Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях 66

  • 41 822
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 137
Отново страхотни тортички сте показали,обаче не си записвах и ви изпуснах BlushСпомням си тирамисуто на Милена,мнооого хубаво и на asti торичките са страхотни.Сега се сетих,че някой търсеше рецепта на айсинг,ако не е късно да кажа,че пробвах на Милена рецептата и се получи перфектен,първоначално ми се стори течничък,но като преседя 1 ден покрит с мокра кърпа както пише и се посгъсти и стана перфектен.
Ще ви покажа последната ми набързо спретната торта,голяма борба с тоя пош,но съм му се заинатила,има доста недостатъци,но стана цветничка,хареса ми

# 46
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пепи, благодаря  bouquet! Май ще забъркам доза и половина? Има ли някакви тънкости при приготвянето му Rolling Eyes?

# 47
  • Мнения: 324
Мариета, аз съм ползвала готовия марципан. Едната опаковка стига да се покрие торта 26 см. Но ако ще правиш и автомобили, наистна няма да стигне.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Мариета, аз съм ползвала готовия марципан. Едната опаковка стига да се покрие торта 26 см. Но ако ще правиш и автомобили, наистна няма да стигне.
Обаче опаковка от 400гр., а не от 200

# 49
  • Мнения: 324
Мариета, аз съм ползвала готовия марципан. Едната опаковка стига да се покрие торта 26 см. Но ако ще правиш и автомобили, наистна няма да стигне.
Обаче опаковка от 400гр., а не от 200
Тази опаковка стига. Нея ползвах за първата ми торта с покритие, остана ми малко за топчета за бордюра.

# 50
  • Мнения: 310
violetblue, Krische, dimitrina73  благодаря за бързите и съдържателни отговори  Hug


Здравейте!
От известно време следя темата. Имате страхотни торти...перфектни направо!
Аз за Коледа спретнах една тортичка с трансфер, но нещо не ми се  получи украсата(нали ми беше първи опит...) - не успях да загладя крема добре, фигурката се начупи, а подаръчетата по-добре да не бях слагала - станаха доста грубички. Цветовете са ужасни - никъде не намерих сладкарски бои и оцветявах с нишестета Rolling Eyes Embarassed Ето тортата Embarassed Embarassed Embarassed Иначе стана вкусна, но дъщеря ми не хареса масления крем и не го яде...
След седмица тя има рожден ден и съм решила наистина да се постарая. Ще правя торта замък. Никъде не намирам сладкарски бои обаче. Откъде ги купувате? В тортената библиотека пише, че има на ул. Кадемлия, но не ми се разхожда до Подуене само за сладкарски бои...Мисля да правя руска мастика 2, но ако реша да купя ГММ за колко торти приблизително ще ми стигне кофата и каква е цената й? И какъв крем да сложа под чаршафа, но да е лек и вкусен? Може ли да сиропирам блатовете с някакъв натурален сок newsm78 И последно: р.д.-то ще е в понеделник вечерта. Мисля в петък да правя блатовете, крема, евентуално руската мастика ако не купя ГММ, фигурките, а в събота да сглобявам...добре ли е така?


KSI сладкарски бои можеш да купиш от ул. "Три уши" N5 .Намира се зад Съдебната палата. То е едно малко магазинче. Ето ти линк с телефоните, работното време и точния адрес,  ако ти потрябват  http://eapteka.bgpharmacy.com/prices.php?aid=93&aa4e9c38f3fa … 229d74d1163d50058
Аз скоро купувах от там бои - тези прахообразните са по 1,50лв, а течните мисля, че по 2лв. Успех с тортата  Grinning

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 19:09 от Bobsity

# 51
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Слънчогледке, точно такава е - 200 гр.
Не, автомобили няма да правя - ще сложа готови.

# 52
  • Мнения: 1 965
Кой искаше Банановия мус?
1 ч.ч. сух сладолед
разбит с 1 ч.ч. леденостудена вода /най-добре да се разтворят няколко кубчета лед/
Може да се замести със сух баварски крем или около 200 мл. сладкарска сметана
1 крем Оле или Парадис - ванилия
разбит с 350-400 мл. студено мляко.
2-3-4 банана накълцани на много ситно или минати през блендер.
1 желатин, разтворен във 1 каф. чашка вода.
 Есенция по желание, но този крем просто си плаче за алкохол - ром, коняк, бейлис, уиски......
За по-летен вкус понякога добавям и 1 малка коф. квасена сметана разбита с 1 каф. чашка пудра захар.
 Не спазвам правила. Разбивам първо сухата смес със ледената вода. Отделно разбивам крема с млякото. Към него добавям затопления набъбнал желатин. Събирам двете смеси и изсипвам бананите.
Това е!!!

