Да споделя, че да ми олекне

  • 6 823
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Сигурно това е поредна тема на тема "свекърва", но така ми писна, че вече едва се владея.
Боже, дано и аз да не стана същата!
Живеем в със съпруга ми и детето (7мес) в апартамент на баща ми и майка ми. Не съм вманиачена на тема чистота и ред, защото досега съм отдавала приоритет на други неща - кариера, хубава книга/филм, весели компании и т.н.. Преди да се омъжа живях дълги години самостоятелно и имах жена, която да ми помага в къщи(можех да си го позволя, защото работих много). Сега, вече семейна, в къщи с детето, не се промених и не търча с парцала да бърша и да подреждам. И ето, че 2 години, през които не бях виждала свекърва си (защото живее в чужбина), си въведох свой  ред в моята къща.
Е, тя дойде на гости и от 3 ддни ми къса нервите. Още първия ден започна да ми подрежда шкафовете, да бърше навсякъде, да ми обяснява как да си мия чиниите и да ги забърсвам старателно с кърпа, как да търкам котлоните след всяко готвене и т.н..
Съветите бих приела търпеливо (всеки има право на мнение), но ровенето ми в шкафовете и навсякъде ме изнервя. Чувствам го като посегателство над личната ми свобода.
Представям си, ако домът беше неин (в юридически смисъл)!!!  Close
Най-лошото е, че ще бъде тук до 30 юли!!! Мислих да се върна на работа през есента, но сега вече обмислям да го направя тези дни. От друга страна точно лятото ми се искаше да съм по-свободна. А и не харесвам как се грижи за бебето ми. Тук вече не съм предубедена. Непрекъснато ме наставлява, че тя така не правила и.... (
А най-неприятната част е,че се появи с херпес зостер и въбоще не обръща внимание на моите намеци, че не трябва да целува бебето  Cry

Какво да правя?! Не искам да се карам със съпруга си или пък да го нараня, защото е най-добрият и толерантен човек, когото познавам (познайте чия е заслугата, според майка му) и би се почувствал наранен.
Ох, сега ме вика да ми покаже как да подредя шкафа в спалнята ни !

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен не се връщай на работа,ами вкарай в ред самата ти свекърва,няма защо месец и половина да си късаш нервите.Представям се какво ти е Cry С риск да се скарате и кажи да не ти се меси.А за херпеса,ако пипне мойто дете с такова нещо,камо ли да го целуне-ще я изхвърля от вкъщи.Сигурно прозвучах грубо, но аз каквото мисля това казвам и правя,рядко се съобразявам с досадни натури и така ми е по-добре! Искеноо ти желая успех!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 2
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Daniella
Сигурно това е поредна тема на тема "свекърва", но така ми писна, че вече едва се владея.
Боже, дано и аз да не стана същата!
Живеем в със съпруга ми и детето (7мес) в апартамент на баща ми и майка ми. Не съм вманиачена на тема чистота и ред, защото досега съм отдавала приоритет на други неща - кариера, хубава книга/филм, весели компании и т.н.. Преди да се омъжа живях дълги години самостоятелно и имах жена, която да ми помага в къщи(можех да си го позволя, защото работих много). Сега, вече семейна, в къщи с детето, не се промених и не търча с парцала да бърша и да подреждам. И ето, че 2 години, през които не бях виждала свекърва си (защото живее в чужбина), си въведох свой  ред в моята къща.
Е, тя дойде на гости и от 3 ддни ми къса нервите. Още първия ден започна да ми подрежда шкафовете, да бърше навсякъде, да ми обяснява как да си мия чиниите и да ги забърсвам старателно с кърпа, как да търкам котлоните след всяко готвене и т.н..
Съветите бих приела търпеливо (всеки има право на мнение), но ровенето ми в шкафовете и навсякъде ме изнервя. Чувствам го като посегателство над личната ми свобода.
Представям си, ако домът беше неин (в юридически смисъл)!!!  Close
Най-лошото е, че ще бъде тук до 30 юли!!! Мислих да се върна на работа през есента, но сега вече обмислям да го направя тези дни. От друга страна точно лятото ми се искаше да съм по-свободна. А и не харесвам как се грижи за бебето ми. Тук вече не съм предубедена. Непрекъснато ме наставлява, че тя така не правила и.... (
А най-неприятната част е,че се появи с херпес зостер и въбоще не обръща внимание на моите намеци, че не трябва да целува бебето  Cry

Какво да правя?! Не искам да се карам със съпруга си или пък да го нараня, защото е най-добрият и толерантен човек, когото познавам (познайте чия е заслугата, според майка му) и би се почувствал наранен.
Ох, сега ме вика да ми покаже как да подредя шкафа в спалнята ни !

