Отговори
# 1 080
  • Мнения: 162
Пишете, в този документ от банката какво е включено, защото миналата година представих вносните бележки, а тази година ще трябва да платя 30 лв. за тодзи документ от банката.

# 1 081
  • Мнения: 3 869
За ОББ:

Удостоверение във връзка с чл. 22а
..... има договор за ипотечен кредит от ....(дата) на стойност....
За 2010 г. .... е платил лихви съгласно погаситален план в р-р на .... (обща сума)
Приложение: погасителен план заверен от банката

Това с 3 реда, иначе е 3 параграфа  Peace

# 1 082
  • Мнения: 1 267
Пишете, в този документ от банката какво е включено, защото миналата година представих вносните бележки, а тази година ще трябва да платя 30 лв. за тодзи документ от банката.

това на нищо не прилича  ooooh!
варира ли много таксата за справката.
то колко да варира до 30 лв.
много ме дразни този рекет,
каква ки такса определи РФБанк.

# 1 083
  • Мнения: 377
За ДСК таксата е 10 лв. Не се прилага погасителен план , само е описан договора и общият р-р на лихвите за 2010 г.

# 1 084
  • Мнения: 5 997
Сосиете Женерал Експресбанк   няма такса.

# 1 085
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Нашия кредит е в Райфайзенбанк - нито миналата, нито тази година са ни искали такса за справката.

# 1 086
  • Мнения: 270
В Пощенска банка също 30 лв. таксата  #2gunfire

# 1 087
  • Мнения: 3 869
В ОББ миналата години искаха 30 лв, тази година - 10 лв...

# 1 088
  • Мнения: 2
Цитат
Прави ми впечатление обаче, че не са отбелязи изрично, че това са лихви платени по първите 100000 лв, а нашият кредит е повече, сътветно и лихвите платени за 2010 са върху малко повечо от границата...
Там е работата, че в самата декларация тази година трябва да се посочи и размера на кредита. Ама да се надяваме, че няма много да се разсмятат  Grinning
А на нас ни издадоха друг документ от банката, пък ще видим...

# 1 089
  • Мнения: 3 869
Да, в декларацията трябва да се отбележи размер на кредита, но само така като е записано, за мен това е размера на отпуснатия от банката кредит по договор  Peace Не на оставащата за плащане част към 01.01.2010 г. примерно... Те и да искат да смята, много трудно ще влязат в актюерската логика на банковите кредити, за да видят коя точка и запетая от къде точно идва... Примерно, при мен по погасителен план, 5 месеца съм плащала лихва на над 100000 лева остатъчна стойност на кредита, но пък разликата в лихвата за надскочилата тавана сума е толкова минимална... все пак има нищожна разлика между сумата посочена от банаката като "платени за периода лихви" и сбора на платените за 2010 лихви.. И аз ще се надявам, че няма да изпадат в детайлни сметки в НАП.

# 1 090
  • Мнения: 86
Извинявайте, ако сте го обсъждали и питам отново...

През 2010 г. съм била в отпуск за гледане на дете до две години и нямам никакъв доход. Мога ли аз да подам декларация или трябва да е от името на съпруга ми, въпреки че той е солидарен длъжник (аз съм изтеглила кредита). И ако трябва да е той, има ли значение, че е осигуряван на минимална заплата и внесения от него данък е по-малко от това, което трябва да ни връщат?

Предварително благодаря на отговорилите Simple Smile

# 1 091
  • Мнения: 1 152
Evita , щом нямаш доходи не знам какъв данък очакваш да ти връщат...Подава декларация този, на който доходите /съответно внесеният данък е по-голям/ и във вашия случай това е съпругът ти, независимо, че е солидарен длъжник. А това, което трябва да ви връщат няма нищо общо с лихвите и размера им. Ако имате внесени лихви 5000 лв, а внесен данък 200 лв, ще ви върнат 200 лв.

# 1 092
  • Мнения: 136
Vesana и нашия кредит е в Райфайзен - тази година на нас ни искаха 30лв за банковата референция за НАП. 

За сега не сме вадили справките от АП, дано да не ни върнат за тях. По телефона от НАП ми казаха, че няма да са необходими и във всички поделения на НАП ще се изисква само документа от банката. Някой до сега върнали ли са го за тях?



# 1 093
  • Мнения: 162
Vesana моля те пиши от кой клон и в кой град на офис на Райфайзен не ти искат таксата, аз също съм там, но искат 30 лева. Издадоха ми разпечатка за движението по сметката, но тя не е нито подпечатана, нито показва, чийвсъщност е кредита, а също и за какво, не мисля, че в НАП биха ми го признали за официален документ. Моля те опиши на теб какво точно ти издадоха и за София ле става въпрос. Rolling Eyes

# 1 094
  • Мнения: 1 981
За ДСК таксата е 10 лв. Не се прилага погасителен план , само е описан договора и общият р-р на лихвите за 2010 г.
Същото важи за Алианц Банк

Общи условия

Активация на акаунт