Отговори
# 1 365
  • Мнения: 33
kokona24 ако имаш дължими данъци, си ги удържат. Така е и писано в закона  Peace

# 1 366
  • Мнения: 128
kokona24 ако имаш дължими данъци, си ги удържат. Така е и писано в закона  Peace
Не, нямам дължими, неплатени,  данъци  Wink

# 1 367
  • Мнения: 33
Тогава е много странно  newsm78 Погледни какво точно са ти удържали. На нас до сега нищо не са ни удържали.

# 1 368
  • София
  • Мнения: 9 850
Тогава е много странно  newsm78 Погледни какво точно са ти удържали. На нас до сега нищо не са ни удържали.
Никога не са ни удържали дължими данъци от тези пари. А миналата година имахме задължения.

# 1 369
  • Мнения: 1 350
Цитат
Почти всички облекчения се ползват с подаване на декларация за доходите. Срокът за това тази година е 2 май. Допълнителна информация за попълването на формулярите, облекченията и плащането на данъци и осигуровки дава информационния център на НАП на телефон 0700 18 700 на цената на градски разговор от цялата страна.

Това означава ли, че макар вече изтеглен кредита, ако тази година сключим брак евентуално ще може да ползваме за текущата вече данъчното облекчение.
Имаше мисля и нещо за единствено жилище нали, тоест част от къща на село, няма да позволи да се ползва облекчението?
да, означава, че догодина можете да подадете документи за ползване на данъчно облекчение.
като към момента на изтегляне на кредита не трябва поне единия да е навършил 35 г.

# 1 370
  • София
  • Мнения: 12 225
jos  мерси, възрастта не е проблем. Благодаря.

# 1 371
  • Варна
  • Мнения: 237
здравейте, ние 2 години ползвахме тази възможност, защото отговаряхме на условията. Наскоро обаче свекърът ми почина и мъжът ми е един от наследниците на къщата на село. Знае ли някой дали това ще ни попречи тази година да кандидатстваме? Иначе жилището, което сме купили е единствено, но това наследство най-вероятно ще се сметне за "друг имот".....Моля, ако някой е запознат, да ми пише. Благодаря ви.

# 1 372
  • Мнения: 5 178
здравейте, ние 2 години ползвахме тази възможност, защото отговаряхме на условията. Наскоро обаче свекърът ми почина и мъжът ми е един от наследниците на къщата на село. Знае ли някой дали това ще ни попречи тази година да кандидатстваме? Иначе жилището, което сме купили е единствено, но това наследство най-вероятно ще се сметне за "друг имот".....Моля, ако някой е запознат, да ми пише. Благодаря ви.

Да вече нямате право на облекчението, защото жилището не е единствено за календарната година, т.е вече имате дял в друг имот.. Моята ситуация е същата само, че на 10.11 погасихме заема, на 8.12 почина баща ми и ползвах правото да декларирам до 6м по-късно придобиването на дялове от имотите т.е  през 2012 .. ще видим какво ще спорим с данъчните  Crazy

# 1 373
  • Мнения: 1 992
Моят казус тази година е следния: Май месец миналата година излязох в болничен за раждане и съответно от тогава съм в отпуск по майчинство. Мога ли да ползвам облекчение?
КОТЕ,  колко е справката в Уникредит?

# 1 374
  • Sofia
  • Мнения: 1 732
Моят казус тази година е следния: Май месец миналата година излязох в болничен за раждане и съответно от тогава съм в отпуск по майчинство. Мога ли да ползвам облекчение?
КОТЕ,  колко е справката в Уникредит?
Да, можеш, от фирмата, където работиш, ще ти издадат бележка за месеците до излизането ти в отпуск по майчинство. Останалите месеци по майчинство не се облагаеми по този закон.

# 1 375
  • sofia
  • Мнения: 2 257
Здравейте!    bouquet

Вчера по новините казаха, че условието ипотечния кредит да е изтеглен СЛЕД сключването на брака е отпаднало!!! newsm44
Което значи, че вече доста повече хора ще имат възможност да се възползват от облекчението, включително и ние. Grinning

В тази връзка искам да ви питам - къде в сайта на НАП има точен списък с необходимите документи, които трябва да се подадат тази година?

Мерси много!!!  bouquet

# 1 376
# 1 377
  • Мнения: 1 992
Vesana, мерси!

# 1 378
# 1 379
  • София
  • Мнения: 12 225
здравейте, ние 2 години ползвахме тази възможност, защото отговаряхме на условията. Наскоро обаче свекърът ми почина и мъжът ми е един от наследниците на къщата на село. Знае ли някой дали това ще ни попречи тази година да кандидатстваме? Иначе жилището, което сме купили е единствено, но това наследство най-вероятно ще се сметне за "друг имот".....Моля, ако някой е запознат, да ми пише. Благодаря ви.

Да вече нямате право на облекчението, защото жилището не е единствено за календарната година, т.е вече имате дял в друг имот.. Моята ситуация е същата само, че на 10.11 погасихме заема, на 8.12 почина баща ми и ползвах правото да декларирам до 6м по-късно придобиването на дялове от имотите т.е  през 2012 .. ще видим какво ще спорим с данъчните  Crazy

Ако имотът е продаден да кажем в текущата година, тогава възможно ли ще е ползването на данъчното облекчение.
Може ли някой съвсем ориентировъчно да каже как се пресмята какво е облекчението?

Общи условия

Активация на акаунт