Отговори
# 795
  • Мнения: 5 178
Да означава, че имате право да ползвате облекчение само върху Х лева. Вероятно това е данъчната оценка или 80% от нея Rolling Eyes

# 796
  • Мнения: 395
Мерси Коте, да, за данъчната оценка става въпрос.

# 797
  • Мнения: 1 267
да и в агенцията по вписванията пак 10 лв за справка + 2 лв на банката за превод,
за една проста справка без подпис и печат.
на това му се вика рекет.

# 798
  • Мнения: 5 178
E как без подпис и печат? Thinking Такова животно като официален документ без печат нема

# 799
  • Мнения: 3 869
да и в агенцията по вписванията пак 10 лв за справка + 2 лв на банката за превод,
за една проста справка без подпис и печат.
на това му се вика рекет.


Няма такова нещо, този тип справки носят подпис и печат!
Електронните от регистъра, които струват 1 лв, са без подпис и печат, но носят служебната информация на електронен документ..

# 800
  • Мнения: 1 267
Мерси, Мег!
май аз трябваше да ида до там.
та казваш, че тази проста електронна справка струва лев ?
той въобще не е казал, за какво аджеба му трявба.
а вярна справка колко се заплаща?
мисля дали ма разлика в градовете,
вече на нищо не се учудвам.

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 11:38 от Анe

# 801
  • Мнения: 3 869
Справката, която е необходима е справка за лице (т.е. даден човек какви имоти има записани на свое име) за 10 г. назад (т.е. за толкова си плащаш с тези 10 лева, така че е хубаво да си ги опоменеш 10-те години, а не само 2009 г.)
За да се получи тази справка, се подава заявление по образец (може да се изтегли от сайта на агенцията по вписванията или да се вземе на място).
За електронния регистър заявлението се попълва електронно след като се плати таксата от 1 лв. както е посочено в сайта на агенцията.

# 802
  • Мнения: 1 702
Подадох документи на 23.03. На 06.04. получих писмо,че ми искат нов погасителен план на български език и справка за направените вноски само за частта за закупуване,понеже кредита ми е за закупуване и ремонт.Вчера ги занесох и обещаха до края на другата седмица да ми преведат парите.

# 803
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Има ли телефон в НАП Варна на който можем да се обадим и да питаме какво става с подадените документи?  newsm78

# 804
  • Мнения: 3 869
Има ли телефон в НАП Варна на който можем да се обадим и да питаме какво става с подадените документи?  newsm78

В сайта на НАП ими адреси и телефони на всички регионални офиси на агенцията.

# 805
  • Мнения: 0
Мама Звярка привет от Плевен ,вчера ми преведоха парите , успех и на теб

# 806
  • Мнения: 142
Добре, на 9 април ли се сетиха да внасят поправка - http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=17451 ? (става въпрос за тези, които са сключили брак след придобиване на жилището)

Сега седя и се чудя дали да се юрвам да събирам документи или не.

# 807
  • Sofia
  • Мнения: 1 692
Добре, на 9 април ли се сетиха да внасят поправка - http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=17451 ? (става въпрос за тези, които са сключили брак след придобиване на жилището)

Сега седя и се чудя дали да се юрвам да събирам документи или не.

Още щом излязоха указанията на НАП в края на януари стана ясно, а не сега.  Сега тръбят, защото наближава крайния срок. Така го тълкуват заради  понятието 'семейство' в българското законодателство.

Ако бракът е след ипотечния кредит, не събирай документи.

# 808
  • Мнения: 5 178
Практически няма никаква промяна, така че няма смисъл да събирате документи.
Росен много хубаво го казва -  ако се иска промяна, то трябва да е в закона. Тълкуването на НАП се обосновава на определението за семейно имущество и семейство.. При закупуването на имота не е било на лице семейство, съответно жилището не е семейно, а просто сте съсобственици на имот.
След сключването на брака то пак остава на съсобствениците A i B, a не е семейно

# 809
  • Мнения: 1 267
Добре, на 9 април ли се сетиха да внасят поправка - http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=17451 ? (става въпрос за тези, които са сключили брак след придобиване на жилището)

Сега седя и се чудя дали да се юрвам да събирам документи или не.

 Confused поредна издънка.

Та, Мег и всички други,
оказа са, че в Бургас печати и подписи не слагат в Агенцията по вписванията.
"договорка" на местно ниво с НАП.
сал бих път  Confused

Общи условия

Активация на акаунт