Отговори
# 750
  • Мнения: 1 702
...Някъде четох,че в Агенцията по вписвания се взимат около 24лв-по електронен път справката е 1лв-това възможно ли е?Аз пробвах през сайта на агенциата да пусна справката,но нещо немога да си плата този 1лв newsm78.....
Таксата за обикновена услуга-7 дни е 10лв.

# 751
  • Мнения: 3 869
...Някъде четох,че в Агенцията по вписвания се взимат около 24лв-по електронен път справката е 1лв-това възможно ли е?Аз пробвах през сайта на агенциата да пусна справката,но нещо немога да си плата този 1лв newsm78.....
Таксата за обикновена услуга-7 дни е 10лв.

Таксата за обикновенна услуга за справка по лице за период до 10 г. е 10 лв., но има и 2 лв. такса за банков превод - станаха 12 за една справка; а се искат две - по една за всеки съпруг - така стават 24 лв. От електронния регистър справките изглеждат по друг начин, но пак важАт - една справка е 1 лв., две справки ще са 2 лв. Възможно е обаче някои поделения на НАП да не приемат електронните, затова е добре предварително да се уточни с данъчен инспектор кое ще приемат...

# 752
  • Мнения: 3 869

В банаките работят бързо, може спокойно в обедната почивка да се свърши тази работа, стига да имаш клон наблизо; ПИБ и ПроКредит работят до 19-19:30, ако кредитът е от някоя от тях може и след работа посетиш клон..

Е то нали се ходи точно в клона, където са ти отпуснали кредита, а не в този, който ти е най-близо...  Rolling Eyes

Аз съм в ОББ - от два различни от клона отпуснал заема ми додаха документите - първия ми беше по път един ден и си взих от него излечение от сметката плюс подпечатан погасителен план; втория ми беше близо до офиса - пуснах си молба да ми посочат левовата равностойнот на платените лихви и след 2 дни си получи документа. Въпрос на вътрешна организация на банката е....

# 753
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Така е, но все пак да уточняваме за кои банки става въпрос, за да не подвеждаме останалите.

Тъй като всяка банка си работи различно. Ето, например, ДСК не взимат и лев за документи, а от Райфайзен ми взеха 20 лв.  Peace

# 754
  • Мнения: 0
Meg  и останалите,в Плевен от Агенцията ми взеха 12 лв за двамата със съпругата за 2минути обикновенна (то няма експресна) и от ПИБ при моя банк.инспектор-документите също бяха безплатни

# 755
  • Мнения: 1 267
Така е, но все пак да уточняваме за кои банки става въпрос, за да не подвеждаме останалите.

Тъй като всяка банка си работи различно. Ето, например, ДСК не взимат и лев за документи, а от Райфайзен ми взеха 20 лв.  Peace

за справка в същата банка ми взеха 10 лв.
за едно и също нещо ли говорим?

# 756
  • Мнения: 86
Един бърз въпрос от мен:

мога ли да пусна декларацията по пощата с обратна разписка?

Замислих се, защото чета, че данъчните инспектори са ви проверявали документите един по един? А ако пусна по пощата и имам пропуск в документите, предполагам ще ме извикат?

Имате ли идея?

# 757
  • Sofia
  • Мнения: 1 693
Един бърз въпрос от мен:

мога ли да пусна декларацията по пощата с обратна разписка?

Замислих се, защото чета, че данъчните инспектори са ви проверявали документите един по един? А ако пусна по пощата и имам пропуск в документите, предполагам ще ме извикат?

Имате ли идея?
Можеш, разбира се, аз други години така ги пускам, не е имало проблем. Тази година подадох на място, защото са преместили НАП на 5 минути от офиса - иначе бях тръгнала към пощата. .Ако нещо липсва, те ще се обадят. Само си напиши освен мобилен и стационарен телефон, на който могат да те намерят в работно време - имали лимити на телефоните Simple Smile

# 758
  • Мнения: 0
здравейте, искам да чуя мнението ви относно това дали като имам 1/6 част от къща /наследство след като майка ми почина/ ще изгубя правото за данъчнато облекчение?

# 759
  • Мнения: 3 869
здравейте, искам да чуя мнението ви относно това дали като имам 1/6 част от къща /наследство след като майка ми почина/ ще изгубя правото за данъчнато облекчение?

