Париж

  • 119 457
  • 734
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 241
Темите за Франция не ми се отварят, та за това пускам нова.
Много ми се иска да посетя Франция и по-точно Париж  Heart Eyes
За това ще се радвам да споделите всякакви мнения за града и пътуването до там. Цени на самолетни билети, нощувки в хотели.... изобщо всичко  Crazy
Върти ми се идея в главата да направя подарък на приятеля ми за рождения му ден - няколко дни в Париж, но трябва да съм достатъчно подготвена с информация...

# 1
  • Мнения: 2 175
Има готови пакетни самолетни пътувания до Париж, потърси из агенциите..
Иначе билетите - зависи с коя компания ще летиш, но между Б-я еър и Еър Франсе не са големи разликите..Лоу кост директен май няма само с прекачвания са или пък до Брюксел и оттам с влака? newsm78
Хотели - бол..Зависи от бюджета..
Какво още те интерсува?

# 2
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Да, въпросът ти е доста обширен, питай нещо конкретно  Hug

За мен това е най-вълшебният град  Heart Eyes Препоръчвам Hotel Saint-Louis Bastille, сайтът: http://www.saintlouisbastille.com/, но да си намерите хотел в Париж не би било проблем. Метрото обхваща целия град, в зависимост от това каква карта взимаш, е около 1 евро пътуването с него  Peace Храната не е евтина, но има безброй варианти - бистра, малки будки със сандвичи, палачинки и кроасани, и т.н. Въздухът там е пропит от романтика, хубав избор за подарък  Peace

# 3
  • Мнения: 2 241
Ами не пускам темата с конкретни въпроси.
Искам да науча впечатления на всички, които са се докоснали по някакъв начин до този град....да споделите за хубавите неща и за тези, които са ви оставили лошо впечатление  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 175
Ами..аз пък не разбирам какво толкова припадат по този град..?
Пр-а му е малко в повечко просто.
Красив е - ок, има 10-на места които трябва да се видят и това е..
Можеш да ги видиш във всеки туристически справочник или карта..
Основните може и за 1 ден да ги обиколиш - качваш се на корабче по Сена и спират на всички атракции - можеш да слизаш, разглеждаш и пак да се качваш..важи за цял ден..
Иначе - с метрото..или е убиваш от трамбоване..))
До Монмартр - отделно може да поразходите..гледката е добра от там..
Лично аз най-добре съм се чувствала в Латинския квартал..там са и многото кръчми и питейни заведения..има още от духа на стария град..

# 5
  • T"A
  • Мнения: 2 515
За Париж точно така са ми казвали - че предизвиква два вида реакции: възхищение и "Какво толкова му се възхищавате?!"  Mr. Green

Сега аз да си кажа - Монмартр и Латинският квартал ме плениха. За всеки от тях може да се посвети по един ден  Peace
Ако трябва да се избира между качване на Айфеловата кула и Триумфалната арка - втората си заслужава повече, но качването е пеша...

По поречието на Сена е романтично за разходки, на мен много ми хареса, а и Нотр Дам ме впечатли! Има много красива архитектура (сградата на Операта, Домът на инвалидите и най-обикновени сгради), градини, които си заслужават разходката в тях - отделно от известния Версай и Булонския лес, които са извън Париж (но с удобен транспорт до тях), Jardin du Luxembourg, Jardin des Tuileries и др. - те пък са в самия град и е още по-удобно, пътьом за някоя от другите атракции, да се мине и да се разгледат и тях.

Освен Сена, Шанз Елизе има също неповторима атмосфера за разходки... Ние бяхме в сезона на кестените, които добавят доста чар.

Париж е известен и с прозвището Град на светлината/-ните: La Ville-Lumière и за това си заслужава да се види нощем, ние бяхме до Айфеловата кула, Триумфалната арка и Мулен Руж, само за да ги видим осветени след стъмване  Hug

Разделен е на две - ляв и десен бряг на Сена, а вътре са "частите" или "кварталите" на Париж - лесно е да се планира екскурзия според номерацията, разположението на кварталите, напр. един ден в Латинския квартал и Монпарнас, които са съседни квартали.

На мен най-хубаво ми беше да зяпам по витрините на магазините - месарница, за млечни продукти, плод и зеленчук; и да седя на специфичните за Париж столчета, обърнати с лице към улицата, в техните brasserie  Heart Eyes



П.П. Излишно е да споменавам, че осввен френски, други езици не се котират добре  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 217
Впечатленията на майка ми са вълшебни.Ходила е на младини,когато е обяснимо да виждат всичко в розово,но пък и снимките/картичките,които има са чудни Heart Eyes Преди 2години ходиха на екскурзия с баща ми,сравнително доволни бяха,но качеството на услугите(говоря конкретно за хотела) бяха малко по-различни разбира се от снимките им в каталога.Съветът ми е наистина да проучиш добре вариантите и да  подсигуриш с документ всяка устна договорка.

