Париж

  • 119 461
  • 734
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Здравейте,

Завърнахме се днес след 5 дни в Париж. Програмата беше претъпкана до дупка, но видяхме всичко набелязано.........................
...........Ако имате въпроси съм насреща.

Добре завърнала се!
С трансфера от Бове и обратно - рано сутринта (ако сте били с Wizz) имахте ли проблеми? А случайно да забеляза дали на летището има възможност за ползване на принтер?
И ако не е много нахално от моя страна, дали можеш да постнеш програмата си от пътуването.
Ние сме от 8-ми за 7 дни и умувам как да комбинирам забележителностите.
Голф количките във Версай откъде се наемат - близо до входа ли? И ако сте ги ползвали - на същото място ли се връщат или има и други паркинги (ще ми се) Simple Smile
Благодаря предварително   bouquet

За трансфера ползвахме шатъл вместо автобус (има линк на сайта на Уиз). Направих си сметката, че парите за такси до Порт Майот (или както там се казваше) и билетите за автобуса са горе долу толкова колкото шатъла. Дойде да ни вземе от хотела, но беше доста рано защото имаше и други в бусчето, които също трябваше да вземе.
Само да ви кажа, че летището в Бове отваря врати в 6 сутринта. Ние пристигнахме към 5 и 45 и студувахме отвън.

За принтера - не видях, но ако е за бордната карта.. не разчитай да ти направят тази услуга. Питай в хотела ви.

Програмата ще я пусна утре. Направена е според нашите вкусове - половината ходене пеш покрай интересните неща и максимум използване на метро, влизане в най-интересните музеи.
Голф количките се взимат веднага след като се влезе в градините - пада на лицето на двореца откъм градините, няма да се объркате. Връщат се там от където са взети, имат точен маршрут, от който ако излезеш колата спира да работи. Маршрута е така направен, че включва по-интересните обекти в градината. Можеш да спираш, разглеждаш и така до следващото... Но не е евтино - първо се плаща 30 евро и след това всеки 15 мин. се таксуват по 7,50 евро. ие платихме 120 евро, просто  градината е прекрасна и има много да се види. Влакчето също не е лоша идея, но доста време се губи в чакането му, а и може да не успеете да хванете първото защото вече има много туристи. На входа на Гранд Трианон един чичко продава невероятни печени картофи.
Ако имате време за ресторанти - има един на станция Сейнт Мишел - казва се Chez Clement. Сайта му е chezclement.com

# 721
  • Мнения: 1 546
Има на Дефанс, на последния етаж.
Сигурно има и на други места, ще погледна Simple Smile

Това за мен ли е? Simple Smile Дефанс не е ли името на целия квартал? Embarassed Къде да търсим там? newsm78

# 722
  • Мнения: 166
    Ral_p, благодаря ти, ще очаквам и следващите ти включвания. За принтер питах - да за бордната карта, но за официално ползване. За благоволението им - ясно. Най- вероятно ще доплатя чекиране на летището.   Hug

# 723
  • Мнения: 3 241
Има на Дефанс, на последния етаж.
Сигурно има и на други места, ще погледна Simple Smile

Това за мен ли е? Simple Smile Дефанс не е ли името на целия квартал? Embarassed Къде да търсим там? newsm78

Опс, извинявам се за неточния отговор.
На Дефанс има голям търговски център, ставало е дума много пъти в темата, може би затова реших, че е ясно.
КАто излезеш на арката на Дефанс (последната спирка на метро 1) е точно до нея, казва се "quatre temps", има всякакви магазини вътре, няма как да не го видиш. На първия етаж има С&А и МсДоналдс например, та горе на последния етаж е Тoys'r'us. Simple Smile

Едно малко практическо уточнение : с метрото се ходи с обикновено билетче за зона 1 и 2, но ако вземеш РЕР А, който също спира там, се плаща друга тарифа.

