Отговори
# 810
  • Мнения: 5 178
Ами поскоро е журналистическа сензация и евтин популизъм от страна на Атака и БСП

# 811
  • Варна
  • Мнения: 10 787
От Варна има ли получили парички?  newsm78

# 812
  • Мнения: 5 178
 Аз подадох предната седмица..раничко ми е да чакам парички  Blush
Подадох директно в НАП за да си ги проверят на място сумите, че понякога за 1 ст правят проблем

# 813
  • Мнения: 5 985
и аз да попитам от Бургас има ли някой на който да са върнали вече пари?

# 814
  • Бургас
  • Мнения: 703
и аз да попитам от Бургас има ли някой на който да са върнали вече пари?

Да има,  кога си ги подала? средно около месец беше при нас , най добре се обади и ги питай или провери на место.

# 815
  • Мнения: 5 985
миналия месец,значи ще почакам още седмица.

# 816
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Днес се обадили на мъжът ми от НАП. Казали му, че кредитът ни не бил изцяло за ипотека  ooooh! (ние наистина рефинансирахме част от кредита в друга банка, изтеглихме повечко, за да не плащаме в 2 банки) - та сега това било проблем...

Отделно за някаква сума за застраховка нещо приспаднали, та с една дума го викат наново да попълни декларацията (щяли да му помогнат), и реално сумата, която ни върнат евентуално ще е 5 пъти по-малка от изчислената...

Нямам думи.... Въпросът ми е към по-запознатите: това редно ли е? нали все пак парите са отишли за закупуване на жилище, какво като сме рефинансирали?  Tired

# 817
  • Мнения: 5 178
Aко другия кредит не е бил целеви е нормално да ви откажат да плащат и за него.. Просто като сте теглили парите е трябвало да впишете всичко за купуване на жилището, а да погасите на ръка. Така може и да се спестят определени такси, защото банките при погасяване със собствени средства нямат наказателна, но за рефинансиране имат
А застраховката какво общо има ? Какъв тип е застраховката

# 818
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Aко другия кредит не е бил целеви е нормално да ви откажат да плащат и за него.. Просто като сте теглили парите е трябвало да впишете всичко за купуване на жилището, а да погасите на ръка. Така може и да се спестят определени такси, защото банките при погасяване със собствени средства нямат наказателна, но за рефинансиране имат
А застраховката какво общо има ? Какъв тип е застраховката


Де да знам, не съм хич наясно, той мъжът ми движи нещата. Сигурно става дума за задължителната застраховка, която правят от банката.... Rolling Eyes

Коте, то като теглихме/рефинансирахме изобщо и помен нямаше за подобно данъчно облекчение... иначе може би щяхме да предвидим и това, ама.... все пак беше 2008 г.

# 819
  • Мнения: 291
Киса аз също подадох в Нап Варна на 08.03.2010г. след седмица ми се обадиха,че сме направили рефинансиране и им трябват само лихвите за закупуване на имота,питаха ме от кой клон е теглен кредита,казаха,че сами щели да изискат от банката новите документи, но щяло да отнеме време.Питах дали не искат да им помогна,аз сама да им занеса това което искат-казаха НЕ и още си чакам парите.Опитах се да се свържа с НАП за да проверят по входящият номер дали няма някакъв проблем с документите,но те както винаги само си прехвърлят топката и от всякъде получих отговор-,,нямаме база данни елате на място''.Но не ми се занимава вече ако върнат добре дошло ако ли не-здраве да е.

# 820
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Киса аз също подадох в Нап Варна на 08.03.2010г. след седмица ми се обадиха,че сме направили рефинансиране и им трябват само лихвите за закупуване на имота,питаха ме от кой клон е теглен кредита,казаха,че сами щели да изискат от банката новите документи, но щяло да отнеме време.Питах дали не искат да им помогна,аз сама да им занеса това което искат-казаха НЕ и още си чакам парите.Опитах се да се свържа с НАП за да проверят по входящият номер дали няма някакъв проблем с документите,но те както винаги само си прехвърлят топката и от всякъде получих отговор-,,нямаме база данни елате на място''.Но не ми се занимава вече ако върнат добре дошло ако ли не-здраве да е.

Същата работа, с тази разлика, че поне се обадиха човешки, обясниха нещата, все пак има шанс поне нещо да ни преведат, колкото да покрием  направените разходи за разни справки и бележки...  Confused

Дори са писали писмо да банката, от която сме теглили кредита, и чак като са получили отговор, са се обадили днес на мъжа ми...

# 821
  • Мнения: 1 267
момичета, може би е  станало реч и за моя "казус"
идвам сега от НАП.
та нашия кредит е закупуване на жилище+обзавеждане.
лихвите от банката са за целия кредит,
от НАП искат само за часта за закупуване на жилището,
но лихвите казаха от Райф..., нямало как да ги разделят,
при тях си се води един кредит, с една лихва  Rolling Eyes
помоОоОощ!  Hug

# 822
  • Мнения: 5 178
Все знаех, че редовите по банките са некадърници ама чак пък толкова... От НАП не искат преизчислех анЮитет, а лихва  ooooh!
Имаш ли лихвения процент валиден за всеки месец ? Могат ли да ти кажат поне това, колко ти е била лихвата за всеки един месец ?
После умножаваш лихвата * сумата за закупуване на жилище и получаваш сумата, за която може да ползваш облекчението.


# 823
  • Мнения: 1 267
КОТЕ  Hug
имам, да, сега ще изчисля и ще ида до банката, в съседство ми е.
е***и му.

# 824
  • Sofia
  • Мнения: 1 731
Ей, такива са значи всичките некадърници #2gunfire Как да не могат от Райфазен да ги разделят??? Ние си имаме два отделни погасителни плана - как в един клон ги разделят, пък в друг - не.

Общи условия

Активация на акаунт