# 7
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Исках да допълня, че според мен обиколката на града с туристическите автобуси - Les cars Rouge и Cityrama, не си заслужава, не бих препоръчала. Стои се доста в задръствания, а реално се обикаля по места, които могат да се достигнат на крак (и с метро). За корабчетата по Сена не мога да споделя лични впечатления, не ги пробвахме, но ни изглеждаше голям кеф  Peace

Плюс е това, че метрото работи до 12:30 през нощта, а ссъбота и неделя - до 01:30  Peace



Kатюнгелчева
, моите родители са били на меден месец, част от който е бил в Париж - преди близо 40 години. Дадоха ни някои напътствия и ни разказваха много преди да заминем, а аз си мислих, че нещата доста са се променили за това време... Но не - 90% от казанато от тях преживяхме и видяхме със собствените си очи. Единствено клошари нямаше, макар и да звучи невероятно!  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 241
 Hug Благодаря ви момичета...
Като чета такива неща и ми се приисква още повече да отида. Единственото което ме притеснява е, че стандарта там е доста по-висок от нашия и мисля, че ще ни излезе доста скъпичко.  newsm78 Иначе наистина има организирани екскурзии от туристически агенции, но не знам...
Гледах една на Бохемиа ако не се лъжа  Thinking Беше за Франция през Италия за 10 дни 850 лв. приблизително. Това реално погледнато не е много, но има включени само закуски, кото означава, че трябва по ресторанти да се храниме, а и аз няма да пропусна да си купя туй-онуй...  Crazy

# 9
  • T"A
  • Мнения: 2 515
F_Diamond, права си, че е скъп град  Peace Във връзка с храната, за нас беше много важно да си вземем хотел с включена закуска и то с предварителни отзиви, че закуската на хотела е обилна, разнообразна и вкусна... Когато си на екскурзия правилото, че закуската е най-важното ядене през деня, важи с пълна сила  Wink Друго си е да излезнеш сит на поход  Grinning На улицата се продават по-евтини закуски, а в бистрата можеш да се заситиш за 20-30 (мах) евро за двама, т.е. веднъж дневно можеш да ядеш навън. Другият вариант е да пазаруваш в супер (в близост до нашия хотел имаше 3-4 магазина), не е готвена храна, но пък излиза доста по-евтино - взимаш си една франзела, една салата от леща и нямаш нужда от друго  Laughing В метрото има апарати за чипсове и друга джънк храна - по 1-2 евро и пак помага в критични ситуации на остър глад. Макар че като се прехласнеш и глада не го усещаш...
За шопинга - не се изкушаваш лесно, като видиш цените и си много сдържан в покупките  Mr. Green

П.П. Явно заради многото предишни теми хората не се включват в тази тема...
Но наистина с архивирането на старите и на мен не ми се отварят...  Confused

# 10
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ами..аз пък не разбирам какво толкова припадат по този град..?
Пр-а му е малко в повечко просто.
Красив е - ок, има 10-на места които трябва да се видят и това е..

Сърцето ти е другаде - определено! Wink

За мене Париж е Града (с главно 'Г'). На доста места съм била , друг такъв няма. Впечатлиха ме помпозността, мащабите , блясъка .

Съветът ми е да се организира самостоятелно пътуване- лесно е, има много инфо , а забележителностите са лесно достъпни. Ако имате време, отделете внимание на Версай и Дефанс.

Най-подходящото време за посещение е май и началото на юни.

За 14 февруари Еър Франс винаги имат промоция - 2 билета на цената на 1  Grinning

Много често завалява из ведро изведнаж, така че - задължително  - сгъваем чадър.

Любимите ми места са Монмартр и Мюзе Дорсе

Отсядам в хотел около Конгресниа център, защото там спира совалката от летището.

# 11
  • Мнения: 2 175
Ина..ако говорим за помпозност и мащаби -  първообразът на всички подобни европейски градове е ..РИМ..))
И Париж, като копие,  наистина ми е малко по-напудрен..изкуствено..))
И франсетата са си навирили доста носовете..добре,че напоследък проговориха английски, че преди беше ад..))

# 12
  • Мнения: 27 524
Ами не пускам темата с конкретни въпроси.
Искам да науча впечатления на всички, които са се докоснали по някакъв начин до този град....да споделите за хубавите неща и за тези, които са ви оставили лошо впечатление  Heart Eyes

Докосвам се непрекъснато. Обясненията са невъзможни. И цял един живот не стига за Париж  Heart Eyes  Хотели, варианти и впечатления - хиляди. Лоши впечатления от града нямам, освен кофтито им каране  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Мммм - един от любимите ми градове.
Всичко друго да оставим настрани в Музе Д'орсе мога да изкарам поне 10 години и не би ми омръзнало ни най-малко.
Храната е фантастична - а това на мен ми е слабост. Мъжете са красиви.  - Спокойно можеш да си седиш в някое кафене и да гледаш минаващите покрай теб, хапвайки... с удоволствие.
Разходките покрай Сена - снимката на аватара ми е от една такава...

Не искат да говорят английски - факт. Както казах и в една друга тема - ако София изглеждаше като Париж и аз щях само български да говоря.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 241
Първо да ви честитя Коледа!!! Желая много здраве и късмет на всички   bouquet

 
Много ме поблазни тази промоция на Еър Франс. С удоволствие бих се възползвала. Търсих полети на Скай и на Уиз еър до Франция, но за съжаление нищо... Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт