За бременността и мобилните телефони

  • 5 304
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Kalinka
И аз калъфките имах впредвид....Нещо не си разбрала....

  Сори, ама не става да  те впиша в 3-те  категории. Не живееш в Амстердам....

 А за хубавото....На мен ми става хубаво от други работи, а не от изказвания от  селинджър род / в даденият случай/..... Съжалявам, ама това последното си е баш такова Laughing


Но Калинке ! Grinning  
Ставаше въпрос за калъфчета които също висят на врата. Въпроса всъщност не е толкова във висенето, а в тезата, че телефоните се носят на врата не за удобство, а за демонтсрация на модел телефон. И видиш ли, за да не си помисли някой, че си нося телефона гол на врата, за да демонстрирам просперитет, мога да го облека в калъфче под формата на магаренце, или меченце, може и кокошчица, а може и в плетено калъфче, само и само да не се вижда, пък нека си виси там.......... Laughing  
Е приеми, че за мен също е толкова неприемливо да си сложа телефона в подобно инфантилно калъфче, колкото примерно на теб самото висене на телефона на врата е неприемливо.

А пък за изказванията - има лесно решение на проблема ти. Като видиш моя ник - прескачай, подскачай, отминавай, стискай очи...щом толкова те дразня, просто не ме чети Grinning

# 61
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Цитат на: dodo_dodo

Абе момичета.......направо ме удивлявате!
Та модата на мобилните телефони много отдавна отмина в България ! В коя епоха живеете за да си въобразявате, че все още има хора за които това е проява на стандарт или някакъв лукс?
Е, по селата и крайните квартали може и така да е, но истината е, че това са изключения.
Не разбирам какво толкова се задълбава в тази тема ? Shocked
Вече започвам да си мисля, че всъщност соц.проучвания за това колко процента от населението имат моб.телефони не са верни и все още има хора за които това е болезнена тема, за да се коментира по този начин....... Shocked


А-а-а, протестирам силнооооооо! В селата и по крайните квартали хич даже не е лукс да имаш мобилен, там си е силна нужда! Сега ще обясня- моите и на съпруга ми родителите живеят през лятото в едни селца, в които телефона е лукс Shocked  а мобилния-животоспасяваща и единствена комуникация Grinning

# 62
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Додо, чакай нещо да те питам- думата селинджър ти ли я измисли? Или е нещо дето не знам.....Не знам с какво да я свържа- с автора ли Селинджър ли с какво? Просто ме гръмна с нея....

   Без цел да се заяждам - има много майки, които имат телефони, които не са по-малко заети, които не по-малко тичат след децата си и които не си носят телефоните на врата. Та значи има начин... Не съм против тези, които си го носят така, но ми е страшно смешно...И на МЕН ми прилича на мода и мога да се обцалоца, че след 2-3-4-5 години няма да се носят така...

   А и още нещо- ако някой от нас не  живеят на "Граф Игнатиев", а някъде другаде не значи , че сме паднали от Марс преди 100 години , като имаме дадено мнение.........

  Додо, няма как да те пропусна : ти си като солта и черният пипер на форума, тоест не мога да мина без да те прочета Grinning

# 63
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Kalinka
Додо, чакай нещо да те питам- думата селинджър ти ли я измисли?


тази дума аз специално я знам от ученическите си години:)
и в началото ставаше дума за това, че телефоните са вредни, а сега се вихри някакъв моден спор, в коойто всички се обиждат...

освен това....малко е тъпо да си вадиш заключения за човека само заради начина по който си носи телефона...идва ред на въпроса що за човек си в този случай ти самия...

за изтръпвам при мисълта за телефон в калъфче...каквото ще да е то.....прилича ми на дистанционно в найлонче:)))))
Въпреки това не бих категоризирала никой, който обича калъфчета...

ако нямам джоб или чанта си го нося в ръка, просто не е страх, че ще ми изпадне от врата.

проста ли съм, що ли...знам ли.....

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: redhat
]

А-а-а, протестирам силнооооооо! В селата и по крайните квартали хич даже не е лукс да имаш мобилен, там си е силна нужда! Сега ще обясня- моите и на съпруга ми родителите живеят през лятото в едни селца, в които телефона е лукс Shocked  а мобилния-животоспасяваща и единствена комуникация Grinning


Нямах предвид, че телефона е излишен и ненужен лукс, напротив. Той до толкова вече е станал част от ежедневието, че се зачудих че все още има хора, които го възприемат като лукс, а не една обикновенна вещ създадена с цел удобство.
Разбира се, че на места отдалечени или откъснати или с липса на друга свръзка би могъл да бъде животоспасяващ. Не това имах предвид, а че на такива места явно притежанието му се възприема все още като лукс Simple Smile А пък модела като критерии....за нещо си, каквото и да било.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Kalinka
Додо, чакай нещо да те питам- думата селинджър ти ли я измисли? Или е нещо дето не знам.....Не знам с какво да я свържа- с автора ли Селинджър ли с какво? Просто ме гръмна с нея....

   Без цел да се заяждам - има много майки, които имат телефони, които не са по-малко заети, които не по-малко тичат след децата си и които не си носят телефоните на врата. Та значи има начин... Не съм против тези, които си го носят така, но ми е страшно смешно...И на МЕН ми прилича на мода и мога да се обцалоца, че след 2-3-4-5 години няма да се носят така...

   А и още нещо- ако някой от нас не  живеят на "Граф Игнатиев", а някъде другаде не значи , че сме паднали от Марс преди 100 години , като имаме дадено мнение.........

  Додо, няма как да те пропусна : ти си като солта и черният пипер на форума, тоест не мога да мина без да те прочета Grinning


Всъщност аз съм доста посредствена  Embarassed  
И заради това не бих могла да се похваля с новаторство в размер да измислям нови думички. Но не дотам все пак, за да не зная кой е Селинджър. Wink  Wink
 Обаче достатъчно по твоя критерии след като не съм успяла да измисля начин по който да нося телефона си, тъй че да не изглеждам смешно н твоите очи !
Порицавам се публично Laughing  Laughing  Laughing

Но признавам - остава ми успокоението, че съм ти солта и пипера. Тази мисъл ще ме крепи в тежките мигове на срам и разкаяние заради начина по който си нося телефона Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 1 909
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Vache
Цитат на: Honda
Хихи. Леле Ваче. Ама много се менят модите в тая област. РАзби ме. Ами светвайте ни, че да знаем като си дойдем как да правим, че иначе ще бием на очи ако сме различни Laughing  Laughing  Wink


Ааа, от мен съвет не искай, аз съм задръстена много... едва сега тръгвам на работа, та ще мине време дока'т се открехна.
Обаче със сигурност има по-отворени... те да кажат какви да модите сега  #Silly


Ще кажа, ще кажа Grinning . До телефона/ите се поставят задължително ключовете от колата, желателно с огромен ключодържател, изобразяващ марката на колата. Понеже няма как другите да се досетят за модела обаче, при влизане в заведение и сядане на маса се проверява няколко пъти дали е пусната алармата. Естествено, колата е паркирана максимално старателно, за да има панорамен изглед към нея от витрините на заведението. След това се започва усилена размяна на картите по телефоните, придружено с прослушване на най-новите полифонични мелодии. Grinning

ПП: Преди време се бях изказала за носенето на телефони на врата по принцип, а не само по време на бременност, но този път ще се въздържа, за да не обидя някой. Иначе напълно подкрепям написаното от Красси по въпроса. За протокола - носила съм телефон на врата си един единствен път, не беше мой дори, просто така се наложи. Естествено, беше скрит под жилетка. Чувствах се горе-долу все едно съм си закачила епилатора за бикините и така си ходя по улиците... Embarassed


ааа, я виж какви красиви епилатори за вратлето има  Grinning

# 67
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Додо, аз ли пиша на китайски, ти ли го четеш така? Confused

   Мен въобще не ме интересува как си носиш телефона и т.н. Още по-малко да те соча с пръст....Ти си знаеш най-добре....Визирах изказването ти за калъфките /ако не си разбрала/....Ама и това е все едно....

   Престани да се правиш на интересна, като се изказваш по този начин /от рода да съм те сложила в групите, посредствена  и т.н./ Доста си интелигентна, нали? Така че, подобни изказвания са за някой махленски форум... Най-малкото, защото никога не ми е и хрумвало да се изказвам така за теб....

