Въпрос към ползващите епилатор

  • 27 320
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ползвам Браун(145лв мисля беше)...на всеки 10 до 14 дена повтарям...доволна съм,винаги се епилирам след баня и изтърквам хубаво с ексфолиант и ексфолираща гъба и става идеално гладко-определено го предпочитам пред колата маска.

# 16
  • Мнения: 3 413
Според мене  има огромно значение цената.Няма логика епилатор от 50лв да върши работа като епилатор за 300лв

# 17
  • Мнения: 1 324
Имам на Цептер. Купуван сигурно преди 10г., ако не се лъжа за $150.  newsm78 Искам да кажа, че цената е от значение за качеството. Дали къса или отскубва личи по косъмчетата. При мен излизат с корена, някой дори с торбичката. Е, случват се и скъсани, но малко. Има участъци по краката ми, където вече изобщо не растат косъмчета.  Simple Smile За съжаление само участъци.  Sad Някой има ли по-нов модел на Цептер?

Гадното при мен е, че кожата ми става на червени точици, които изчезват напълно само ако спра не се епилирам поне за месец.  cry Съвети?

# 18
  • Мнения: 568
Четох някъде, че е задължително епилирането да се извършва след баня. Първо, косъмчетата са омекотени и второ, водата и  измиващите продукти са премахнали омазняването на кожата. Тогава не се появяват и пъпчици, ранички или червени точици. Ако се епилирате преди баня е необходимо това да бъде извършено минимум 2 часа преди да влезете под душа. Четох наскоро и още не съм пробвала съветите.
Аз имам на Браун Xelle и съм много доволна, Е, имам го от 1 седмица, но ми харесва. Преди това имах Силк епил отново на Браун и го ползвах 14 години. Е, вече поостаря и не беше така ефективен. Но новият е с масажиращи ролки и не чувствам болка.
По принцип след епилация косъмчетата ми растат след около 10 дни.

# 19
  • Мнения: 59
Използвам Rowenta lovely един такъв мъничък струваше около 50-60 лв. и съм доволна. Според мен също зависи от цената, но и много зависи от кожата. И моята кожа става на точици, но изчезват 10-на минути след като свърша с епилирането.

# 20
  • Мнения: 2 229
Според мене  има огромно значение цената.Няма логика епилатор от 50лв да върши работа като епилатор за 300лв

Не е съвсем така - специално за Браун - епилаторите от 50 и 250 (май толкова беше най-скъпият newsm78) не вършат еднаква работа, но защото първият е с 20 броя пинсети, а новите модели са с 40. Но между моделите с 40 броя пинсети, чиято цена варира от 90 до 240 лева няма абсолютно никаква разлика - основната глава е еднаква! Разликата в цената идва от милионите допълнителни приставки и глупости, които са безсмислени по мое мнение..
При Филипс също - всички епилатори с керамични дискове скубят еднакво, а пак цените на някои модели са страшно високи, заради другите "екстри".

# 21
  • Мнения: 13 622
Моя е на Браун последния модел. Не му помня цената, но беше над 100лв. Като цяло съм доволна от резултата, доста по-добре работи от стария ми, който беше по-евтин модел. Единствено тая приставка дето обезболява според мене не върши никаква работа..боли си здраво Simple Smile

# 22
  • Мнения: 26
Аз очаквах малко по-позитивно изказани мнения, относно епилаторите, а пък оставам крайно изненадана и разочарована. Лятото си купих Браун Силк Епил ( 7681 модел - 240 лв ) и съм прекалено доволна. Не можете да си представите колко много ми върши работа, дори не използвам обезболяващата глава, защото не усещам нищо, а през последните 4 години съм използвала самобръсначка ежедневно. Преродих се с тази покупка. Дори да изглежда като реклама - ужасно доволна съм. Пълен е с приставки, има и бръснач, да ви призная - всичките ги ползвам. Може да се използва със заредена батерия, не е нужно да е включен в контакта. Злато!

# 23
  • Мнения: 13 622
И моя е същия...ама си ме боли доста Sad на всяка кожа си е различно, няма как

# 24
  • Мнения: 1 324
rumi_m2001, благодаря за съвета.   bouquet Ще го последвам.

Някой ползва ли специална козметика след епилиране? Знам, че има такава, която успокоява кожата и забавя растежа.

# 25
  • Мнения: 120
Според мене  има огромно значение цената.Няма логика епилатор от 50лв да върши работа като епилатор за 300лв

Определено е така имах преди един за 40лв обръщаше космите ...правеше ми обриви всичко на всичко след 3-4 ползвания се отказах. После  кремове , пяни какво ли не.
Случайно си взех един за 200лв PHILIPS с керамични дискчета.Съвсем друго нещо е .
Има го в  aukro даже е по-евтин.
http://aukro.bg/show_item.php?item=523660012

# 26
  • България
  • Мнения: 457
Моят е на "Браун-Силк-епил",не от най-новите,купувала съм го преди 7-8 години,но ми върши страхотна работа,епилирам се на около 10 дни,много съм доволна Peace

# 27
  • Мнения: 2 926
От години използвам само епилатор.
Смених няколко вида, но на марката Филипс не изневерявам.
Преди година се взех Филипса с охлаждащата приставка и съм страшно доволна.
Ползвам го веднъж на 15 дни, но аз по принцип съм слабо окосмена по тялото, цялата растителност ми се е събрала в косата  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 15
И аз да си дам мнението Simple Smile/ аз имам браун от около 3 години. чесно казано доволна съм.  струваше тогава 62 лв. на промоция го взех ама сега е някъде около 40 лв. Simple Smile. подмишниците си ми ги скубя само с епилатор. това го правя веднъж месечно, ама аз там съм малко окосмена. иначе краката всяка седмица ги минавам. това е механично действие и е напълно нормално да има пропуски. все пак машината пропуска понякога, или къса косъма. ама поне оредяват и за една седмица като набодат леко не се виждат както аки си ги бръснал. само с болката още не съм свикнала Simple Smile

# 29
  • Мнения: 431
Браун. Някакъв. Зле. "Идеално гладка" ... 2-3 дни максимум. Но на мен кожата ми е такава, явно... Тънки косми, епилатора ми ги къса. Не ме дразни толкова това обаче, колкото че кожата ми става сякаш на "черни точки", а това оправия няма. Еми, лоша кожа, какво да се прави. От ексфолирания и разни гъби ефект не виждам. Единственото, което ми помага е, примерно, да ги бръсна бръсна бръсна бръсна бръсна яко и упорито примерно 1 месец, да станат гадни, твърди и дебели, и после внимателно да ги изчистя с епилатора -- да, само така постигам "нормалния" ефект на гладкост седмица или повече.
Парадоксално това ми се получава само на краката и то примерно до под коляното. Иначе чистя и: бедра, триъгълник, ръце и мишници със същия този Браун и съм безкрайно доволна. Ама краката ми явно имат собствено мнение. Ужас. Няма оправия.

Възхищавам на всички, които не допирате епилатор до краката си две седмици и отгоре... уау...
Бтв, имам приятелки, които твърдят, че така хубави и гладки им стават краката от същия тоя Браун, че едва ли МЕСЕЦИ не не излизат косми. Като в рекламата. Боже, как става тоя номер  Shocked

За жълтия браун става въпрос, силк епил ли беше, не знам; старичък модел... но не мисля, че ако го сменя, нещо ще се промени. просто зависи от краката в случая Grinning

Общи условия

Активация на акаунт