# 724
  • Мнения: 1 546
Има на Дефанс, на последния етаж.
Сигурно има и на други места, ще погледна Simple Smile

Това за мен ли е? Simple Smile Дефанс не е ли името на целия квартал? Embarassed Къде да търсим там? newsm78

Опс, извинявам се за неточния отговор.
На Дефанс има голям търговски център, ставало е дума много пъти в темата, може би затова реших, че е ясно.
КАто излезеш на арката на Дефанс (последната спирка на метро 1) е точно до нея, казва се "quatre temps", има всякакви магазини вътре, няма как да не го видиш. На първия етаж има С&А и МсДоналдс например, та горе на последния етаж е Тoys'r'us. Simple Smile

Едно малко практическо уточнение : с метрото се ходи с обикновено билетче за зона 1 и 2, но ако вземеш РЕР А, който също спира там, се плаща друга тарифа.

Много благодаря! Hug И аз за този търговски център си помислих, но викам да не би да има друг. А дали работи в неделя?

# 725
  • Мнения: 3 241
Според сайта им да - от 10 до 19ч Simple Smile Пише дори, че ще работи на 14ти юли!
Иначе другите магазини са по предградията, по-трудно достижими.

# 726
  • Мнения: X
Това е нашата програма. Дано да е полезна. Допълнително бих добавила Дефанс и центъра Помпиду, но нямахме време. Също така малко шопинг на улица Риволи и Forum Les Halles.  Peace
         
"19.6.2010
събота"   Полет отиване Бово - 7,50 ч.    
   Трансфер хотел - Париж-9,30 ч.   
   Монмартър      
   Abbesses   -12, спирка Abbesses
   Лифт-пеша
   Сакр Кьор-пеша
   Площад Place de Tertre-пеша
   Музея на Салвадор Дали-пеша
   Мелниците на Rue Lepic-пеша
   Мулен Руж-пеша
   Плас Пигал-пеша или за 1 спирка с линия 2
Имахме време и затова се качихме на метрото и отидохме до Комеди Франсез и Palais Royal.
   Айфелова кула-21,30 ч.-резервирани билети през интернет
         
"20.6.2010
неделя"         
   Площад Република-линия 3, спирка Republique
   Palase des Vosges-линия 8, спирка Bastille, много красиво място, задължително да се види.
   Площад Бастилията-линия 8, спирка Chemin Vert
   Сите-1 до спирка Chatelet, линия 4 до спирка Cite
пас   Консиержери-9,30-18 ч., последен вход 30 мин.по-рано-пеша
пас   Сен Шапель-9,30-18 ч., последен вход 30 мин.по-рано-пеша
пас   Нотр Дам   - 10-18,30 ч., в събота и неделя е отворен до 23-пеша
пас   Пантеон-10-18,30 ч. - линия 4 от Cite до Odeon, линия 10 до станция Cardinal Lemoine
   Сорбоната-пеша
   Люксембургските градини-пеша
   Одеон-пеша
   Сент Сюлпис - пеша
   Сен Жермен де Пре - пеша, или с линия 4 за 1 спирка
   Понт Ньоф-пеша
   Нотр Дам меса-18 и 30 ч., невероятно изживяване и музика на орган с хор
         
"21.6.2010
понеделник"         
   Марсово поле-линия 8, спирка Ecole Militaiere
   Айфеловата кула-пеша
   площад Трокадеро-пеша
пас   Триумфалната арка-10-23 ч.   - линия 6, спирка Trocadero до спирка CDG Etoile
   Шанз Елизе-пеша
   Площад Конкорд-пеша
   Градините на Тюйлери-пеша
пас   Музей Оранжери-9-18 ч., затворен във вторник-пеша
         
"22.6.2010
вторник"         
пас   Музей D`Orsay-9,30-18 ч., затворен в понеделник, в четвъртък отворен до 21,45 ч.-пеша през Pont Royal, намира се на линия 12, спирка Solferino, rue de la Légion d'honneur, Paris 7 e - porte C : individuels
пас   Музей Роден-9,30-17,45 ч., затворен в понеделник-пеша, намира се на линия 13, спирка Varenne
пас   Инвалидите - Музея на Армията + гроба на Наполеон-10-18 ч-пеша, намира се на линия 13, спирка Varenne, спирка Invalides
   Мост Александър 3   - пеша
   Grand Palas и Petit Palas-пеша
   Мадалената (църква)-от линия 13, спирка Champs Elysees Clemanceau, през линия 1 спирка Concord, до спирка Madeleine
   Palace Vendome-пеша
   Операта-пеша
   Галери Лафайет-пеша или линия 7 за 1 спирка от Opera до La fayette
         
