Помага ли ви съпругът в домакинството и отглеждането на детето ви ?

  • 8 426
  • 122
  •   1
Отговори
Здравейте,тоест аз съм мъж ,но това не ми пречи да попитам. в къщи имаме малък спор,само да кажа,че жена ми е идеална,художник е и кара голям мотор чопър ,слушаме и двамата правилната музика , дори и за миг не е спряла да рисува,само дето пренесе ателието ни в къщи и сега едната стая е художествено ателие . спорът идва от това как се справят другите , и това породи желанието ми да направя някакво дори и приблизително проучване на тема "помагали ви мъжът в отлеждането на бебето и в домакинската работа " ,значи питането ми е в какво ви помага по конкретно ,например ,вашият съпруг ,сменял ли е памперсите и ако да колко често ,къпе ли бебето ви сам ,храни ли го сам с адаптирано мляко ,приспива ли го,играе ли си с него ,чете ли книги на тая тема ,знае ли как му се прави млякото ? Или с други думи всичко си правите сама ,защото тои работи за да спечели пари за семеиството си   .Моля да бъдете честни за да стане ясно какво е това нещо наречено БГ мъж   Rolling Eyes и европеец ли е тои или носи в себе си дълбоко закостенелите разбирания на патриархалното общество .благодаря ви предварително за честните отговори и желая на всчки весели празници с малките ни същества ,който обожаваме  baby_neutral

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 12:04 от ilfiore

# 1
  • Мнения: 9 894
не, не сменя памперси, не къпе, не храни с адаптирано мляко, не приспива, не знае как се прави млякото, и не е прочел нито една книга на тази тема,
изобщо така погледнато, да се чуди човек как изобщо си е направил труда да ми направи две деца Simple Smile
роден е в Европа, макар и не в Европейския съюз по онова време, носи в себе си дълбоко закостенелите разбирания на патриархалното общество, благодаря ти и аз за честните въпроси и ти желая весели празници с малките ти същества, които сигурно и ти обожаваш   Blush

# 2
  • Мнения: 130
Къпе малкия откакто се е родил,сменя памперси,преди правеше и АМ през ноща за да не ме буди,тегли му постоянно детски песнички за да могат да пеят и танцуват(клатят) заедно.Една приятелка ми беше дошла на гости с детето си щяхме да излизаме след като си изпием кафенцето... беше изумена когато видя мъжа ми да  подготвя малкия за разходка ... душче,памперс,дрешки,шапка,играчки,биберони. Тогава тя ми каза че нейния мъж не можел да сменя памперси  #Crazy .Не мога да повярвам че има такива мързеланковци,да поиграят за половин час с детето след работа и да наричат себе си родители.Да е жива и здрава свекърва ми че го е възпитала такъв.

# 3
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
 bowuuДа ми е жив и здрав!Прави всичко,освен да готви в нас!Занимава се с детето,сменя памперси,чисти,храни я.................абе доста неща прави!наистина ми помага! Hug

# 4
  • Мнения: 2 448
Това е вече не знам коя поред тема по този въпрос. Пусни търсачката.
И за да изпреваря Никол, че ми се губи напоследък,  няма такова нещо като помага, има разделяне на задълженията в дома по равно.  Mr. Green 

# 5
  • Мнения: 289
Мдаа, тези теми наистина зачестиха, ще използвам случая отново да се възмУтя, как можете да оставяте бащите да къпят бебетата  Mr. Green
Адаптирано мляко не знаем как се приготвя, нито аз, нито той, щото моето дете не е пило такова нещо - разделението беше по-скоро аз го кърмя - той го носи нощем, ако плаче  Wink
при цялото ми уважение.. един мъж никога не може да направи за децата толкова, колкото прави майката... колкото и голямо желание да има за това.

Мисля че това
Не мога да повярвам че има такива мързеланковци,да поиграят за половин час с детето след работа и да наричат себе си родители.

е доста крайно изказване  Peace




# 6
  • Мнения: 473
Тези неща ги върша аз. Той изкарва парите и играе с детето. Напоследък всяка вечер го изкъпва и ми го връчва да си го оправям аз. Достатъчно е да обръща внимание на детето, да играе с него, да го възпитава заедно с мен. Не мога да си представя хем да работи, хем да върши това, което си написала, хем да помага в домакинството. Това е супермен. А моя мъж не е супермен.

