Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема №8

  • 14 323
  • 271
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,

svetly_ моята дъщеря е на 3 и 10 месеца и тя е като гербова марка. Дори когато ходя до WC - и тя с мен. Гледам много да не й говоря, с цел да не й досаждам, все пак има доста време докато се появи бебето. Обяснявам й, показвам й някой неща, гледаме снимките, когато тя е била бебе. За Ками е 50/50 за и проти нов член на семейството. В общи линии го приемам от забавната му страна. Поне така ми е по-лесно.

# 16
  • София
  • Мнения: 39
уф, сега виждам, че линийката ми нещо не е в ред

# 17
  • Мнения: 223
 Може ли някой да ми прати парола за албума?  А има ли други с късогледство, освен мен?

# 18
  • Мнения: 1 027
snuksiri, дано всичко е наред! Имаме една мама от отчетната тема, която е прекарала шарка и сега има здраво бебе, но ще я открия и ще ти пиша, за да ти кажа със сигурност.

Сина ми е на 2 г и почти 8 месеца и като разбра, че ще става батко беше толкова щастлив. Показах му корема ми и му казах, че мама има бебе вътре, а той само ме гушна през корема и го цунка и каза "Здрасти бебенце"  Heart Eyes Направо ми се насълзиха очите  Blush От тогава постоянно повтаря как бебето е малко и плаче, а той щял да му купи биба и да го гушка. После заяви на баща си, че трябва да донесе от вилата неговата кошарка с Мечо Пух, защото бебето трябва да спи в нея. Дано тези добри чувства не го напускат и като се роди живот и здраве бебето  Praynig

Момичета, може да сте го обсъждали, но да питам пак  Blush Има ли такива от вас, които вече да знаят пола на бебето?

Мерси за новата тема, много е хубава   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 39
Ками също казва, че ще дава бибенката на бебето, и ще го гушка, и ще му прави "хвър" (като показва с една кукла) и все пак има моменти, в които не гледа положително на нещата.
А относно пола - май е рано

# 20
  • Мнения: 41
Здравейте  юлски мами и от мен.
И аз да се включа към темата.
Аз съм от мамите които имат трудни първи месеци. Питам има ли и други като мен и какви мерки вземате .
При мен тези месеци ме смазват. Адски много се депресирам.
Единствено ме крепи ,че всичко ще свърши.

# 21
  • София
  • Мнения: 39
Момичета, от скоро съм при вас. За какъв албум става въпрос?

# 22
  • Мнения: 1 027
Разгледах няколко хубави снимки на началната страница, а и добавих една моя и на детето  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 39
Здравей keiti , с пърата ми бременност бях в страшна депресия, но сега я карам по-полека. С Ками всички ми бяха виновни, всичко ме дразнеше, бях готова във всеки един монент да се разплача, но наистина всичко минава. Важно е човека до теб да има сили да те изтърпи, за да не навреди на отношенията ви.

# 24
  • Мнения: 49
 Милички здравейте отново, аз днес съм много притеснена  no - уж всичко беше наред, обаче ... днес ходих за резултатите от изследванията, при кръвните всичко е наред, обаче урината изобщо не е добре. Имало белтък, следи от кръв, песъчинки и други неща който не запомних. А другото което ме притесни още повече е, че във вагиналният секрет са открили някакви анаеробни бактерии, който до колкото разбрах ако се качат нагоре могат да навредят на бебето. Изписаха ми Флажил глобули за вагинално приложение. На някоя от вас случвало ли се е нещо подобно по време на бременност...

# 25
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Привет и от мен в новата темичка, да ни е честита и да я изпълним все с хубави новини  Praynig

Аз съм си все още във фаза гадене, повръщане, нищо не ми се прави, на настроения съм, силата ми идва на приливи и отливи. Вчера цял ден подпирах креватите, и в 12 вечарта взех да чистя и мия с парцала и мъж ми ме обяви за не до там нормална  Crazy
Ама да ви кажа ме влудява да ходя след малката и след баща й, преди го правех, виках, но го правех редовно, а сега нервя се, лежа и страдам, че нямам сили да си оправя къщата.