"23.6.2010
сряда"         
пас   Версай-RER C5 (жълтата линия долу вляво)  спирка Versailles Rive Gauche. Големия и малкия Триаон и Белведере-Около 40-50 мин.  се пътува от централен Париж. Можете да си направите пикник, ако си носите одеяло. До големия Трианон един чичо продава много вкусни печени картофи. Опитайте ги.
пас   Лувър -19 ч.- 9-18 ч., затворен във вторник, в сряда и петък е отворен до 21,30   пеша, Entry using pass by way of the “Passage Richelieu” (between the Place du Palais Royal and the Cour Napoléon)
         
         
"24.6.2010
четвъртък" Полет връщане Бово-8,20 ч.   

# 727
  • Мнения: 4 418
уауу вие не сте спирали  Shocked Ние за 7 пълни дни не сме видяли изобщо толкова.  Grinning Май повече на ресторанти сме ходили.

# 728
  • Мнения: X
уауу вие не сте спирали  Shocked Ние за 7 пълни дни не сме видяли изобщо толкова.  Grinning Май повече на ресторанти сме ходили.


А и ние си угодихме добре. Вечеряхме в много готини ресторантчета предимно в Латинския квартал. Но ние обичаме доста да ходим и затова си направихме гъста програма. Следващото ходене ще е доста по лежерно.

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 20:47 от Анонимен

# 729
  • Мнения: 166
Това е нашата програма. Дано да е полезна. ........

Много благодаря.   smile3501

# 730
  • Мнения: 914
И от мен голямо благодарско за програмата, непременно ще се възползвам от нея  Hug!

# 731
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Роца, заслужава ли си отиване до замъка Рамбуйе, не успяхме предния път и аз все още страдам  Sad


Lana, не знам, до Рамбуйе още не сме стигнали  Embarassed. Чакам да ми порасне още малко Камбанката, та да стане "водяема" по замъци и музеи (още ми държи влага едно посещение във Фонтебло - когото препоръчвам, между другото  Grinning).

Покрай поста на Ral_p за импресионистите, се сетих, че има има още един музей, който мисля, че би допаднал на почитателите на течението - музеят Мармотан в 16ти район, метро линия 9 в посока Pont de Sevres, спирка La Muette.

# 732
  • Мнения: X
Роца, заслужава ли си отиване до замъка Рамбуйе, не успяхме предния път и аз все още страдам  Sad


Lana, не знам, до Рамбуйе още не сме стигнали  Embarassed. Чакам да ми порасне още малко Камбанката, та да стане "водяема" по замъци и музеи (още ми държи влага едно посещение във Фонтебло - когото препоръчвам, между другото  Grinning).

Покрай поста на Ral_p за импресионистите, се сетих, че има има още един музей, който мисля, че би допаднал на почитателите на течението - музеят Мармотан в 16ти район, метро линия 9 в посока Pont de Sevres, спирка La Muette.

В метрото имаше големи реклами за него, но нямахме нито минута свободна за да стигнем и до него.
В музеят на Армията влязахме заради мъжът ми. Интересен е заради колекцията си от оръжия и исторически документи. На мъжът ми му беше най-интересна експозицията за Първата и Втората световна война.

# 733
  • София
  • Мнения: 9 900
Роца, заслужава ли си отиване до замъка Рамбуйе, не успяхме предния път и аз все още страдам  Sad


Lana, не знам, до Рамбуйе още не сме стигнали  Embarassed. Чакам да ми порасне още малко Камбанката, та да стане "водяема" по замъци и музеи (още ми държи влага едно посещение във Фонтебло - когото препоръчвам, между другото  Grinning).

Е ще кажеш как е като стигнете Simple Smile
Аааа, Фонтебло и Венсан са ми в списъка...непременно искам снимка на подковидното стълбище във Фонтебло  Crazy
И между другото блогът ти е страхотен!

# 734

Общи условия

Активация на акаунт