# 68
  • Мнения: 2 693
Цитат на: redhat
Цитат на: dodo_dodo

Абе момичета.......направо ме удивлявате!
Та модата на мобилните телефони много отдавна отмина в България ! В коя епоха живеете за да си въобразявате, че все още има хора за които това е проява на стандарт или някакъв лукс?
Е, по селата и крайните квартали може и така да е, но истината е, че това са изключения.
Не разбирам какво толкова се задълбава в тази тема ? Shocked
Вече започвам да си мисля, че всъщност соц.проучвания за това колко процента от населението имат моб.телефони не са верни и все още има хора за които това е болезнена тема, за да се коментира по този начин....... Shocked


А-а-а, протестирам силнооооооо! В селата и по крайните квартали хич даже не е лукс да имаш мобилен, там си е силна нужда! Сега ще обясня- моите и на съпруга ми родителите живеят през лятото в едни селца, в които телефона е лукс Shocked  а мобилния-животоспасяваща и единствена комуникация Grinning


Ти си протестирай колкото си искаш, това беше камък в моята градина - понеже живея в Люлин, а не в еУитен квартал... Laughing  Laughing  Laughing ще падна от смях...

Какво стана, споделих какво мисля АЗ, как съм се чувствала АЗ в дадена ситуация, пък сега кой кого осъждал... Laughing  Laughing  Laughing Явно някоя мама бие в десятката, щом като този спор продължава! Както и да е, никъде не съм споменала дори, че хората, които си носят телефона по един или друг начин са еди-какви си, така че не виждам смисъл да се продължава! Всеки прави това, което му е удобно и приятно и точка! За калъф - мече или кокошка не се бях сетила, може и да си взема ако намеря на каква дрешка да го вържа:D Предлагам да спрем спора, нямам нито време, нито пък желание да споря за глупости точно сега! Хайди целувки на всички, мир и любов, и стискайте палци да стане .........! Grinning

# 69
Абе така и така сме подкарали тая тема за мобилните. Че да изляза ако мога с една молба Embarassed  Simple Smile .
Я ми кажете какви мобилни телефони са модерни сега в Б-я, че племенника ми искал нов за РД. Поминалата година му подарихме Ериксон Т68i ама явно е вече "стар" за него. Ей тая младеж ще ме умори.  Embarassed
Споделете инфо ако обичате.  Wink
Благодаря предварително

# 70
  • Мнения: 6 323
Не съм чела мненията и се извинявам, ако повтарям информацията, но току-що гледах новините по телевизията и съобщиха, че е доказано, че мобилните телефони влияят зле на сперматогенезата и не само намаляват количеството, концентрацията и подвижността на половите клетки, но и увреждат голяма част от тези, които са оцеляли.
Най-големи поражения имало върху мъже, които носели мобилните си телефони в джобовете или в чантичка на кръста.

# 71
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Mamma
Не съм чела мненията и се извинявам, ако повтарям информацията, но току-що гледах новините по телевизията и съобщиха, че е доказано, че мобилните телефони влияят зле на сперматогенезата и не само намаляват количеството, концентрацията и подвижността на половите клетки, но и увреждат голяма част от тези, които са оцеляли.
Най-големи поражения имало върху мъже, които носели мобилните си телефони в джобовете или в чантичка на кръста.


И аз го чух в новините на "Нова ТВ".

В крайна сметка Зъхи с добро чувство отправи едно предупреждение към бременните. Който иска да се съобрази-да го направи.
Пък който няма желание, намира оправдание.

# 72
  • Мнения: 4 242
Ами да момичета ,все пак няма правилник за бременната жена в модерния свят.И аз си давам сметка че преди да ми направят забележката за телефона ,все го носих в горното джобче на гащиризона,точно върху бебо.Признавам че не ми е идвало наум че му вреди,но от тогава съм си взела поука.За това тези теми трябва да се повдигат по често.А какво да правят мамите които не знаят за този сайт и за форумите тук?Както бях аз до скоро,от къде да черпят инфо ?

# 73
  • Мнения: 265
Аз пък все се питам, защо хората трябва да си носят мобилните телефони на врата?

ами ако нямат джобове или дамска чанта - това е решението yes

# 74
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
леле.....как го изрови това от архива!
заключвам го!

Общи условия

Активация на акаунт