ипотека в/у недвижим имот?
мисля вече тази седмица да се занимавам с НАП защото иначе няма да имам кога.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 691
daaaaa това е въпрос на който и аз искам да знам отговора-не се бях замислкяла за това

# 725
  • Мнения: 461
момичета или от бременността нещо започвам да затъпявам или нацяло се оплетох.
Точка 3 е . Договор за ипотечен кредит.
това  Договор за жилищен кредит№..../..... ли е
или   нотариален акт за учредяване на договорна ипотека в/у недвижим имот?
мисля вече тази седмица да се занимавам с НАП защото иначе няма да имам кога.

Това, което Ви трябва е договорът за банков кредит, а не нотариалния акт за учредяване на ипотека върху апартамента. Последният няма никакво отношение към данъчното облекчение, което ползваш. Още повече, че е възможно да се купи жилище и без да се учреди ипотека върху него. Договорът за кредитът е необходим за да се види, че наистина кредитът е отпуснат и е използван за закупуване на жилище, както и условията по кредита - размер, лихви и пр.

# 726
  • Мнения: 5 955
благодаря за отговора

# 727
  • Мнения: 461
Да се похваля, вече са ми превели паричките.  Simple Smile

# 728
  • Мнения: 722
А моите - не. Явно нещо не е както трябва.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 691
В Агенцията по вписванията имало бланки по чл. 45 и 47 по 46 нямало-мъж ми взел по 45..........така  ли е?

# 730
  • Мнения: 0
Мама звярка кога подаде,аз на 25 02 2010 и още нищо(от Плевен)   newsm78

# 731
  • Мнения: 3 869
Дали да направим една малка сметка колко ни е струвало данъчонто облекчение?!
Започвам аз: удостоверения и извлечения от банката - общо 40 лв; удостоверия за имоти - общо 24 лв., време загубено в разучаване на неясна правна база и ходене по институции - не искам да смятам  ooooh!
НО, срещу тази инвестиция, ще получа в пъти повече пари обратно, така че определено си струва, а и ако се запази това облекчение догодина, ще ми коства само парите за документи и минимум време за получаването им.
Ако обаче имах да взимам около 100 лв, изобщо нямаше да си направя труда - разходите щяха да са ми повече от полученото от облекчението...

# 732
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Подадохме..... стискам си палци.  Confused

Последна редакция: ср, 17 мар 2010, 11:45 от Киса

# 733
  • Мнения: 1 981
Момичета, я кажете струва ли си усилията да подготвяме всички тези документи и да плащаме такси при положение, че сме изтеглили заема на 06.11.2009 и всъщност за миналата година имаме само една вноска? Май не си струва, а?  newsm78 Особено като чета какви разправии и такси са! Освен ако, не трябва да се запишем да фигурираме в списъците, така да се каже! Иначе отговаряме на всички условия, но... Дайте малко акъл, моля!  bouquet

# 734
  • Мнения: 722
Мишо, подадох на 22 февруари. До момента - нищо. Нито обаждане за корекция, нито пари. Вчера направих опит да попитам какво става. Пращаха ме от гише на гише, накрая казаха, че не знаят??? Ще чакам днес и утре, после пак ще попитам, дано този път се сетят.

Общи условия

Активация на акаунт