Иначе относно новото бебче, Шушето е щастлива, че ще става кака, бебето се мести ту в коремчето на мама, ту в нейното коремче, отменя ме един вид  Mr. Green Обявила е, че бебето ще пие млякото на Стефито и ще спи в нейното креватче, а тя самата ще спи в нашето креватче, на спалнята. Не съм изцяло убедена до колко осъзнава какво ще се случи, защото до голяма степен тя все още си ми е бебе, но вярвам, че ще е щастлива и доволна. Сигурно ще има моменти на ревност, за мен това е безкрайно нормално нещо, но с много приказки нещата ще се наредят, важното е ние с баща й да имаме нерви и търпение да обясняваме  Flutter

snuksiri, за мен сте взели правилно решение, както и вярвам в това, че само ти и съпругът ти имате право да решите как да процедирате, в крайна сметка това е вашето бъдещо дете и вие знаете какви отговорности ще поемете. Силно вярвам, че всичко ще е наред, не го мисли, нещата ще се наредят.

SIRIUS-F аз предния път имах белтък в урината, но в 9-тия месец когато направих и прееклампсията, иначе по време на бременността и при мен изолираха някакви бактерии след взетия влагалищен секрет и след слагане на вагинални глобули всичко се оправи. Моят съвет е да не се притесняваш, да се довериш на доктора си, успокой се! Притесненията никак няма да помогнат нито на теб, нито на бебето. Именно за това се правят и изследванията, за да се вземат мерки, а при теб това е направено и още едно нещо ще ти кажа - ГУШ!  Hug

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 17:35 от marulka_s

# 26
  • София
  • Мнения: 121
  bouquet запис, по - късно ще ви чета.

# 27
  • Мнения: 49
marulka_s И на теб едно голямо ГУШ Hug  Hug  Hug , знам, че с тревоги нищо няма да променя, ама като ми се е свило сърчицето ... а за урината лекарката ми каза, че резултата е като на бременна която ще ражда след 5 дни и  че такава урина за тези седмици не е нормална. Утре ще ходя да давам нова проба за урина, че да видим какво ще излезе.
 А дано тия бактерии да минат - те много ме притесняват

# 28
  • Мнения: 425
И аз минавам само да се запиша в новата темичка. Снощи вдигнах малко температура и днес ми е едно замаяно и нямам настроение за писане. Айде лека вечер от мен.

# 29
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
marulka_s И на теб едно голямо ГУШ Hug  Hug  Hug , знам, че с тревоги нищо няма да променя, ама като ми се е свило сърчицето ... а за урината лекарката ми каза, че резултата е като на бременна която ще ражда след 5 дни и  че такава урина за тези седмици не е нормална. Утре ще ходя да давам нова проба за урина, че да видим какво ще излезе.
 А дано тия бактерии да минат - те много ме притесняват


Пак ти казвам, с притеснения не си помагаш, ще ти разкажа как психясах предния път и аз. Както вече съм споменавала през преднатавременност се оказа, че имам хипертония, та ходих и при кардиолог, отделно имам проблеми с щитовидната жлеза и съответно посещавах и ендокринолог. Та като отидох при ендокринолога, като разбра за високото кръвно тая ми ти лекарка, та като ми викна - Абе ти момиче с това високо кръвно, знаеш ли какво може да се случи бе, ако сега не изгубиш бебето в ранните месеци, през високите месеци като ти се отлепи плацентата и ще видиш ти. Аз мигах на парцали, само успях да й споделя, че това високо кръвно, не съм си го избирала аз и не е по мое желание, но това ме беше стресирало тотално и цяла бременност малко да ми се повишеше кръвното и аз започвах да си представям отлепяния, аборти, всичко най-лошо и много ревях, но като се успокоих и си пиех хапчетата успях да износя едно здраво и противно на очакванията голямо бебе. Дъщеря ни се роди 3,750 кг. За сметка на това хипертоничките раждат бързо и лесно, както ми беше казала докторката, изстрелват ги като тапи, та и аз така, родих за 2,5 часа, на третия напън Шушето излезе и проплака, просто беше песен, нито един шев, нито охлузване имах, малката кифличка ме пощади въпреки килограмите си.
Така че взимай си илачите, успокой се, направи още една урина и виж какво ще те посъветва докторката. Важното е да си спокойна и да се радваш на бременеенето  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт