Кърмене от две гърди?

  • 2 367
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 385
Цитат на: Abadjieva

Определено си права за едно нещо: книгите на ТХ не вършат много работа на майки, които не са създали режим на децата си. Истината е, че тия книги са за това как да се създаде такъв режим и защо е по-добре детето да е на режим, отколкото да не е.
Цитат


Е, проблемът е, че повечето книги са за това как да се създаде режим. И майките в България, които кърмят на поискване често се оказват в плен на това, което пише там. Но хубавото е, че вече има достатъчно статии в този форум и сайт както и в първия сайт на български за кърменето, където се говори за кърмене на поискване без режим и защо това е по-добре за детето, а и за майката (последното от личен опит) Wink .

# 16
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Инка
Е, проблемът е, че повечето книги са за това как да се създаде режим. И майките в България, които кърмят на поискване често се оказват в плен на това, което пише там. Но хубавото е, че вече има достатъчно статии в този форум и сайт както и в първия сайт на български за кърменето, където се говори за кърмене на поискване без режим и защо това е по-добре за детето, а и за майката (последното от личен опит) Wink .


Според мен не е проблем, че има информация. Напротив! Така всеки може да си направи преценка какво иска да спазва и какво не. В края на краищата важното е и майката, и детето да се чувстват добре.

# 17
Abadjieva, как едно новородено ще разбира от режим и ще е гладно точно, когато режима казва та да се чувства добре и съответно майката да се чувства добре?
И не вярвам някой да измисли убедителен довод за въвеждане на режим, който да карал бебето да се чувства добре. Как може едно бебе в стрес от раждането и раздялата с топлата майчина утроба, нуждаещо се от достатъчно храна за да навакса след това теглото си, а в по-късна възраст за да расте и се развива нормално, да се чувства добре ако го оставиш гладно защото не било дошло времето за хранене или пък да го храниш примерно 10 мин и не повече защото така трябвало, или да не му даваш от другата гърда защото така не трябвало?????
Моля, не ме разбирай криво, не искам да обидя майчинските ти чувства, но неща, които дори нямат логика ме карат да реагирам. Особено, когато става въпрос за нов живот.
Не съм никак комфликтна личност и в живота отминавам безсмислените спорове, но тук ми се вижда много важно да не се отстъпва. Ако поровиш назад по темите, ще видиш много неуспели да кърмят мами точно заради глупавите режими.

# 18
  • Мнения: 713
ех пак забравих.........
госта бях и съм аз

Общи условия

Активация на акаунт