# 7
  • Мнения: 133
помага ми от време на време, когато го помоля или когато не е много изморен от работа Simple Smile, но за памперси - не сменя, мисля че не е и необходимо.  за къпането.... баткото се къпе сам, а двете ни дъщерички си ги къпя аз, някакси неумесно ми се струва да ги къпе баща им... Crazy
а и аз съм на принципа той изкарва парите, аз въртя къщата и гледам децата, не ми тежи..... всяка жаба да си знае гьола Naughty

# 8
  • Мнения: 6 576
Моят мъж можеше и правеше всичко с изключение на кърменето.
Правеше го от желание и любов, дори понякога ставаше досаден в прекаленото си старание  Laughing
Никога не съм си мислила, че не може да се справи без мен или да съм имала притеснения, ако ги оставя сами дали ще се справят.
Не мога и да си представя да е по друг начин - гледането на бебето е било обща задача.

# 9
  • Мнения: 130
Тези неща ги върша аз. Той изкарва парите и играе с детето. Напоследък всяка вечер го изкъпва и ми го връчва да си го оправям аз. Достатъчно е да обръща внимание на детето, да играе с него, да го възпитава заедно с мен. Не мога да си представя хем да работи, хем да върши това, което си написала, хем да помага в домакинството. Това е супермен. А моя мъж не е супермен.
Ами тогава 80% от жените  са суперуомънки ли?

# 10
  • Мнения: 299
simon_el,еми не сме ли супер-жени,а? Grinning Не е лесно да обгрижваш изцяло детето,да го разходиш,да го храниш 3-4 пъти за деня,да го къпеш,приспиш,занимаваш...освен това да оправиш и изчистиш къщата,да сготвиш,изгладиш и пр.Коя от нас не го прави?Ами прави го,всяка от нас,но на моменти(поне на мен) ми се иска и малко помощ във всичко това.Моя е от тия,дето по принцип не отказват помощ,но трябва да си я поискаш,т.е.не се сеща сам,което мен пък много ме дразни понякога.
Иначе по темата-помага ми,понякога повече,понякога по-малко.Сменял е памперси,храни го само когато мен ме няма,къпе го,но на мен все пак ми се иска вечер,когато се върне от работа да се позанимава малко повече с него.Абе,има още какво да се желае,но не смятам,че след като САМО той работи,всичко останало е САМО моя грижа.Понякога ми излиза с твърдението,че "възпитанието на детето е моя грижа",което аз не одобрявам,но и  тук ще поработим по въпроса...

# 11
  • Мнения: 1 877
Моят помага във всичко - абсолютно.Само не обича много да ги води навън изключение прави зоологическата,където е негова запазена територия и често ходят,когато времето е хубаво.

# 12
  • Мнения: 919
Здравейте в къщи имаме малък спор и това породи желанието ми да направя някакво дори и приблизително проучване на тема "помагали ви мъжът в отлеждането на бебето и в домакинската работа " ,значи питането ми е в какво ви помага по конкретно ,например ,вашият съпруг ,сменял ли е памперсите и ако да колко често ,къпе ли бебето ви сам ,храни ли го сам с адаптирано мляко ,приспива ли го,играе ли си с него ,чете ли книги на тая тема ,знае ли как му се прави млякото ? Или с други думи всичко си правите сама ,защото тои работи за да спечели пари за семеиството си   .Моля да бъдете честни за да стане ясно какво е това нещо наречено БГ мъж   Rolling Eyes и европеец ли е тои или носи в себе си дълбоко закостенелите разбирания на патриархалното общество .благодаря ви предварително за честните отговори и желая на всчки весели празници с малките ни същества ,който обожаваме  baby_neutral
Бебе нямам вече,но ще отговоря все пак.От всичко изброено ми помагаше в началото да го къпим.Първите дни.
Иначе пазаруваше.А,веднъж и смени памперса. LaughingС количката никога не е извеждал нито едната от щерките,дори и сега освен до градината,не ходят без мен никъде.

# 13
  • Мнения: 75
Моя мъж сменя памперсите и на двамата,мие дупетата,маже с крем,облича,както си му е реда.Гледа ги когато излизам да пазарувам,прави млякото,когато се наложи.Почти винаги гледа да се прибере за храненето на децата(пюрета ,каши и др.).Готви,помага ми когато къпя децата.Отделно ходи на работа през деня и вечерта,но и двете са близо до вкъщи и са за по няколко часа.

# 14
  • Мнения: 750
Помага - сменя памперси, къпе ги, храни ги, преоблича ги, играе си стях. Отделно помага да мием чинии, пуска прахосмукачка....
Гледа ги, за да излизам и да си почивам.
В почивните дни винаги става по-рано, за да се оправя с децата, а аз да поспя до по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт