Преварена водичка

  • 3 642
  • 47
  •   1
Отговори
Здравейте, мамчета!Искам да ви питам до кога преварявате водата на бебешорите? Confused: Толкова време мина откакто гледах големия си син,че всичко забравих-почти 8 години.Уж съм си водила дневник от самото му раждане,но явно някои неща съм пропуснала.Моля ви споделете?

# 1
  • Мнения: 8 769
Аз преварявах до към 8-ия месец. След това, и до днес сме на минерална вода.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Аз до 6-7 месец, после на трапезна.

# 3
  • Мнения: 76
По книжките пише до шестия месец, ама знам ли?! Ние сме още на два и още много варене ни чака...

# 4
каква марка минерална?

# 5
  • Мнения: 704
Ние използваме - Девин.

# 6
  • Мнения: 8 769
Аз ползвам основно Девин, сменям с трапезна на кока кола, по малко Горна баня, Банкя и каквато там друга ми по падне. Не ползвам Хисар.

# 7
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
Имам приятел, който работи в Девин и ме предупреди да не я давам на деца под 7г. Препоръча ми Банкя. Не ми обясни нищо повече, но все пак му спазвам препоръките.

# 8
ЯВНО ТРЯБВА ДА СЕ СМЕНЯТ МАРКИТЕ ВОДИ.УЖ ТАЗИ Е ТОВА,А ОНАЗИ ЗА ДРУГО-ГОВОРЯ ЗА ЛЕчЕБНИТЕ ИМ СВОИСТВА.НАДЯВАМ СЕ ДА РАЗБЕРА КОЯ КАКВА Е ДОКАТО ПОРАСНЕМ.

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Spasena
Здравейте, мамчета!Искам да ви питам до кога преварявате водата на бебешорите? Confused: Толкова време мина откакто гледах големия си син,че всичко забравих-почти 8 години.Уж съм си водила дневник от самото му раждане,но явно някои неща съм пропуснала.Моля ви споделете?

Борис е на 1 година. Давам му минерална вода като редувам различни - Девин, Горна баня, Аква дива както и преварена чешмяна. Не смея да му я давам непреварена.

# 10
  • Мнения: 2 693
Преварявах до 6-тия месец. После трапезна вода или мин. вода от Княжево /наливна, не бутилирана/, Банкя, Девин. Като ходим на гости някъде извън Люлин давам чешмяна от съответното място. При нас водата от чешмата не става за пиене, според мен де, доста хора си я пият. Sunglasses

# 11
  • Мнения: 4 458
аз преварява до към една година. Продължихме с Горна баня - тя била най-добра за малки деца. Едва от скоро я меша с други марки!
Съвета на моята педиатърка беше, колкото по-късно с мин. води толкова по-добра. все пак в тях се съдържат съставки които детския организъм не може още да обработи. Ако обаче питейната ви вода не е добра.... тогава питай лекар кое е най-подходящо

# 12
  • Мнения: 3 927
И ние сме малки, караме 4-я месец и сигурно ще преварявам поне до годинката.
Аз преварявам основно Предела, Банкя, Горна баня с червената точка, от време на време Девин. И да уточня за тази червена точка:най-после разбрах защо нея, а не другата Горна баня без червена точка. Вчера улучих в нашия магазин една дистрибуторка на Горна баня с точка и тя ми обясни, че тяхната поточна линия е най-нова дума на технологията и използват някаква по-качествена пластмаса за бутилките. Според нея детските градини се зареждат масово с тази вода.
Другото важно е водата да е с възможно по-ниска минерализация и pH-то също да е по-ниско.

Аква дива, на чийто етикет пише че става за бебета е с висока минерализация (не си спомням колко) и като се превари се получават бели плуващи частици....

Това е което знам, дано ти е от полза.

# 13
Преварявах до 6-тия месец водата й за пиене. За млякото естествено продължавам да преварявам.
След това почнах да й давам или изворна вода, или филтрирана от каните Брита, но минерална не смея да давам. Чувала съм, че честата й употреба не била полезна Confused  Embarassed

# 14
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Taneto
Аз преварявам основно Предела, Банкя, Горна баня с червената точка, от време на време Девин.


Минералната вода НЕ се преварява!!!! Само чешмяната!

Общи условия

Активация на акаунт