ИКЕА! ИКЕА! - Тема 5

  • 110 689
  • 971
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 102
змейковица, аз съм ходила веднъж в ист. икеа, живот и здраве фрвруари март пак ще я посетя.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
aaaa, за хотдочетата никак не съм съгласна! Чудни са си даже! Виж за кИфтенцата аз не съм пък на същото мнение!  Sunglasses

# 17
  • Мнения: 4 422
Ходих в събота ,спахме в Русе-х-л "Бистра и Галина" доволни сме,на навигацията ми го нямаше диска за Източна Европа та без не я се оправихме,не е трудно,даже минахме покрай някаква демонстрация.
Смях се като четох поста за х-л "Фамилия%" като ми остане време ще прочета всичко и каквото се сещам ще пиша пак.

# 18
  • Измир
  • Мнения: 641
А някой има ли впечатления от Истанбулската Икеа   bouquet
Аз цялата къща си обзаведох от там  Peace.
Питай какво те интересува  Hug

# 19
  • Мнения: 4 422
Да допълня аз каквото се сещам:
Да препоръчам х-л  "Бистра и Галина",гледах в нета ,че е 4 зв. и затова го избрахме,нямах време да ровя тук в темите.Доволни сме много,хотела като обслужване,храна и екстри си отговаря на звездите,просторни стаи,единствено обзавеждането на баните не е 4 звезди,а 3 според мен,а мебелировката 3+.Обаче пък така заредено с козметика не е било никъде даже лосион за почистване на грим  Grinning,което аз винаги забравям и бях очарована ,че има.Обслужването си беше 4зв,та може би реално си е 3+.Както и да е . Каките по пътя ги нямаше  Grinning
Минава се бързо през границата и от двете страни,винетка от бензиностанцията купихме и напред.На връщане ни поискаха 30 леи за минаване през моста обаче ние бяхме останали почти само с евро и 10-20 леи и тоя вика на румънски-Давайте колкото имате,не взе евро и така минахме само с 20 леи.Да ви кажа фришоповете са с така надути цени,не ви трябва хич...

В ИКЕА имаше и служители със сносен английски,той и моя не е по-добър та каквото питам ми обясниха .Кюфтенцата са супер,обаче колички почти нямаше и беше лудница в събота,нямаше места по масите.Тортите не са нищо особено ...не съм впечатлена.Лошото е ,че из Букурещ няма табели за Икеа и наистина всичко е на румъвски ..Но пък ИКЕА е на лесно място.
Отсрещния МОЛ е супер,по-хубав от софийския,варненския и пр.Даже имаше НЕКСТ ама детското е слабо заредено и на по-високи цени от Англия. Пихме кафе в Старбъкс,то там само кафето е свястно Grinning Но МОЛ-чето е супер имаше доста хубави неща ,лошото е,че нямаше още намаления или тук там там. Имам още едно ходене поне,че половината работи не купих.
Сменихме леи на автомата в ИКЕА при курс 1 евро 3,825 нещо такова.Обаче на касата малко не стигнаха и забавих опашката 10 минути.Извиних се най-любезно на стоящия зад мен който отначало мълчеше и си кротуваше,а като се извиних като гракна..спиране нямаше  Twisted Evil

На връщане в тоя край няма табели  за Околовръстен,Гюргево и пр. Върнахме се обратно към центъра питахме на 1-2 места и уцелихме пътя за Гюргево. Румънците карат бързо като в Бг и не се съобразяват с ограниченията ,а аз бях наплашена от тяхната Пътна повиция..Напразно.

Купихме доста неща ,но нищо още не е пробвано и ползвано ,като се преместим в новата къща тогава.



# 20
  • Мнения: 9 162
Може ли просто обянение като за жена шофьор руса Mr. Green
от границата хващам пътя за Букурещ и преди да стигна града в ляво дясно как да се добера до Икеиата  Praynig

# 21
  • Мнения: 6 039
Може ли просто обянение като за жена шофьор руса Mr. Green
от границата хващам пътя за Букурещ и преди да стигна града в ляво дясно как да се добера до Икеиата  Praynig

Прекосяващ целия град, минаваш през 4-5 кръгови движения с по 4-5-6 изхода. В крайна сметка Икеа е в посока на движението, т.е. от дясно.
Ходила съм поне 10 пъти, може и повече да са. Пак да повторя - много гаден град. Изключително гаден.

Икеа Букурещ не препоръчвам в събота или неделя. Лудница е, цели фамилии се влачат с по една драцена в ръка.
От друга страна в делничен ден, от влизането в града до Икеа минават между 2 и 2.5 часа. Същото важи и на излизане.

# 22
  • Мнения: 1 014
Букурещ е наистина отвратителен град. Пътищата (ако могат да се нарекат пътища) са мръсни и ужасни. Да не се заричам, но не искам да ходя отново там.

# 23
  • Мнения: 4 422
pinko
Влизаш в Букурещ и трябва да отидеш точно на противоположния край на града-изхода на Букурещ посока Плоещ.През цялото време ще търсиш табели за Плоещ!!
Това е основния ориентир,иначе няма табели за ИКЕА,а че сме влезли в Букуреш разбрахме не от табели или чист град ,а от трамвайните линии.Букурещ и изобщо румънските пътища са доста мръсни,кални и мизерни и това кръговото за тищо го нямат  Whistling на всеки 50 метра кръгово,в града добре ама и извън града,аман от техните кръгови..
Събота си е лудница наистина ама пък до Букурещ се пътуваше бързо..

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз пък за себе си вече знам - събота, в краен случай неделя да ходя до Икея.

# 25
  • Мнения: 9 162
mimozata
мерси маме   bouquet
смятаме да ходим във вторник
и да преспим един ден в Букурещ
за хотел добър евтин да ме светнете ?

# 26
  • Мнения: 1 058
Запис в новата тема.
Пожелавам много нови покупки.

# 27
  • Мнения: 4 422
Не ги знам виж във форума дали има нещо или изобщо в нета,аз нямах време да търся техни хотели и за по-сигурно спахме в Русе.Но като карахме в Букурещ близо до центъра имаше голям хотел с табела стая за 70 евро,ама само отвън се виждаше..Най-добре виж в нет-а какво има..

# 28
  • Мнения: 9 902
дядо Коледа ни донесе влакчето от Икеа Simple Smile

# 29
  • Мнения: 7 605
В предната тема коментирахме коледната украса от Икеа. Да потвърдя, 4е наистина е не4уплива  Simple Smile Що zа игра4ки иzтървах, не е истина, няма с4упено, няма пукнато, вси4ко си е екстра  Grinning Само дето 2 кутии с по 48 игра4ки не ми стигнаха и се наложи в понеделник да отида пак до Икеа  ooooh! Вси4ко беШе намалено, но моите ги нямаШе ве4е и се наложи да купя други игра4ки в съЩата цветова гама, между тях и едни хартиени които zа голяма моя иzненада са много сполу4ливи  Peace

Догодина пак от там Ще вzема украса  Peace

Общи условия

Активация на акаунт