Препоръчайте каша!!!

  • 6 133
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Има толкова голям избор на пазара, та се чудя коя да взема и какво точно да съдържа. Педито ми препоръча да е млечна,  бананова и..и..и каза още няколко вида, но аз като не запомних....... newsm78 Да уточня, че сме се захранили вече с пюренца!

# 1
  • Временно
  • Мнения: 788
Млечната бананова на Хумана е много хубава!На Милупа ориз и царевица също е много добра.
Има голям избор на млечни каши,важното е да не съдържат глутен,че сте малки още.

# 2
  • Мнения: 3 993
...и сигурно ти е казала още да е безглутенова  Simple Smile Първата каша на моята дъщеря беше банановата на Милупа. Обикновено се започва с каша на оризова основа. Ето ти един подробен български сайт с всички бебешки храни на пазара, вкл. каши: http://papa-bebe.com/index.html

# 3
  • София
  • Мнения: 5 751
Аз първо дадох оризова безмлечна на Милупа, след това - ябълкова безмлечна на Хумана, като ги правех с неговото мляко.
След това минахме и на различни млечни каши, после - глутенови. Единствените, които не хареса, бяха тези на Слънчо  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Подранила си със захранването доста,но това няма смисъл да се коментира,след като така и така е свършено вече.Кашата е добре да е еднокомпонентна,което значи да съдържа един вид зърнена култура.Зърнените често дават алергии,затова е добре да се въвеждат една по една,за да се види точно ако има реакция от нещо.Започни с ориз или царевица.Кашите,на които пише,че съдържат глутен,т.е. пшенично или овесено брашно,остави най-рано за след 6-и мес.Може плодова,като тя също трябва да съдържа един вид брашно и един вид плод,с който да е захранено бебето вече.За вашата възратст е по-добре да купуваш безмлечни каши и да ги правиш с млякото,което бебето пие.

# 5
  • Мнения: 2 334
Аз захраних с ябълкова каша на Хумана  Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Милупа и Хумана, няма по-добри  Peace

# 7
  • Мнения: 2 960
.
Има голям избор на млечни каши,важното е да не съдържат глутен,че сте малки още.

newsm26

# 8
  • Мнения: 31 157
Безглутеновите на Милупа и Хип са чудесни.

# 9
  • Мнения: 4 017
Кашата от елда ( ХИП имат такава) е много полезна и е без глуген

# 10
  • България
  • Мнения: 457
Милупа и Хумана, няма по-добри  Peace

С две ръце съм ЗА  Peace

# 11
  • Мнения: 9 973
да е безглутенова  Peace

# 12
  • Мнения: 15 379
Нека кашата, която избереш да е без съдържание на глутен и препоръчително да е безмлечна, за да я приготвяш с млякото, което пие твоето бебе. Като марки бих ти препоръчала Милупа, Хумана, Нестле Алете, Миласан и Лактана. На Лактана безмлечна оризова е много подходяща за вашия случай, на Алете е същата такава.

# 13
# 14
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Доволна съм от всичките на Хумана.Само на безмлечните мойта бебка се ослушва.

# 15
  • Мнения: 498
Млечната бананова на Хумана е много хубава!На Милупа ориз и царевица също е много добра.
Има голям избор на млечни каши,важното е да не съдържат глутен,че сте малки още.

И двете ми деца хапваха с голямо удоволствие кашите на Хумана и Милупа

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Хумана-много са им хубави

# 17
Нестле Wellbeeng Силно стомахче, и другите безглутенови  малко са скъпички но това е еталона за каши. Хип също са добри и те са нещо като еталон.

# 18
  • Мнения: 1 512
Хипп и Хумана,но първоначално вземи еднокомпонентна и безглутенова.

# 19
  • Мнения: 11
безглутенова-защо не банановата на Слънчо

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
защо не банановата на Слънчо

Защото е направена със сухо, а не адаптирано мляко, и е неподходяща за първа каша.

# 21
  • Мнения: 2 111
Започнах с оризова безмлечна на Милупа,после ябълкова на Хумана.

# 22
  • Мнения: 81
Много ти е малко бебчето, затова ти препоръчвам да започнеш с оризова безмлечна каша  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 23 079
Давам само млечните на Хумана без глутен! Май няма дете, което да не харесва банановата каша  Wink Опитах и на Милупа млечна с морков и ябълка - не й допадна!

# 24
  • Мнения: 79
Каште на Хумана са много вкусни.Ние харесваме тях.Пробвала съм на Блевит и някаква Бананова ва Литъл Би ако не се лъжа но не ги хареса и си останахме на Хумана.Сега мисля да пробвам на Милупа.