# 53
  • Мнения: 536
KSI сладкарски бои можеш да купиш от ул. "Три уши" N5 .Намира се зад Съдебната палата. То е едно малко магазинче. Ето ти линк с телефоните, работното време и точния адрес,  ако ти потрябват  http://eapteka.bgpharmacy.com/prices.php?aid=93&aa4e9c38f3fa … 229d74d1163d50058
Аз скоро купувах от там бои - тези прахообразните са по 1,50лв, а течните мисля, че по 2лв. Успех с тортата  Grinning
Мерси много! Аз май сама ще забъркам покритието, а ако не се получи гостите са мои хора, ще си затворят очите и ще хапват Mr. Green Все пак ако купя ГММ колко време издържа след отварянето на кофата? И в хладилник ли се държи?

# 54
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Отново виждам чудесни торти. Браво  bouquet

Да покажа и аз една скромна торта за колегите на Иво.



още една снимка

и тук
http://photo-zona.net/images/user7898/album1870/preview/12317814 … 2005_DSC02279.JPG

снимките са малко лоши Embarassed

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Здравейте и от мен в новата тема!


Честит Имен Ден на всички, които празнуват днес!


Искам да поздравя също Милен@, краси.мира, Иринка, asti, ai-ai, Elena K., Аз съм си за хубавите торти!

Аз се включвам да ви покажа тортата по случай рожденния ден на синчето ми. Доста е големичка.  Wink Сигурно отидоха 2 кила моделираща маса. Всичко е от нея. За дизайна се чудих много време, защото той така и не ми каза с кой да бъде тортата му. По-точно искаше да е с всички негови любими герои и затова реших да ги включа всичките- Шрек, Бъгс Бъни, Туити и Силвестър. И реших да изглежда така, както я виждате. Голяма играчка беше, доста работа имаше по нея. Шрек ми беше най-труден. И стана по-големичък отколкото трябва. Embarassed И другите герои не бяха лесни, но тях ги гледах стъпка по стъпка.
Добре, че таткото се включи с много голяма помощ- оцветяване, правене на някои елементи. Например идеята за моста е негова. Той е готова маса, оцветена,  разточена и оставена да изсъхне. Перилата на моста са закрепени за тортата с клечки за зъби. Но понеже като вдигнех тортата, подложката в средата се огъваше, го сложих чак преди поднасянето в детския център. Затова и някои снимки са без моста. Реката е разбита сладкарска сметана. Влакът и вагонът вътре са готов кекс, намазан с ганаш. Вътре тортата е пандишпанови блатове, напоени с компот, крем от крема сирене+масло+пудра захар+разбита сладкарска сметана, върху кремът намазах течен шоколад и нарязах банан. Много вкусна стана! Grinning

Ако има въпроси, питайте.  Heart Eyes



Още снимки има тук.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 20:45 от Gushanka

# 56
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
.............................................................

Още снимки има тук.


Лелееееееее разкошна е Hug Браво на теб и помощника ти  bouquet  bouquet  bouquet

# 57
  • Мнения: 51
Кой искаше Банановия мус?
Много благодаря.  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 2 671
Аi-ai, много е нежна! Започвам да се заплесвам по сметаната, като виждам такива нетрадиционни торти с нея! /нали е със сметана?/

Аз съм си, колегите сигурно са останали доволни  Peace

Gushanka, чудесно си се справила с цялата банда анимационни герои!!! Шрек ми се вижда съвсем удачно  да е по-едър, все пак е чудовище, няма да е съразмерен с патета и зайци, я!
За тази въпроси нямам, но искам от Нова година още да те помоля за подробности за тортата-елха, моля!

# 59
  • там нейде .............
  • Мнения: 647


Аз съм си, колегите сигурно са останали доволни  Peace




 надявам се да я харесат - утре ще я носи Laughing

Общи условия

Активация на акаунт