Не знам за другото, но не позволявай да целува бебето щом е с херпес!!!!!!!!!!!! Другото можеш да го преглътнеш някакси, ама това  Imp
Моята е подобна, ама живее в съседния вход и не ме питай какво ми е.  Imp  Imp

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
ааааааааа!
за всичко ще замълча, но за херпеса и целуването вече бих я разпердушинила! Imp

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Сега отиваш при нея с усмивка и казваш най- мило "Мамо/или каквото е там обръщението/, високо оценявам помощта ти, но аз съм голям човек и подредбата на шкафовете в собствената ми спалня са мое задължение. Моля те не се обиждай, но от край време живея самостоятелно и не съм свикнала да ми се пипат нещата. Разбирам, че искаш да ми помогнеш, но предлагам помощта да е в следната насока/споменаваш тази, която можеш да отстъпиш-примерно готвене, пазаруване, миене на чинии/. Сега предлагам да направя по едно кафе и да приключим с подреждането."
Ако е човек на място ще те разбере, ако ли не- категорично заявяваш, че къщата си е твоя и тя е много желана гостенка, но гостенка и няма право да се бърка в подредбите ти. Не знам дали съм крайна, но аз буквално откачам ако някой ми преподреди дори един предмет вкъщи- щом съм го сложила така и на това място- там ще стои, който иска да си подрежда в собствената си къща!

# 5
  • Мнения: 1 289
Напълно те разбирам и ти съчувствам. Sad  Аз не бих я израяла и 1 час. При мене се получи нещо подобно, но след раждането. Майка ми и свекърва ми бяха дошли от провинцията за изписването и понеже ме задържаха 3 дни извънредно в родилния дом, намерих къщата си неузнаваема. Бях си приготвила някои съдове за бебчо и нищо не можах да открия в кухнята. Бяха преподредили така, както на тях им е удобно. Аз съм висока 1.78, а свекърва ми 1.50 см и всичко беше свалила така че тя да го стига. Когато накрая направих реплика, че не мога да открия нищо в моята   къща получух отговор : ами ще питаш. Тогава, с риск да се скарам с мъжа ми, проведох събрание на личния състав и обясних, че домът е на мене и на съпруга ми, а те двете са само гостенки и ако някой трябва да пита къде стоят нещата, това са те. Е не им стана хубаво, но аз въведох ред в моята кочинка. Обясних просто, че моя хаос ми е по-удобен от тяхния ред.
Може и да съм била груба, но всяка жаба да си знае кухнята. А за методите на гледане на бебета няма да говоря, че цял ден няма да ми стигне.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това чудо,ако ми беше в къщата............................... Laughing Аз само от тук се подразних като си представих какво прави,камо ли да е около мен.............................щях да и съкрая много бързо престоя,дори и да се изпокарам с мъжа ми,след като той явно не взима отношение.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Цитат на: Katusha
Сега отиваш при нея с усмивка и казваш най- мило "Мамо/или каквото е там обръщението/, високо оценявам помощта ти, но аз съм голям човек и подредбата на шкафовете в собствената ми спалня са мое задължение. Моля те не се обиждай, но от край време живея самостоятелно и не съм свикнала да ми се пипат нещата. Разбирам, че искаш да ми помогнеш, но предлагам помощта да е в следната насока/споменаваш тази, която можеш да отстъпиш-примерно готвене, пазаруване, миене на чинии/. Сега предлагам да направя по едно кафе и да приключим с подреждането."
Ако е човек на място ще те разбере, ако ли не- категорично заявяваш, че къщата си е твоя и тя е много желана гостенка, но гостенка и няма право да се бърка в подредбите ти. Не знам дали съм крайна, но аз буквално откачам ако някой ми преподреди дори един предмет вкъщи- щом съм го сложила така и на това място- там ще стои, който иска да си подрежда в собствената си къща!


Подкрепям !  202uu

# 8
  • Мнения: 4 965
Е това е кофтито, че е свеки - моята не се бърка, ама (за сметка на това) мамчето ми е точно такава - все иска нещо да ми шета и подрежда, ама нали си е моята майка и като я обхване подобно желание направо й се навиквам, че в моята къща аз съм си домакинята и след 5 мин. вече и двете сме забравили и си пием кафето пред телевизора. На свекърва ми обаче не знам дали бих се развикала за това, пък не съм от тия, дето ще подхождат с усмивка, ако нещо не им харесва.
За херпеса обаче не бих се съобразявала коя е и каква е. Моя приятелка (с такъв херпес) на скоро почна да ми се радва на корема и тръгна да ме целува - направо я отрязох (ако ще да се сърди, децата са ми по-важни). Направо си й го кажи и не се "връзвай", та той се лекува толкова трудно.
Не е време да почваш работа. По-добре стой вкъщи и контролирай нещата.

# 9
  • Мнения: 247
Сутринта помолих мъжа ми да й каже (нали й е син), да не целува бебето  и му показах една книга, в която пише какво представлява херпеса. Какъв ужас- сякаш въобще нищо не й е казано. Напротив! А и ми се похвали, че вече й минавало- един вид, не се притеснявай!!!

Моите родители ми създадоха комплекс, че съм несговорчив човек и некомпромисен. И понеже толкова са влюбени в зет си, че ако си разваля отношенията с майка му сигурно ще ме подложат на страхотен тормоз.
Чувствам се пресирана отвсякъде.
А най-лошата новина е, че и сестра му (живее в Германия) щяла да дойде. Ако знаете тя какъв ужас е! По-непоносима и от майка си но в друга насока. Невероятна лигла (на 30год), която още не работи, но винаги дава съвети и изказва мнения . Като беше тук по Коледа получих аритмия от нейното присъствие. Непрекъснато беше с нас, глези се на брат си (от типа 3-4 клас: баткооо, ще ми купиш ли еди какво си, батко искам да ме гушнеш). Ох, не знам дали ми се разбира, но не мога да си подредя мислите.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 522
Аз ревах три дни , когато моята тогава проекто- свеки се върна от чужбина и ми заразправя, как да съм си бършела тоал. чиния с гъбичка, и т.н. на 4-тия ден  седнахме и се разбрахме - аз, тя и мъжа ми - да бъдем по-толерантни и т.н - кротко и набожно на по едно мартини и беше дотам.
Положителното от цялата история е, че на "дърти" години оцених майка си и какъв човек е тя - сега ежедневно намирам поводи да й благодаря за което. Иначе и аз не съм от маниачките чистници, ама за тоалетната още няколко неща имам спец. отношение, та затова тогава свеки ме изкара извън равновесие  Imp
За херпеса   - но коммент - напълно съм съгласна с всички горни мнения - отрежи я без всякакви скрупули - егати простотията Imp

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
е-е-е не, нямам думи просто. аз рядко нямам думи (тук всеки ще ти го потвърди това), но сега вярно нямам думи какво да кажа.

тя нормална ли е? в смисъл да няма някакви отклонения жената?може да има нужда от спец. помощ просто, не знам какво да кажа, това е върхът на простащината просто.

Но казваш, че твоят съпруг е много мил човек, добре възпитан, как е възможно с такава майка Shocked  Shocked  Shocked явно не е само до възпитание, ами си е природно до човека, защото ти както описваш твоята "маминка" , направо ми стана мъчно и за твоя съпруг, ами до 30 юли какво ще правиш???

не може ли тя да се изнесе някъде, защо трябва да бъде точно у вас? нека иде малко на почивка, на гости на някого....има ли някакви планове до 30 юли тази жена, или......

# 12
  • Мнения: 1 289
Я вземай детето и отидете на почивка само двамата или двете и остави мъжа ти да се оправя с родата. Най-добре на море  grinning039

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Даниела, мъжът ти няма да и каже нищо естествено- повечето мъже се притесняват да не обидят майките си.
Решението е ти да се разбереш с нея- седнете и поговорете. С други думи- докажи, че си безкомпромисна и несговорчива- става дума за собствената ти къща и дете!
Аз винаги съм вярвала, че има пътечка към всеки човек и докрай съм я търсила, намери я и ти. Ако не я намериш обаче, не се колебай да си малко по- крайна- така и тя ще си знае мястото и ти няма да се ядосваш.

# 14
  • Мнения: 148
Изобщо не се връзвай! Аз в началото много се стягах от свекърва ми, но после си промених мнението - щом иска да помага, нека помага! Не стига че досажда, ами поне да свърши нещо полезно. Просто се дръж с нея като с прислужница, все едно е длъжна да ти помага. Тогава може и сама да се откаже. Е, малко е гадно като не можеш да си намериш дрехите, които искаш в момента, но като ги разхвърлиш 20 пъти и тя ги подреди надали ще е в кондиция за повече подреждане. Просто казвай ДА и прави каквото си искаш. И гледай да излизаш с детенце по-често, докато тя домакинства.
А за съпруга ти не си права! Той е голямо момче и след като живее с тебе трябва да му е ясно как се чувстваш. Трябва да си отстояваш личната свобода, иначе всички ще ти се качат на главата! Не е редно заради 2 месеца гостуване да си преобръщаш живота наопаки.

Общи условия

Активация на акаунт