# 25
  • Мнения: 182
Май няма дете, което да не харесва банановата каша  Wink

Ааа, има, има. И моят син предпочита тези на Хумана.

# 26
  • Мнения: 367
Слънчо - банановата и ябълковата са без глутен и са много хубави.

# 27
  • у нас
  • Мнения: 5 714
Започнах с оризова на Милупа. Сега хапваме безглутенови на Слънчо - бананова, прасковена, ябълка, круша и манго  Peace

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз и щерката сме фенки на Милупа и на някои на Хумана. Дори и до ден днешен яде каши  Blush

Хубави са на Милупа ориз и царевица, ориз, ябълка и морков, банановата, в по-късен етап и бисквитената, а от Хумана много ядеше банани с череша.

# 29
  • Мнения: 528
Започни с еднокомпонентна безмлечна и безглутенова каша  Peace Ние започнахме с оризовата на Милупа  Peace За мен кашите на Милупа и на Хип са най-добри  Peace

# 30
  • Мнения: 1 305
Аз съм доволна от кашите на Хип, Милупа и Нестле  Peace
Вече от разновидностите  зависи много от детето какво ще му хареса

# 31
  • София
  • Мнения: 23 079
Блонди ми беше препоръчала течните каши на Нестле (но са от 6+ мес.) Малката се влюби в тях, а ние сме на ръба на фалита  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 372
На Милупа и Хумана

# 33
  • Мнения: 133
Аз съм за Хип!Оризова или ориз с царевица.Имат и ванилия и са много приятни,а също така и пробиотик Peace.нахумана са също хубави,аз и ги редувам,но от Слънчо нещо не съм доволна,но ще видим.Фризокрем са също хубави Simple Smile             

# 34
  • Мнения: 30
милупа-оризова или бананова,супер са!!!

# 35
  • Мнения: 79
На Хумана,Нестле и на Хип съм пробвала първите две яде много но на Хип май не и хареса толкова.От къде мога да купя течна каша?Дали ги продават в Кауфланд?

# 36
  • вкъщи
  • Мнения: 704
на нас много ни хареса кашата на нестле с три плода  след нея е банановата от българските  зърнин м   Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 23 079
От къде мога да купя течна каша?Дали ги продават в Кауфланд?
Бях писала до Нестле, задавайки им същия въпрос. Отговорът беше - големите магазини като Хит, Билла и т.н.  Peace

# 38
  • Мнения: 27 524
Блонди ми беше препоръчала течните каши на Нестле (но са от 6+ мес.) Малката се влюби в тях, а ние сме на ръба на фалита  Mr. Green

 Joy Joy Joy Joy

Мъжът ми затова взе да ги купува на едро, с кашони, малко спестяваше поне  Joy
Ние се родихме с тия каши, когато на 8 месеца само отказа АМ, пи ги с голямо удоволствие до година и половина  Simple Smile В Бг има на Нестле Алет, които са супер хубави, като всичките им продукти  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 23 079
Блонди ми беше препоръчала течните каши на Нестле (но са от 6+ мес.) Малката се влюби в тях, а ние сме на ръба на фалита  Mr. Green

 Joy Joy Joy Joy

Мъжът ми затова взе да ги купува на едро, с кашони, малко спестяваше поне  Joy
Ние се родихме с тия каши, когато на 8 месеца само отказа АМ, пи ги с голямо удоволствие до година и половина  Simple Smile В Бг има на Нестле Алет, които са супер хубави, като всичките им продукти  Peace
Блонди, както винаги си много идейна  Hug Ще изпратя половинката ми утре да пазарува на едро  Grinning

Но да се оплача от една безмлечна каша на Нестле от 6 мес. с портокал и още нещо си... В момента, в който започнах да заливам с млякото, се стегна като цимент и стана на топчета, такова чудо не бях виждала. Ползвам на Хумана, Фризокрем, Хип и Милупа, но никога не ми е ставал такъв сакатлък. Кашата веднага замина в кошчето, а аз направих на Хумана.

# 40
  • Мнения: 27 524
Но да се оплача от една безмлечна каша на Нестле... и стана на топчета... такова чудо не бях виждала

Те всички каши на Нестле така стават  Crazy, ужасни са откъм разтворимост, затова изобщо не ги купуваме  Stop

# 41
  • Мнения: 200
Аз съм давала само на хумана , препоръчаха ми я като най-добра .

# 42
  • София
  • Мнения: 23 079
Аз съм давала само на хумана , препоръчаха ми я като най-добра .
Ето тук е истината! След екшъна с кашата на Нестле и всички останали каши, които съм купувала, стигнах до извода, че най-хубавите каши са на Хумана и при това без конкуренция (лично мнение все пак  Wink).

# 43
  • Мнения: 27 524
А според мен са Милупа като най-най  Blush и после - на Хумана. Хумана са хубави, но като вкусове, разнообразие и разтворимост - Милупа са на върха  Simple Smile

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Милупа и  за мен са много добри. Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 58
И аз съм за  Peace кашите на Милупа. Първата която предложих беше ориз и царевица, много я хареса и сега я хапваме понякога.

# 46
  • Мнения: 188
всички каши на Милупа.

# 47
  • Мнения: 316
Използвам кашите на Хумана и съм много доволна.
Първата каша на детето беше ориз и царевица на Фризокрем.

# 48
  • Мнения: 165
Хумана, особено банановата. Peace

# 49
  • Мнения: 1 558
Аз съм ползвала само на Нестле Peace

# 50
  • Мнения: 107
Ние запо4нахме с кашите на хип ,лесно ги приехме и продължаваме с тях.

# 51
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
И  ние караме с Хип-ските каши, но е пробвал оризова на Милупа и 2 на Слънчо-всички му харесаха.

# 52
  • Мнения: 681
Най-често давах каша на Милупа  Peace Страхотни са. Започнах с оризова безмлечна.

# 53
  • Мнения: 35
Хумана за мен все още е най-добрата каша

# 54
  • Мнения: 770
То май авторката на темата отдавна си е взела каша, може да ни сподели каква е предпочела!Аз от другата седмица ще почвам кашите-взела съм безмлечна оризова на Милупа, смятам да я правя с АМ и след това да предлагам плодовите пюренца смесени с нея!Следващата каша ще е елда на Сънвал!

# 55
  • Карлово
  • Мнения: 328
Nestle

# 56
  • Мнения: 5 940
Безглутенова и с пробиотици е най-добрият възможен избор, ако това е първата каша, която ще опита бебето. Иначе и според мен откъм вкусови качества, кашите на Милупа са най-добри, те обаче не съдържат пробиотици.

# 57
  • Мнения: 591
ние пък не ядем никакви каши  Peace

# 58
  • Русе
  • Мнения: 86
ние пък не ядем никакви каши  Peace
Peace И аз не давам на дъщеря си. Не ми се виждат много полезни, а и от тях само се пълнее.

# 59
  • Мнения: 1 132
Почва се с безмлечна!  Peace

# 60
  • Мнения: 14 486
И аз съм за  Peace кашите на Милупа. Първата която предложих беше ориз и царевица, много я хареса и сега я хапваме понякога.

тази е любима и на дъщеря ми, също и ябълковата на хумана

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Да се включа и аз, понеже съм на същата вълна.
Започнах с Био оризовата безглутенова на Милупа.

Свърши и реших да сменя - купих така хвалената бананова с ориз пак на Милупа. За моя огромна изненада обаче съдържа захар и обезмаслено мляко на прах (млечно). Да не съм объркала нещо и да става въпрос за друга бананова?

Гледам справочника и там изрично пише, че е без захар, а в моята има.

# 62
  • Мнения: 15 379
Да се включа и аз, понеже съм на същата вълна.
Започнах с Био оризовата безглутенова на Милупа.

Свърши и реших да сменя - купих така хвалената бананова с ориз пак на Милупа. За моя огромна изненада обаче съдържа захар и обезмаслено мляко на прах (млечно). Да не съм объркала нещо и да става въпрос за друга бананова?

Гледам справочника и там изрично пише, че е без захар, а в моята има.
Милупа имат само един вид бананова каша.

# 63
  • Мнения: 405
Хумана и Милупа са най-добрите. Давам и на Нестле.

# 64
  • Мнения: 6 713
В момента давам Милупски каши и съм много доволна, и бебка също Laughing

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Добре де, никой ли няма да ми каже за тази бананова на Милупа?

Щом има мляко отделно от АМ не значи ли, че не е подходяща до 1 годинка поне? newsm78 Нали млякото се въвежда тогава?
И защо на кутията пише от 4месеца???

# 66
  • Мнения: 6 390
Хумана харесва моя бебок

# 67
  • Мнения: 391
На Милупа и на Хип.

# 68
  • Мнения: 2 521
Моето пък най-много харесваше кашите на Фризокрем.На Хумана и на Хип направо си ги мразеше Thinking.

# 69
  • Мнения: 53
Хумана  Peace - особено млечните им са чудесни.

# 70
  • Мнения: 3 092
Фризокрем , Хумана и Блевит !

# 71
  • Русе
  • Мнения: 613
Определено Милупа - другите нещо ми стават на бучки и се налагаше да ползвам пасатора  Embarassed
Първата му каша беше оризовата безмлечна на Милупа - нямаше по-щастливо бебе от него когато я хапваше, а щом свършеше купичката - рев! за още  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт