Отговори
# 1 065
  • София
  • Мнения: 4 141
Да разбирам ли, че някъде продължават да си искат бележките от Агенцията, а другаде не.
 Т.е като миналата година на някой места приемаха Интернет удостоверенията от Кадастъра, а другаде си искаха с печат от Агенцията по вписванията newsm78, както ми се случи на мен.

# 1 066
  • Мнения: 224
Ами тази година на нас не ни искаха удостоверение от АП Peace

# 1 067
  • Мнения: 1 981
Вчера мъжът ми се обажда в НАП и му казали, че трябват: удостоверение от банката; служебна бележка по чл. 45 от ЗДДФЛ; декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ и копие от удостоверение за граждански брак.
Другата седмица ще ги посетим лично! Wink

# 1 068
  • София
  • Мнения: 1 735
Каква е тази декларация по чл.50 от ЗДДФЛ?

# 1 069
  • Мнения: 0
Каква е тази декларация по чл.50 от ЗДДФЛ?
Това е самата декларация, която подаваш в НАП, приложение на която са всички други документи... дано си ме разбрала. Виж тук: http://portal.nap.bg/ospage?id=151&docNom236=30

# 1 070
  • София
  • Мнения: 1 735
Благодаря!  bouquet

# 1 071
  • Мнения: 377
Момичета дали можете да ми помогнете ...... Трябва да пиша декларация или някаква там бележка , с която да удостоверя че аз няма да се възполвам от облекчението .... Има ли образец за това или е свободен текст ????? Миналата година не искаха , но тази ясно са казали на мъжа ми че искат да напиша .... Благодаря ви предварително ...!!!!

# 1 072
  • Мнения: 822
Момичета дали можете да ми помогнете ...... Трябва да пиша декларация или някаква там бележка , с която да удостоверя че аз няма да се възполвам от облекчението .... Има ли образец за това или е свободен текст ????? Миналата година не искаха , но тази ясно са казали на мъжа ми че искат да напиша .... Благодаря ви предварително ...!!!!
А вие не попълнихте ли декларацията? Вътре я има и тази декларация....

# 1 073
  • Sofia
  • Мнения: 1 732
Момичета дали можете да ми помогнете ...... Трябва да пиша декларация или някаква там бележка , с която да удостоверя че аз няма да се възполвам от облекчението .... Има ли образец за това или е свободен текст ????? Миналата година не искаха , но тази ясно са казали на мъжа ми че искат да напиша .... Благодаря ви предварително ...!!!!
А вие не попълнихте ли декларацията? Вътре я има и тази декларация....
Има я вътре в самата декларация или ако не я попълниш там, можеш в свободен текст отделно да заявиш - разрешено е и по двата начина.

# 1 074
  • Мнения: 17 972
А къде пише, че някои от нещата са отпаднали. Т.е. ако ми поискат удостоверението от АВ как да им кажа да ама в другите градове не искат?

# 1 075
  • Мнения: 3 869
А къде пише, че някои от нещата са отпаднали. Т.е. ако ми поискат удостоверението от АВ как да им кажа да ама в другите градове не искат?

Няма как... Освен да пишеш писмо до директора на НАП и да поискаш точен списък на необходимите документи, ще почакаш месец и нещо за отговор (длъжни са да отговорят в рамките на 1 м.) и като получиш отговора вече може да има какво да кажеш на инспекторите...

# 1 076
  • Мнения: 377
Благодаря ви за отговорите , миналата година свекърва ми е попълвала декларацията и незнам дали е имало такова нещо , поне не ни е питала . Тази година все още не сме попълвали и затова се чудех каква е тази декларация , но вече видях декларацията и че вътре си има това , което трябва ..... Мерси все пак още веднъж .. Hug

А относно удостоверението от Агенцията за вписвания и на нас не го изискват пак ..... ( подаваме в НАП Враца )

# 1 077
  • Мнения: 1 981
А къде пише, че някои от нещата са отпаднали. Т.е. ако ми поискат удостоверението от АВ как да им кажа да ама в другите градове не искат?
На страницата на НАП ги има посочени условията за възползване от облекчението! Това няма ли да е достатъчно, за да ги убеди?

# 1 078
  • Мнения: 3 869
Условията са същите като миналата година, въпросът е как доказваш, че отговаряш на тези условия  Peace
Миналата година искаха от сто кладенеца вода, най-общо казано, тази година поне в самата декларация има текст за по-малко документи, но те не са достатъчни за доказване на обстоятелства, освен ако НАП сами не си правят проверките... Което няма как да знаем дали правят, ако сами не го потвърдят. С обаждане по тел. не става, не се знае на кого попадаш, дали може да отговори компетентно, а и отговорът не е обвързващ. Трябва или писмено да се изиска списък с необходимите документи, или като си подаде човек декларацията на място, инспектор да каже какво според него липсва...
Явно и тази година практиките в различните градове и поделения на НАП ще са различни....

# 1 079
  • Мнения: 3 869
Три седмици чаках ОББ да ми прехвърлят справката за лихвите от клон в клон (в София!!) #Cussing out но пък я дочаках с хубави новини вътре! Simple Smile Вместо да ми обособят двете части на кредита и да посочат лихвите само по частта за закупуване, както направиха миналата година, са посочили, че целия кредит е за закупуване и сътоветно, че цялата платена лихва за 2010 г. може да отиде за приспадане от облагаемия доход  Grinning
Съответно сега нямам никакво намерение да нося допълнително документи в НАП, а само това, което пише в декларацията  Whistling Има голяма вероятност да ме викат после да им занеса цялата бумащина (договори, справки, копия...), която искаха миналата година, но колкото и малък да е шанса да мина мужду капките с документа издаден от банката, ще си го използвам!  Mr. Green Най-общо, ако мине този документ от банката, ще ми върнат поне 350 лв. отгоре на това, което получих миналата година...
Прави ми впечатление обаче, че не са отбелязи изрично, че това са лихви платени по първите 100000 лв, а нашият кредит е повече, сътветно и лихвите платени за 2010 са върху малко повечо от границата...

Общи условия

Активация на акаунт