Отговори
# 735
  • Банкя
  • Мнения: 823
Момичета, я кажете струва ли си усилията да подготвяме всички тези документи и да плащаме такси при положение, че сме изтеглили заема на 06.11.2009 и всъщност за миналата година имаме само една вноска? Май не си струва, а?  newsm78 Особено като чета какви разправии и такси са! Освен ако, не трябва да се запишем да фигурираме в списъците, така да се каже! Иначе отговаряме на всички условия, но... Дайте малко акъл, моля!  bouquet
Според мен не си струва. Naughty

Както е написала Meg!, разходите са от 24лв (таксите за справките от агенцията по вписванията) до може би 75лв (ако плащаш примерно 50лв за удостоверенията от банката, ако тя е Пощенска).
Ако вноската ви е примерно 1000лв, ще ви върнат 100лв. Rolling Eyes
А и както е написано по-горе, времето загубено по събиране на документи, попълване на данъчна декларация и чакането за подаването й, само ти може да решиш, колко ти струва. Peace

# 736
  • Мнения: 3 869
Марини, едва ли си струва, ако имате само 1 платена вноска - ако планът ви е от най-стандартния вид - с радни вноски, платените лихви при първата вноска, са ок. 70% от цялата вноска. Но при кредит от 100000 лв. (взимам горната граница нарочно) и 20 г. срок за изплащане (и лихва ок. 7%), една стнадртна вноска е от порядъка на 700 лв. 70% от нея са към 500 лв. Данъчното облекчение за тези 500 лв. е 50 лв. Т.е. ще бъдат възстановени максимум 50 лв. при условие, че кредитът е 100000 лв. Справките за имота могат и от електронния регистър да се вземат срещу 1 лв. на справка, но пак човек трябва да прецени дали си струва времете, което ще изгуби в събиране на другите документи (и евентуалните банкови такси), попълване и подаване на декларация. Аз подавам декларации от10 г., но винаги си трябват няколко часа съсредоточена работа, за да няма грешки.
Относно въпросът ти за "випсването" един въд - ползването на доначно облекчение е твое право (стига до отговаряш на условията), а не задължение. Можеш да предявиш това си право по всяко време, спазвайки определения нормативен ред. На кратко, ако догодина се запази чл. 22а в сегашния му вид, спокойно ще можеш да си подадеш документи за облекчението за всички платени през 2010 г. лихви по ипотечния кредит.
Мама Звярка, с получения входащ номер на декларацията ли я търсиш? Не може, ако имаш входящ номер да ти казват, че не знаят! Ако пак се случи, напиши едно писмо до директора на поделението, като посочиш входящия номер. Длъжни да възстановят парите в рамките на 30 дни от подаването на декларацията. Обикновенно, ако има проблем, се обаждат преди изтичането на този срок, и той спира да тече докато не се коригира проблемеа (грешка, липсващи документи или друго).

# 737
  • Мнения: 722
Абе знам, че не могат така да казват. С входящия номер я търся, естествено. Мързи ги да мърдат просто. Ще ги поизчакам, той директора там си седи.

# 738
  • Мнения: 0
Мама Звярка малко бързаме с теб , нали казаха 30 дни -работни или календарни обаче не знам.Ти от кой град чакаш парите Money

# 739
  • Мнения: 1 981
Акси, Meg!, благодаря ви за мненията!   bouquet Вероятно ще се откажем за тази година! Дано и догодина я има тази възможност! Peace

# 740
  • Мнения: 722
От Шумен. Иде реч за 30 календарни дни. Абе не са ми притрябвали точно на момента парите, но тук понеже няколко човека споменаха, че са им ги превели в рамките на 2 седмици, та затова помислих, че нещо аз съм объркала. Така или иначе, в понеделник /22-ри/ изтича срока, дотогава може да ги преведат.

# 741
  • Мнения: 5 994
Момичета аз най - накрая подадох документите.По шестобалната в ТД на НАП Бургас им пиша 6+ бяха много любезни,можело да си спестя 10 лева които платих на счетоводител да ми я попълни,но здраве да е след като инспекторката ми прегледа всички документи ми занесе и декларацията на едно от гишетата за да не чакам с корема да ми дойде реда.Отговориха ми че до 40 дни ще ни върнат парите,а ако изникне нещо ще се обадят. fingerscrossed да нямат повече въпроси та да си раждам спокойно,без да ги мисля.

# 742
  • Мнения: 0
Мама Звярка ,че ще чакаме е ясно ,ама който ги вземе първи айде да се похвали    успех Grinning Grinning Grinning

# 743
  • София
  • Мнения: 66
Момичета,
и аз се запалих да не оставам тези пари на държавата ,а да си ги взема,защото отговаряме на всички условия.
Нека някой да сподели физически колко време му отне да събира,попълва и подава документи.Въпросът ми е свързан с това,че трябва да си планувам отпуска,за да се отдам на бюрокращината.Колко дни трябва да отсъствам от работа ,за да успея да преборя документите?

# 744
  • Мнения: 0
В гр.Плевен ми отне по малко от 5 часа общо за два дни -в банката бяха много любезни и неми взеха нито стотинка за погас.план заверен и т.н. ,в Агенцията 12лв и 2 минути,съпругата попълни декл. по чл 50 за 30 минути,бележка от работодателя ,копие от гр.брак ,та си заслужава нее кой знае каква загуба   успех Peace

# 745
  • Мнения: 3 869
iskam Зависи къде в София живееш, от коя банка ти е кредита и дали има нейн клон близо до работата или дома ти. Агенцията по вписванията е близо до Плиска (10 мин. пеша), но ако идваш от Оча Купел, Надежда или Люлин, си е направо на майната си... Веднъж трябва да си подадеш заявление, втори път трябва да се върнеш след 7-10 дни да си вземеш справката. Единственото удобно е, че може и друг да ги направи тези действия вместо теб, стига да предоставиш необходимите данни.....Може би ако живееш далеко от Плиска,  е по-добре да се извади стравка от електронния регистър.
В банаките работят бързо, може спокойно в обедната почивка да се свърши тази работа, стига да имаш клон наблизо; ПИБ и ПроКредит работят до 19-19:30, ако кредитът е от някоя от тях може и след работа посетиш клон..

# 746
  • Мнения: 1 267
В гр.Плевен ми отне по малко от 5 часа общо за два дни -в банката бяха много любезни и неми взеха нито стотинка за погас.план заверен и т.н. ,в Агенцията 12лв и 2 минути,съпругата попълни декл. по чл 50 за 30 минути,бележка от работодателя ,копие от гр.брак ,та си заслужава нее кой знае каква загуба   успех Peace

за коя банка говориш?

РФ Банк взима 10 лв на справка. евала!  Confused

# 747
  • Мнения: 0
Ане -привет от Плевен ,кредита ми е в ПИБ и за нищо не са ме връщали 2 пъти т.е. всички документи=12 лева #2gunfire

# 748
  • Варна
  • Мнения: 10 788

В банаките работят бързо, може спокойно в обедната почивка да се свърши тази работа, стига да имаш клон наблизо; ПИБ и ПроКредит работят до 19-19:30, ако кредитът е от някоя от тях може и след работа посетиш клон..

Е то нали се ходи точно в клона, където са ти отпуснали кредита, а не в този, който ти е най-близо...  Rolling Eyes

# 749
  • София
  • Мнения: 66
Ами на мен от Райфайзен днем ми казаха,че мога да отида и до друг клон и служебно ще си предвижат информацията,но се чакало няколко дни повече.Иначе таксата за документите е 20лв.
Някъде четох,че в Агенцията по вписвания се взимат около 24лв-по електронен път справката е 1лв-това възможно ли е?Аз пробвах през сайта на агенциата да пусна справката,но нещо немога да си плата този 1лв newsm78.
Абе ясно е,че ще си взема два дни отпуск,но не последователно-иначе няма кой да тича вместо мен Sad.Съпругът ми в момента е в чужбина...иначе той помагаше по институциите

Общи условия

Активация на акаунт