Не е въпрос на мнение, а на правна база - в случая Указания на НАП отоносно прилагането на чл. 22а; т.3.3 изчерпателно дава отговор на въпроса ти. Къщата е "жилищен имот" и в този смил имате повече от 1. Може да се обадиш и на НАП да ги питаш, най-добре да говориш с данъчен инспектор.

# 760
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Така е, но все пак да уточняваме за кои банки става въпрос, за да не подвеждаме останалите.

Тъй като всяка банка си работи различно. Ето, например, ДСК не взимат и лев за документи, а от Райфайзен ми взеха 20 лв.  Peace

за справка в същата банка ми взеха 10 лв.
за едно и също нещо ли говорим?

В коя банка? Райфайзен или ДСК?!?!

# 761
  • Мнения: 462
На мен в ДСК ми издадоха копие от погасителния план, заверен с подпис и печат, и разпечатка от кредитната сметка, отново подписана и подпечатана, и не ми взеха никакви пари. Ако са издали Справка -  за такъв род удостоверителни документи обикновено във всички институции се плаща някаква административна такса е възможно затова на някой от Вас да са поискали  10 лева.

# 762
  • София
  • Мнения: 65
...Таксата за обикновена услуга за справка по лице за период до 10 г. е 10 лв., но има и 2 лв. такса за банков превод - станаха 12 за една справка; а се искат две - по една за всеки съпруг - така стават 24 лв. От електронния регистър справките изглеждат по друг начин, но пак важАт - една справка е 1 лв., две справки ще са 2 лв. Възможно е обаче някои поделения на НАП да не приемат електронните, затова е добре предварително да се уточни с данъчен инспектор кое ще приемат...

Защо се вадят две справки за имотно състояние?Нали декларацията ще я подавам аз  newsm78.
В НАП ми казаха,че само аз трябва да си извадя такава справка Вече съвсем се обърках... Rolling EyesАми ако мъжът ми има наследствени части от имоти те къде ще го видят?

# 763
  • Банкя
  • Мнения: 823
здравейте, искам да чуя мнението ви относно това дали като имам 1/6 част от къща /наследство след като майка ми почина/ ще изгубя правото за данъчнато облекчение?
Зависи дали ще ти излезе в справката. На моя приятелка така не се появи 1/6 част от апартамент и си подаде документите, но за съжаление не знам, дали са й върнали парите.
Така че би могла да платиш 12лв за справка от Агенцията по вписванията, пък ако всичко е ок, да си вадиш и другите документи. Peace

А иначе Meg! е права, че по Указанията на НАП нямаш право на облекчението, но пък ако имаш възможност, пробвай се! Wink

iskam Условието е, жилището, което изплащате, да е единствено за семейството, а това се доказва с имотни декларации на двата съпрузи. Peace

# 764
  • Мнения: 3 869
...Таксата за обикновена услуга за справка по лице за период до 10 г. е 10 лв., но има и 2 лв. такса за банков превод - станаха 12 за една справка; а се искат две - по една за всеки съпруг - така стават 24 лв. От електронния регистър справките изглеждат по друг начин, но пак важАт - една справка е 1 лв., две справки ще са 2 лв. Възможно е обаче някои поделения на НАП да не приемат електронните, затова е добре предварително да се уточни с данъчен инспектор кое ще приемат...

Защо се вадят две справки за имотно състояние?Нали декларацията ще я подавам аз  newsm78.
В НАП ми казаха,че само аз трябва да си извадя такава справка Вече съвсем се обърках... Rolling EyesАми ако мъжът ми има наследствени части от имоти те къде ще го видят?

Две справки се вадят защото условието да има справки за имотното състояние на кредитоискателите. В повечето случаи двата съпрузи се явяват кредитоискатели, но при нас аз сама кандидатствах за заема, понеже доходът ми е напълно достатъчне за погасяването му и го отпуснаха на мен. Въпреки това в НАП поискаха справка и за съпруга ми. Ако бях подала възражение със сигурност щях да спечеля, но това означавеше да чакам още 1 месец да ми възстановят една немалка сума. Затова предпочетох да им дам още една справка и да си пулуча надвнесеното веднага.

Акси е дала хубява носка за другото! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт